27. 10. 2021

Zjednodušili jsme ověřování plateb kartou na internetu

Naši klienti, kteří platí kartou na internetu, nyní mohou on-line platby snadno ověřovat přímo v mobilní aplikaci CREDITAS Banking. I nadále zůstává dostupná také alternativní varianta ověření platby pomocí SMS kódu a ePIN.

Ověřování internetových plateb kartou je jednou z novinek nedávné aktualizace aplikace CREDITAS Banking. Potvrzování plateb je v aplikaci aktivováno automaticky, uživatel nemusí nic nastavovat. Současně jsme ukončili provoz samostatné aplikace CREDITAS Autentizace, kterou klienti mohli on-line platby potvrzovat dříve.

Ověřování v mobilním bankovnictví CREDITAS Banking je snadné a rychlé, stačí se přihlásit do aplikace a začít potvrzovat on-line platby. Bez čekání na doručení SMS a opisování kódu, bez nutnosti pamatovat si ePIN. Bereme ale ohled na to, že někteří klienti nemají chytrý telefon nebo z jakéhokoli důvodu nechtějí aplikaci používat. Alternativní verze ověření plateb pomocí SMS kódu a ePIN proto zůstává nadále k dispozici. Klienti ji mohou využít i jako záložní řešení, například při nedostupnosti mobilního datového připojení. Podrobnější informace o bezpečném placení na internetu uvádíme na naší specializované stránce.

Při placení na internetu není v některých případech dodatečné ověření on-line plateb vyžadováno. Taková situace nastává při platbách nízkých částek, při opakující se platbě u stejného obchodníka apod. Ověření také není vyžadováno u obchodníků, kteří nepodporují službu 3D Secure, nejvyšší dostupnou ochranu citlivých dat na platební kartě.

Dotazy k internetovým platbám a jejich ověřování rádi zodpovíme na bezplatné infolince 800 888 009 nebo na kterékoli z našich poboček. Odpovědi na nejčastěji kladené otázky jsou uvedeny na stránce Bezpečné on-line platby.