13. 1. 2018

Představujeme otevřené bankovnictví a integraci účtů v našem internetbankingu

Dnešním dnem začínáme poskytovat služby otevřeného bankovnictví, které vycházejí ze směrnice PSD2. Všem klientům nabídneme možnost integrace běžného účtu Fio banky do vlastního internetového bankovnictví.

Otevřené bankovnictví je bezpečný způsob, jak můžete propojit váš účet s partnerskými aplikacemi ověřenými naší bankou nebo ČNB. Jak se do otevřeného bankovnictví budou zapojovat banky, e-shopy a další společnosti, můžete čerpat výhody této služby spojené například se správou účtů a platbami.

Zřejmě jako první banka v ČR vám umožníme integrovat běžný účet Fio banky do vlastního internetového bankovnictví. V komfortním rozhraní půjde zobrazovat informace o zůstatcích, ale také zadávat platební příkazy.

Věřím, že to, v čem jsme nyní průkopníci, bude brzy standardní klientský požadavek. Proto chceme již brzy nabídnout napojení účtů dalších bank. Očekávám, že nová služba klientům zvýší pohodlí obsluhy jejich financí a také ukáže směr, kterým se bankovní aplikace mohou ubírat,“ říká ředitel provozu a ICT Banky CREDITAS Kamil Rataj.

Podrobné informace k této nové službě najdete na stránce věnované otevřenému bankovnictví.

Které důležité zásady pro otevřené bankovnictví byste měli znát?

1. Nejdříve důkladně prověřte partnerskou aplikaci Bankou ověřené aplikace najdete na našich internetových stránkách. S uvedenými aplikacemi spolupracujeme a s vaším souhlasem jim dovolíme přistupovat k vašim účtům. Aplikace, které nemáme uvedeny na internetových stránkách, nejsou oprávněny přistupovat do otevřeného bankovnictví Banky CREDITAS. Pokud by se některá cizí aplikace chtěla přesto připojit k vašemu účtu, nesdělujte jí žádné údaje a nahlaste nám ji.

2. Seznamte se s obchodní podmínkami aplikace Při povolení přístupu aplikace k vašemu účtu se řídíme oprávněními, která dané aplikaci udělíte. Podle vašeho nastavení dovolíme aplikaci získávat informace o vašem účtu, zůstatku či historii transakcí, anebo také realizovat platby. Způsob a rozsah nakládání s daty získanými z vašeho účtu závisí výhradně na dané aplikaci a na podmínkách, na kterých se s aplikací jako její klient dohodnete.

3. Držte se běžných bezpečnostních pravidel V případě, že se rozhodnete otevřené bankovnictví využívat, dodržujte obecné bezpečnostní zásady, jak jste zvyklí u internetového bankovnictví. Zvýšenou opatrnost si zaslouží bezpečnost vašich zařízení – používejte bezpečnostní hesla na telefonu i počítači, používejte antivirový systém a dbejte na aktuálnost potřebných systémů a aplikací.