15. 11. 2021

Nejlevnější český běžný účet najdete u nás

Podle výsledků výzkumu Hospodářských novin nabízíme nejméně nákladný běžný účet na českém bankovním trhu. Výzkum hodnotil účty podle nákladů na jejich provoz na základě šesti simulovaných profilů typických bankovních klientů.

Úspěch v průzkumu je výsledkem naší dlouhodobé strategie, kdy postupně odstraňujeme všechny zbytečné poplatky. U běžného účtu tak za běžné služby a transakce nic neplatíte, stejně tak u dalších produktů najdete v mnoha řádcích sazebníku nejoblíbenější klientskou cenu: zdarma.

K 1. místu ve výzkumu Hospodářských novin nám pomohla nejen řada služeb zdarma, ale také velmi nízké sazby u dosud zpoplatněných položek. Například díky aktivnímu zapojení do systému okamžitých plateb již nemusíme účtovat poplatky za expresní úhrady, naši klienti totiž mohou pomocí okamžité platby převést peníze do jiné banky nejen bez čekání a kdykoli, ale také zdarma. Ve výzkumu Nejlepší banka jsme díky nulovým nebo minimálním sazbám patřili mezi nejlepší ve všech šesti profilech typických klientů a v celkovém pořadí zvítězili. Podrobné výsledky výzkumu najdete na webu Hospodářských novin.

Nové ocenění není prvním úspěchem v žebříčcích, které hodnotí výši bankovních poplatků. Vloni jsme zvítězili například v projektu Vstřícná banka, který hodnotí jak sazby u jednotlivých produktů, tak stručnost a přehlednost sazebníků.

Pozitivní hodnocení ze strany klientů a ocenění v soutěžích jsou pro nás jednoznačným důvodem, proč se i v budoucnu budeme snažit, abyste v našem sazebníku našli minimální poplatky a co nejvíce položek zdarma. Budeme i nadále bankou, od které můžete chtít víc.