1. 4. 2019

Převod do jiné banky během pár vteřin: spustili jsme okamžité platby

Od 1. dubna nabízíme našim klientům okamžité platby. V řádu vteřin nyní můžete platit na účty obou bank, které jsou v systému okamžitých plateb aktuálně zapojeny – České spořitelny a Air Bank. Další banky zavedení okamžitých plateb připravují. Okamžité platby jsou pro naše klienty zcela zdarma.

Okamžité platby přijímáme už od března, nyní je umožňujeme i odesílat. „Klienti si můžou zvolit, zda chtějí platbu realizovat jako běžnou nebo okamžitou. Okamžitá se připíše na účet příjemce během několika vteřin. Zatím ji lze využít pouze s bankami, které mají samy tento systém spuštěný, ale předpokládáme, že další banky budou rychle přibývat,“ říká Kamil Rataj, ředitel úseku provozu a IT Banky CREDITAS. Okamžité platby jsou pro naše klienty zcela zdarma, stejně jako běžné platební příkazy.

Okamžité platby umožňují, jak název napovídá, převod peněžních prostředků z jedné banky do druhé v řádu několika vteřin. Na rozdíl od standardních plateb jsou prováděny i během víkendů a svátků, v režimu 24/7. Aby se mohla okamžitá platba uskutečnit, musí tuto službu podporovat jak odesílající, tak přijímající banka. V současnosti okamžité platby nabízejí tři banky: Česká spořitelna, Air Bank a Banka CREDITAS.

Maximální výše limitu jedné okamžité platby je 400 tisíc korun. Aktuálně jsou okamžité platby dostupné v našem internetovém bankovnictví, v dohledné době je nabídneme i v mobilním bankovnictví a v multibankovní aplikaci Richee.

Chcete si okamžitou platbu vyzkoušet? Můžete hned teď v internetovém bankovnictví.