26. 7. 2018

Banka CREDITAS výrazně zvýšila zisk a posílila kapitál, a to i přes významné investice do nových technologií

Za první pololetí roku 2018 vykázala Banka CREDITAS čistý zisk přesahující 71 milionů korun, což je víc než za celý minulý rok. Meziročně zisk za první pololetí stoupl více než osminásobně. Rok 2018 byl přitom pro banku ve znamení zásadních rozvojových investic do otevřeného bankovnictví a multibankovní platformy Richee. Spolu s tím Banka CREDITAS významně také značně posílila svou kapitálovou a úvěrovou pozici.

„Naším cílem je růst v úvěrech při udržení zdravého portfolia a udržovat stabilní bázi vkladů, což se nám daří. Růst úvěrů navíc postupuje s posilováním kapitálové síly,“ komentuje výsledky předseda představenstva Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Bance CREDITAS se podařilo zlepšit využívání široké vkladové základny, která se i nadále pohybuje nad úrovní 25 miliard, když úvěry vzrostly meziročně o více než 43 % na současných 13,6 miliardy. Tyto úvěry směřují primárně na financování projektů českých firem. Majoritní akcionář výrazně posílil vlastní kapitál, který vzrostl na více než 3 miliardy korun.

„Další dlouhodobou prioritou je pozice lídra v moderních technologiích, které klientovi usnadňují život. Proto jsme jako vůbec první na trhu umožnili klientům přes naše internetové bankovnictví obsluhovat účty dalších bank a v červenci jsme představili multibankovní platformu Richee. Do této oblasti chceme významně investovat i nadále,“ dodává Vladimír Hořejší.

Pozitivně se vyvíjel v prvním pololetí rovněž počet klientů, kterých přibyla více než pětina na aktuálních 45 tisíc. Banka také neustále rozšiřuje síť kamenných poboček.

Přílohy

Pomocí programu Adobe Reader lze všechny formuláře vyplnit, vytisknout i vyplněné uložit.

Kontakt pro média
e‑mail: pr@creditas.cz