20. 4. 2020

Odpouštíme splácení úroků úvěrů až na půl roku

Klientům poškozeným pandemií koronaviru umožňujeme v souladu se zákonem č. 177/2020 Sb., odklad splátek úvěrů a hypoték. Nad rámec zákona navíc spotřebitelské úvěry na bydlení po celou dobu odkladu splátek nebudeme úročit – za prodloužení doby splácení nebudou klienti platit nic navíc.

Odklad splátek je určen klientům, kteří mají u banky spotřebitelský úvěr (hypotéku) na bydlení, spotřebitelský úvěr (hypotéku) na jiný účel než bydlení či úvěr pro podnikatele – platí jak pro právnickou, tak i fyzickou osobu. Odložení splátek v tomto případě není bráno jako důvod k zápisu do Bankovního registru klientských informací (BRKI) nebo do Centrálního registru úvěrů (CRÚ).

Odklady splátek se netýkají kontokorentních a revolvingových úvěrů a ani bankovních záruk. Odklad splátek nemohou využít klienti, kteří byli k datu 26. 3. 2020 více než 30 dní v prodlení s plněním peněžitého dluhu, a klienti, kteří uzavřeli úvěrovou smlouvu po 26. 3. 2020.

"Chápeme, že lidé jsou mnohdy v obtížné situaci – ať už kvůli nemoci samotné, nebo kvůli dopadu karanténních opatření. Chceme jim pomoci náročnou dobu překlenout," říká ředitelka retailového bankovnictví Banky CREDITAS Věra Pavlišová.

Modelový příklad

Formuláře žádosti o odklad splátek najdete níže.

Vyplněný formulář odešlete prostřednictvím internetového bankovnictví nebo e-mailem na: info@creditas.cz. Klient může vyplnění formulář poslat rovněž poštou či předat obchodníkovi.

Podrobnější informace najdete na speciální stránce našeho webu.

Přílohy

Formulář pro klienty se Spotřebitelským úvěrem (hypotékou)

Formulář pro klienty Podnikatele (FOP, PO)