23. 9. 2020

Bezpečnější platby kartou na internetu

Od 23. září 2020 jsou 3D Secure platby našimi kartami na internetu zabezpečeny tzv. silným ověřením. Dosavadní potvrzování 3D Secure plateb pouze kódem z SMS již není postačující. Při placení kartou na internetu je nutné buď ověření v aplikaci CREDITAS Autentizace, nebo potvrzení pomocí kódu z SMS a kódu ePIN.

Silné ověřování plateb kartou na internetu je bezpečnější a při použití aplikace také rychlejší než dosavadní opisování SMS kódu. Platby totiž můžete snadno potvrzovat v zabezpečené aplikaci CREDITAS Autentizace. Bez čekání na SMS, bez vkládání ePIN a bez opisování kódu ze zprávy. Podrobné informace o aplikaci najdete na stránce CREDITAS Autentizace.

Nemáte chytrý mobil? Nevadí, i bez aplikace můžete na internetu dál platit kartou, od 23. září je ale třeba kromě SMS kódu zadávat i nový bezpečnostní kód ePIN. Tuto variantu ověření můžete využít také jako záložní způsob, pokud nechcete nebo nemůžete použít ověření v aplikaci (např. nejste on-line). Svůj kód ePIN si můžete snadno a rychle nastavit v internetovém bankovnictví (novém i starém) v detailech karty.

Silné ověření plateb plní veškeré legislativní požadavky, které budou od počátku příštího roku povinné pro všechny banky na českém trhu. Silné ověření plateb našimi kartami zavádíme již nyní, abychom vám změnou postupu při placení nekomplikovali předvánoční nákupy. Měli byste také vědět, že silné ověření se nemusí týkat všech 3D Secure plateb, legislativa totiž umožňuje uplatnění řady výjimek, např. při placení nízkých částek.

Podrobnosti o silném ověření plateb kartou na internetu, aplikaci CREDITAS Autentizace i kódu ePIN uvádíme na stránce CREDITAS Autentizace. Vaše otázky rádi zodpovíme na bezplatné infolince 800 888 009 (Po–Pá 8–20 hod.) nebo na našich pobočkách.