25. 9. 2018

Banka CREDITAS umožňuje přes internetbanking ovládat účet České spořitelny a zadávat platby z Air Bank

Banka CREDITAS neustává v inovacích v otevřeném bankovnictví. Banka nově umožňuje přes své internetové bankovnictví ovládat účty vedené u České spořitelny. Jde již o čtvrtou banku, kterou lze takto integrovat. Nově můžou klienti také zadávat a potvrzovat přímo z IB CREDITAS platby z účtu u Air Bank.

„Přidání České spořitelny je důležitý krok, protože při její velikosti je tu i velká množina klientů, kteří využívají účty obou bank a tato integrace se jim bude hodit. Už teď umožňujeme v našem internetovém bankovnictví ovládat také účty Fio banky, Equa Bank, Air Bank a České spořitelny. A pokračujeme s připojováním dalších,“ říká Kamil Rataj, místopředseda představenstva Banky CREDITAS zodpovědný za IT.

Integrace účtů funguje tak, že klient Banky CREDITAS si v nastavení svého účtu u jiné banky (zatím FIO, Equa, Air Bank nebo Česká spořitelna) povolí propojení s internetovým bankovnictvím CREDITAS. Následně pak může na jednom místě sledovat zůstatky na těchto účtech, historii plateb či zadávat příkazy (detaily se pro jednotlivé banky liší).

Novinkou je kromě připojení České spořitelny i možnost zadávat a potvrzovat přímo z IB CREDITAS platby z účtů u Air Bank. Prozatím je dostupná možnost autorizace plateb pomocí SMS kódů s tím, že brzy bude možné platby autorizovat i s využitím aplikace MyAir. „Umožnění plateb z účtu jiné banky přímo z IB považuji za další důležitý krok v otevřeném bankovnictví. Výrazně to zvyšuje klientovo pohodlí při obsluze. Banka CREDITAS je první na trhu, kdo začíná nabízet i tuto možnost,“ dodává Kamil Rataj.

Banka CREDITAS také nedávno představila vlastní multibankovní digitální platformu Richee. Ta přináší „all-in-one banking“, kdy klient své účty v různých bankách vidí a ovládá z jednoho místa. Richee je v tuzemsku první a jedinou aplikací tohoto typu, která splňuje podmínky směrnice PSD2. Kromě přehledů o financích aplikace generuje také statistiky příjmů či výdajů a umožní zadávat platby. Do září je Richee dostupný v testovacím provozu omezené skupině uživatelů, od října pak bude s novými funkcemi k dispozici všem.

Přestože má CREDITAS v oblasti otevřeného bankovnictví pozici jasného lídra, ráda by inovace přinášela ještě rychleji. „Hlavně bychom chtěli integrovat více bank. Bohužel však řada z nich stále není technicky připravena,“ vysvětluje Kamil Rataj.

Přílohy

Pomocí programu Adobe Reader lze všechny formuláře vyplnit, vytisknout i vyplněné uložit.

Kontakt pro média
e‑mail: pr@creditas.cz