18. 9. 2019

Novinka v naší nabídce: dětské účty

Běžný účet již od 6 let, spořicí účet od narození – do naší nabídky jsme zařadili dva nové produkty pro děti a mladé lidi do 18 let. Jak je u nás tradicí, vedení účtů a běžné transakce jsou na obou produktech zdarma. Na spoření zhodnotíme vklady úrokem 1,8 %, na běžném účtu sazbou 1,5 %.

Dětské účty jsou skvělou příležitostí pro rodiče a prarodiče, kteří chtějí svým potomkům spořit a předávat kapesné bezhotovostně. A také pro všechny, kdo nespoléhají na školu a chtějí mladou generaci naučit hospodaření s úsporami a základům práce s bankovními účty. Rodiče mohou dětský účet snadno kontrolovat ve svém internetovém nebo mobilním bankovnictví, případně v aplikaci Richee. Kromě sledování pohybů na účtu mají rodiče také právo nastavovat svým dětem měsíční limity. Do 14 let věku účet zakládá zákonný zástupce, od 15. narozenin si již mladí mohou účet založit sami.

Richee účet Junior je klasickým běžným účtem určeným pro děti a mladé lidi ve věku od 6 do 17 let. K účtu vydáváme debetní Richee kartu Junior, kterou lze zdarma vybírat peníze z bankomatů po celém světě. Samozřejmostí jsou nulové poplatky za vedení účtu i karty a také za všechny běžné transakce. Zůstatek na účtu do 50 tisíc korun je úročen sazbou 1,5 % ročně.

Spoření Richee Junior je dětskou variantou našeho oblíbeného Spořicího účtu +. Nabízí úročení 1,8 % ročně na celý vklad, bez ohledu na jeho výši. Vedení účtu a transakce na Spoření Richee Junior jsou zdarma. Aby bylo možné spořit dětem hned od narození, není spodní věková hranice tohoto produktu nijak omezena. Děti tak mohou mít vlastní spoření hned poté, co rodiče dostanou rodný list, který budou potřebovat při zakládání účtu.

K nově založenému dětskému účtu od nás děti dostávají malý dárek. Každý účet také znamená 100 korun na pomoc dětem, kterým tíživé životní podmínky neumožňují spořit nebo mít vlastní peníze v bance. Stokoruna bude připsána na podporu o.p.s. Společně pro děti, která se s naší podporou dlouhodobě věnuje pomoci znevýhodněným dětem.