2. 7. 2021

Do našeho portfolia přibyla leasingová společnost Ekorent

Novou akvizicí rozšiřujeme naše působení v segmentu malých a středních firem (SME). Společnost EKORENT, spol. s r.o. je tradičním poskytovatelem úvěrů a leasingového financování soukromým lékařům.

EKORENT, spol. s r.o. působí na českém trhu přes 25 let a svým klientům již profinancoval investice přesahující 5 miliard korun. Společnost poskytuje financování výhradně fyzickým osobám podnikajícím a právnickým osobám, které spadají do kategorie SME. Za dobu svého působení uzavřel Ekorent přes 12 tisíc leasingových a úvěrových smluv, a to jak se zavedenými zdravotnickými zařízeními, tak se začínajícími lékaři bez vlastní podnikatelské historie.

„V rámci naší obchodní strategie chceme posílit úvěrovou angažovanost v segmentu SME, proto jsme využili příležitost k akvizici. U společnosti Ekorent nám vyhovuje její oborová orientace na zdravotnictví. Sledujeme také možnosti realizace synergických efektů, a to zejména v oblasti prodeje dalších bankovních služeb včetně hypoték a získávání kontaktů na nové potenciální bonitní a perspektivní klienty,“ říká Vladimír Hořejší, předseda představenstva Banky CREDITAS.