25. 5. 2021

K čemu je symbol zámku v CREDITAS Banking?

Na obrazovkách CREDITAS Banking se začala objevovat ikonka visacího zámku. Je symbolem pro cosigning – dopodepisování plateb, které máte odsouhlasit nebo dokončit.

Co vlastně dělá cosigning?

Cosigningové centrum se v našem on-line bankovnictví stará o nedokončené a nepotvrzené platby. Hned po přihlášení do CREDITAS Banking vám ikona zámku napoví, kolik plateb čeká na vaše rozhodnutí.

Kdo může cosigning využívat?

  • Firmy. Účetní může kdykoli zadávat platby do bankovnictví, kde počkají v cosigningovém centru až do chvíle, než je odsouhlasí pověřený pracovník. Až poté jsou platby přijaty a provedeny.
  • Nepodnikající klienti, kteří zřídili dispoziční právo ke svému účtu dalším osobám (např. manželovi/manželce). Pokud platbu zadá osoba s dispozičním právem, majitel účtu má možnost platbu zkontrolovat a potvrdit v cosigningovém centru.
  • Všichni klienti, kteří nedokončili zadávání platby. Cosigningové centrum spravuje také platby, které jste z jakéhokoli důvodu nestihli plně autorizovat. Nedokončená transakce se automaticky uloží do cosigningového centra, které vám rozpracovanou platbu bude připomínat.

Kde najdete upozornění cosigningového centra?

Ikona malého visacího zámku se zobrazuje v menu:

  • V bankovnictví pro počítače a tablety je umístění ikonek závislé na velikosti okna, ve kterém zobrazujete CREDITAS Banking. Při standardním rozlišení jsou ikonky v levém dolním okraji okna, na menších obrazovkách pak vpravo nahoře. ikona

  • V mobilním bankovnictví se sada ikonek zobrazuje vždy na horním okraji displeje.

Jak pracovat s cosigningem?

Pokud vám v CREDITAS Banking u ikonky zámečku svítí číslo, znamená to počet plateb čekajících na vaše vyjádření. Jednoduše na zámeček klikněte nebo tapněte, zobrazí se vám seznam všech čekajících transakcí. A pak už bude jen na vás, zda je potvrdíte, anebo zamítnete.


Náš tip

Pro dokončení autorizace plateb se nemusíte přihlašovat do internetového bankovnictví na počítači. Stačí využít mobilní aplikaci CREDITAS Banking, ve které můžete nedokončené transakce potvrdit pomocí biometriky nebo PIN.