9. 10. 2017

Banka CREDITAS jako jedna z prvních v ČR spouští API

Pokračujeme v inovacích a jako teprve třetí banka na českém trhu spouštíme službu Creditas API. API otevírá internetové bankovnictví a umožňuje jeho propojení s klientskými systémy třetích stran.

CREDITAS API umožňuje sdílení online dat o platebních účtech (firemních, běžných i spořicích). Základní podoba oprávnění umožní aplikaci zobrazovat informace o účtu, zůstatek či historii a tato data exportovat. Rozšířené oprávnění umožní i vytváření domácích plateb, import hromadných plateb a jejich zobrazení. Pro vyšší bezpečnost stále zůstane autorizace plateb na klientovi v jeho Internetovém bankovnictví.

To usnadní život zejména firmám, které si tak můžou například snadno synchronizovat účetnictví. FinTech firmy nebo další banky mají zase možnost integrovat produkty Banky CREDITAS do svých aplikací.

Samotný proces aktivace Creditas API je pro klienta velmi jednoduchý. „V internetovém bankovnictví vygeneruje bezpečnostní klíč (v praxi 64znakové heslo), který předá spolu s identifikátorem účtu důvěryhodné třetí straně a přiřadí jí požadovaná oprávnění. U každé z těchto stran tak nastaví, do jaké míry bude mít k jeho účtu přístup,“ popisuje Kamil Rataj, člen představenstva Banky CREDITAS zodpovědný za IT. Samozřejmostí je vysoká úroveň zabezpečení.

Více informací o nové službě Creditas API najdete zde.