5. 10. 2020

Dominik Stroukal je hlavním ekonomem Banky CREDITAS

Od října 2020 se stal naším hlavním ekonomem Dominik Stroukal. Do banky přichází z finanční skupiny Roklen, kde působil na stejné pozici od února 2018. Zodpovědný bude především za výzkum a makroekonomické prognózy a jejich komunikaci uvnitř banky i směrem k veřejnosti. Ve spolupráci s vedením se bude rovněž podílet na strategii a dalším rozvoji banky.

"Banka CREDITAS dynamicky roste, rozšiřuje portfolio svých produktů i svůj expertní tým a jsem rád, že se na jejím dalším rozvoji bude podílet i Dominik Stroukal," říká předseda představenstva naší banky Vladimír Hořejší.

Dominik Stroukal má doktorát z ekonomie na VŠE v Praze, absolvoval také mediální studia na Univerzitě Karlově. Přednáší na soukromé vysoké škole CEVRO Institut, populární je rovněž jeho pravidelný pořad „Kdo to platí?“ na internetové televizi Mall.tv. Je autorem několika knih, například velkého přehledu příčin a průběhů ekonomických bublin, mnoha článků a komentářů.

„Líbí se mi, že CREDITAS je mladá a dynamicky se rozvíjející banka, která zároveň čerpá z dlouhých předchozích zkušeností. Oceňuji, že nabízí svým klientům špičkové služby, což je ten nejlepší základ pro další růst,“ hodnotí naši banku Dominik Stroukal. „Silný analytický tým je pro banku důležitý, těší mě, že budu jeho součástí,“ dodává.