24. 9. 2019

Nejvýhodnějším běžným účtem je náš Richee účet

Podle výsledků srovnávacího výzkumu agentury Datank je nejvýhodnějším běžným účtem na českém bankovním trhu náš Richee účet. Výzkum je součástí soutěže Nejlepší banka 2019 pořádané Hospodářskými novinami.

Richee účet uspěl ve srovnání s konkurencí především díky minimálním poplatkům a mimořádně výhodnému úročení uložených financí. Ceník poplatků za Richee účet vychází z naší dlouhodobé strategie – nepožadovat po klientech zbytečné poplatky za běžné služby. Zdarma je proto jak založení a vedení účtu, tak běžné transakce, trvalé příkazy či elektronické výpisy. Ještě více bezplatných položek obsahuje ceník k platebním kartám vydávaným k Richee účtu. Zdarma je založení a vedení platební karty, služby typu změny PIN, ale především veškeré výběry z bankomatů v Česku i v zahraničí, a to bez ohledu na počet výběrů a výši vybírané částky.

Na českém trhu zcela ojedinělým benefitem je úročení uložených peněz. Richee účet zhodnocuje vklady do 300 tisíc korun úrokem 1,5 % ročně, což představuje vyšší zhodnocení, než nabízí řada tuzemských spořicích účtů. Ani vyšší sumy neukládají klienti bez zisku – u vkladů přes 300 tisíc je částka přesahující uvedený limit úročena sazbou 0,5 % ročně.

Využívání Richee účtu není podmíněno užíváním dalších našich finančních produktů. Pro založení účtu je ale nutné mít na svém telefonu multibankovní aplikaci Richee, účet totiž lze založit pouze v této aplikaci.

Výzkum agentury Datank není jediným srovnáním, ve kterém naše produkty zaujaly nejvyšší pozice. V pravidelných žebříčcích finančních produktů, které sestavuje portál Finparáda.cz, se dlouhodobě umisťují na nejvyšších příčkách nejen běžné účty, ale také naše podnikatelské účty, spořicí účty či termínované vklady.