3. 10. 2019

Práce s účty v mobilní aplikaci Richee

Richee je první multibankovní aplikace na českém trhu. Jejím účelem je nabídnout vám centralizovaný přehled o veškerých financích, které máte na různých bankovních účtech.

Základním předpokladem, aby byl Richee k užitku i vám, je propojit jej se svými bankovními účty. Na první pohled to zní komplikovaně, ale opak je pravdou a celý proces připojování nezabere více než několik minut. Podívejte se na níže uvedené video, které vás jednotlivými kroky provede.

obr

Sledujte finance i na účtech, které zatím nelze připojit Připojení bankovních účtů je s Richeem snadné. Ale jsou zde situace, ve kterých byste si bez virtuálního, neboli fiktivního, účtu neporadili. Stále se najdou české banky, které nejsou připraveny na sdílení údajů přes tu nejbezpečnější cestu, jakou je API (programové rozhraní aplikace). Virtuální účet je zde pro ty, jejichž banku zatím nelze napojit, ale přesto chtějí podrobně sledovat pohyby svých peněz.

Založení virtuálního účtu Založení virtuálního účtu je jednoduché a zabere jen chvíli. Po kliknutí na prostřední ikonu „Menu“, která se nachází v dolní ovládací liště, se zobrazí mimo jiné možnost „Virtuální účet“. Při zakládání virtuálního účtu si vymyslíte jeho název, zvolíte počáteční zůstatek a měnu, ve které své finance budete kontrolovat. Následně při každé změně (výdaje či příjmy) na virtuálním účtu vytvoříte ruční záznam. Vše je snadné a intuitivní.

Virtuální účet je pomocníkem pro všechny, kteří chtějí mít o svých penězích opravdu souhrnný a podrobný přehled a nevadí jim pro jeho získání čas od času věnovat pár minut ručnímu záznamu výdajů – například v kavárně po odpoledních nákupech. Stejně jako výdaje se dají do virtuálního účtu zaznamenávat i příjmy.

Virtuálního účtu se nebojte, určitě stojí za zkoušku. V případě, že ho nebudete využívat, můžete virtuální účet kdykoli smazat. Tato možnost se samozřejmě vztahuje na všechny připojené účty.

obrobrobr