23. 6. 2022

Akceptujeme příjmy v cizí měně u hypoték

U hypotečních produktů nyní nabízíme standardní podmínky i klientům s příjmem v cizích měnách – eurech, amerických dolarech, švýcarských francích a britských librách.

Novinka v naší nabídce umožňuje zažádat o hypotéku klientům, kteří jsou občany České republiky a mají příjem v cizí měně. Může přitom jít jak o příjem ze zaměstnání v zahraničí, tak z práce v Česku se mzdou vyplácenou v cizí měně, a také o příjmy z podnikání, pokud jsou fakturovány v cizí měně.

„Lidé s hlavním příjmem v eurech či jiné cizí měně mívají problém s jeho uznáním při žádosti o hypotéku. Přitom tyto příjmy nejsou méně stabilní než ty domácí. Proto jsme změnili nastavení a příjmy v eurech, dolarech, librách i švýcarských francích budeme uznávat v plné výši,“ říká členka představenstva CREDITAS zodpovědná za retail Ivana Pícková. Plné akceptování příjmů v cizí měně není na českém bankovním trhu samozřejmostí – některé banky tyto příjmy neuznávají nebo této skupině klientů nabízejí méně výhodné sazby.

Klienti s příjmy v cizí měně mohou z naší nabídky využít také běžný účet vedený v eurech. Jeho zřízení a vedení je zdarma, bez poplatků jsou také příchozí a odchozí SEPA platby. K eurovému účtu vydáváme zdarma platební kartu, s níž můžete stejně jako s kartou k účtu vedenému v českých korunách vybírat zdarma ze všech bankomatů po celém světě. Kartu můžete také digitalizovat do mobilních peněženek Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Podrobnější informace o našich hypotečních produktech a odpovědi na dotazy vám rádi sdělíme na bezplatné infolince 800 888 009 nebo na našich pobočkách. Termín schůzky s hypotečním specialistou doporučujeme předem sjednat prostřednictví infolinky nebo on-line formuláře. Nezávaznou poptávku hypotéky můžete odeslat také z mobilní aplikace CREDITAS Banking.