25. 9. 2018

Umožňujeme ovládat přes internet banking účet České spořitelny

Banka CREDITAS neustává v inovacích v otevřeném bankovnictví. Nově umožňujeme přes své internetové bankovnictví ovládat účty vedené u České spořitelny. Jde již o čtvrtou banku (po Fio bance, Equa bank, Air Bank), kterou lze takto integrovat. Nově můžou klienti také zadávat a potvrzovat přímo z IB CREDITAS platby z účtu u Air Bank.

Přidání České spořitelny je důležitý krok, protože při její velikosti je tu i velká množina klientů, kteří využívají účty obou bank a tato integrace se jim bude hodit. Už teď umožňujeme v našem internetovém bankovnictví ovládat také účty Fio banky, Equa bank, Air Bank a České spořitelny. A pokračujeme s připojováním dalších,“ říká Kamil Rataj, místopředseda představenstva Banky CREDITAS zodpovědný za IT. Integrace účtů funguje tak, že klient Banky CREDITAS si v nastavení svého účtu u jiné banky povolí propojení s internetovým bankovnictvím CREDITAS. Následně pak může na jednom místě sledovat zůstatky na těchto účtech, historii plateb či zadávat příkazy (detaily se pro jednotlivé banky liší).

Novinkou je kromě připojení České spořitelny i možnost zadávat a potvrzovat přímo z IB CREDITAS platby z účtů u Air Bank. „Prozatím je dostupná možnost autorizace plateb pomocí SMS kódů, věříme, že brzy bude možné platby autorizovat i s využitím aplikace MyAir. Umožnění plateb z účtu jiné banky přímo z IB považuji za další důležitý krok v otevřeném bankovnictví. Výrazně to zvyšuje klientovo pohodlí při obsluze,“ dodává Kamil Rataj. Banka CREDITAS je první na trhu, kdo začíná nabízet i tuto možnost.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě nebo na kterékoli z našich poboček.

Přílohy

Pomocí programu Adobe Reader lze všechny formuláře vyplnit, vytisknout i vyplněné uložit.