27. 5. 2022

Nabízíme eurový účet s kartou zdarma

Novinka v naší nabídce je ideálním řešením pro ty, kdo mají příjmy a výdaje v eurech. K eurovému účtu vydáváme zdarma platební kartu, se kterou můžete stejně jako s kartou k účtu vedenému v českých korunách vybírat zdarma ze všech bankomatů po celém světě.

Samozřejmostí je bezplatné vedení eurového účtu, zdarma jsou také běžné transakce, a to včetně příchozích a odchozích SEPA plateb. Účet můžete spravovat v on-line bankovnictví CREDITAS Banking, kartu k účtu lze digitalizovat do mobilních peněženek Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Kartu k eurovému účtu oceníte především při platbě jinou měnou než českými korunami. Při platbě či výběru kartou v eurech se totiž zaúčtuje z eurového účtu přímo odpovídající částka bez kurzového přepočtu na koruny. Pokud provádíte kartou k eurovému účtu transakci v jiné cizí měně, při zúčtování dochází pouze k převodu částky z původní měny na zúčtovací měnu pro karetní transakce (což je EUR). Odpadá ale druhý převod (z EUR na CZK), který je nutný u účtů vedených v českých korunách. K eurovému účtu vydáváme dva typy karet – klasické plastové karty Mastercard Standard EUR a virtuální karty Mastercard Virtual EUR.

Eurový účet s kartou zdarma si nepodnikající občané mohou založit na kterékoli naší pobočce nebo v internetovém a mobilním bankovnictví CREDITAS Banking. Eurový účet pro podnikatele a firmy lze založit v našich regionálních firemních centrech, nebo si můžete sjednat schůzku s naším specialistou firemního bankovnictví. Další informace o eurovém účtu a odpovědi na dotazy vám rádi sdělíme na bezplatné infolince 800 888 009 nebo na pobočkách.