29. 1. 2019

Banka CREDITAS uspěla v cenách Finparády u veřejnosti i odborníků: ceny dostal Richee, spořicí účet i termínovaný vklad

Cenu Finparády, která se uděluje za výjimečné a inovátorské postupy, získala multibankovní aplikace Richee. Spořicí účet Banky CREDITAS si odnesl cenu veřejnosti, která hlasovala na stránkách soutěže. Oceněn byl i termínovaný vklad, který se umístil na třetím místě v kategorii „Finanční produkt roku“.

„Máme jako banka několik priorit. Jedna z nich je, abychom klientům nabízeli dlouhodobě výhodné zhodnocení jejich úspor. Myslím, že cena od finančních odborníků i veřejnosti právě pro tyto produkty dokládá, že jdeme správnou cestou. Skvělé je i ocenění aplikace Richee, která byla první svého druhu na českém trhu. Jsme přesvědčeni, že technologické inovace jsou jedním z klíčů k úspěchu,“ říká generální ředitel Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Richee je první multibankovní aplikace v Česku určená pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android. Nabízí přehled o celkovém zůstatku i zůstatcích na jednotlivých napojených účtech, umožňuje zadávání plateb ve většině napojených bank, automaticky kategorizuje transakce a generuje statistiky příjmů a výdajů. Má i funkci virtuálního účtu, kam si klient může doplnit vlastní data, například o hotovostních transakcích, či banky, které zatím nemají zpřístupněné otevřené bankovnictví. Aplikaci lze propojit i s chytrými hodinkami.

„Cenu Finparády za rok 2018 získala aplikace Richee zejména proto, že klient vůbec nemusí mít účet u Banky CREDITAS, a přesto může prostřednictvím Richeeho obsluhovat své účty vedené v jiných bankách a mít tak ucelený přehled o svých financích v mobilu,“ říká šéfredaktor serveru Finparáda Zdeněk Bubák.

Spořicí účet Banky CREDITAS nabízí jedno z nejlepších zhodnocení na českém trhu. Vklady jsou úročeny bez omezení limitu a bez podmínek, na rozdíl od většiny bank platí, že čím víc klient spoří, tím větší má úrok. Při vkladech do 750 000 korun získají klienti 0,8 % p.a., částka nad tento limit je úročena sazbou 1,1 % ročně.

Termínované vklady jsou v Bance CREDITAS nabízeny se splatnostmi v délce 1, 2, 3, 5, 7 a 10 let. /roky se pohybují od 1,6 do 3,1 % ročně. U všech vkladů lze navíc bez sankce vybrat předčasně až pětinu uložených prostředků.

Pomocí programu Adobe Reader lze všechny formuláře vyplnit, vytisknout i vyplněné uložit.

Kontakt pro média
e‑mail: pr@creditas.cz