3. 10. 2018

Práce s účty v aplikaci

Richee je první multibankovní aplikací na českém trhu. I když toho umí hodně, první co byste měli udělat, aby vám Richee mohl být užitečný a nabídl vám přehled o vašich financích, je propojit jej se svými bankovními účty. I když to zní složitě, nezabere vám to víc než několik minut a rozhodně to hravě zvládnete. Nevěříte? Podívejte se na krátké video, které vás jednotlivými kroky provede.

obr

Kouzlo virtuálního účtu: Sledujte svoji hotovost, nebo finance na účtech, které zatím nelze připojit

Připojení banky, díky kterému budete mít přehled o svých financích na jednom místě a v jedné aplikaci, je s Richeem snadné. Ale jsou dvě situace, ve kterých byste si fiktivního, neboli virtuálního, účtu neporadili. Je to sice smutné, ale zatím nejsou všechny české banky připraveny na sdílení údajů přes tu nejbezpečnější cestu, jakou je API. A protože má Richee pomáhat opravdu všem, pro ty, jejichž banku zatím nejde napojit, může být virtuální účet cestou, jak sledovat pohyby svých peněz. Virtuální účet se bude hodit i těm, kdo si chtějí sledovat, kam mizí jejich hotovost. Chcete znát svoje výdaje podrobněji, než mít pouze informaci, kolik jste vybrali z bankomatu? Přesně pro podobné záznamy virtuální účet slouží.

Založení virtuálního účtu

Založit si ho zvládne každý, a to na pět kliků. Dole pod ikonou „erka“ tedy v Richee hubu najdete možnost virtuální účet. Vymyslíte si název, zvolíte měnu, ve kterém si například svoji hotovost budete hlídat, a je to. Pak už jen při každé změně (výdaji či příjmu) na svém virtuálním účtu uděláte ruční záznam. Vše je jednoduché a intuitivní.

I když si zatím musíte záznamy do virtuálního účtu dělat ručně, až bude nějaký způsob, jak i u hotovosti poznat, za co ji v obchodech vytahujete z peněženky, Richee bude určitě mezi prvními, kdo vám tuhle vychytávku nabídnou. Virtuální účet je tak zatím pomocníkem pro ty, kteří chtějí mít o svých penězích opravdu celkový a podrobný přehled a nevadí jim pro něj věnovat pár minut denně ručnímu záznamu výdajů – například v kavárně nad kávičkou po posledním nákupu. Stejně jako výdaje se pak dají do virtuálního účtu zaznamenávat i příjmy. Prostě každému dle jeho potřeby.

Nebojte se virtuálního účtu a pokud se vám hodí, vyzkoušejte ho. A že nemáte dost disciplíny záznamy vyplňovat poctivě? Nebojte se ničeho. Smazat můžete virtuální účet, nebo dokonce všechny, které vytvoříte, kdykoliv. A znáte to – kdo se bojí, nesmí do lesa.


Zpět