5. 10. 2020

Hlavním ekonomem Banky CREDITAS je Dominik Stroukal

Stroukal bude v bance zodpovědný především za výzkum a makroekonomické prognózy a jejich komunikaci uvnitř banky i směrem k veřejnosti. Ve spolupráci s vedením se bude rovněž podílet na dalším rozvoji banky.

"Líbí se mi, že CREDITAS je mladá a dynamicky se rozvíjející banka, která zároveň čerpá z dlouhých předchozích zkušeností. Oceňuji, že nabízí svým klientům špičkové služby, což je ten nejlepší základ pro další růst," popisuje Dominik Stroukal. *„Silný analytický tým je pro banku důležitý, těší mě, že budu jeho součástí,“ * dodává.

Dominik Stroukal (33) do banky Creditas přechází z finanční skupiny Roklen, kde byl hlavním ekonomem od roku 2018. Má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické v Praze, absolvoval také mediální studia na Univerzitě Karlově. Přednáší na VŠ CEVRO Institut a má pořad „Kdo to platí?“ na internetové televizi Mall.tv. V minulosti učil na Vysoké škole finanční a správní a na gymnáziích PORG, věnoval se i neziskovému vzdělávání. Vydal několik knih a je autorem mnoha článků a komentářů.

„Banka CREDITAS dynamicky roste, rozšiřuje portfolio svých produktů i svůj expertní tým a jsem rád, že se na jejím dalším rozvoji bude podílet i Dominik Stroukal,“ říká předseda představenstva Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.Kontakt pro média:
e-mail: pr@creditas.cz