na přehled aktualit

Změny v produktové nabídce

3. 4. 2013

Snížení úrokových sazeb na termínovaných vkladech a uzavření nabídky spořicích produktů.

Měníme úrokové sazby na Termínovaných vkladech CREDITAS

Vzhledem k vývoji na finančním trhu, kdy i naše konkurence snižuje sazby a Česká národní banka drží svoji základní repo sazbu na historicky nejnižší úrovni 0,05 procent, se i my musíme přizpůsobit tomuto trendu a měníme nabídku některých našich vkladových produktů i výši některých úrokových sazeb.

Od 1. dubna 2013 se snížily úrokové sazby (o 0,3 až 0,5 % ročně) u Termínovaných vkladů CREDITAS vedených v českých korunách pro občany, pro fyzické osoby podnikající a právnické osoby. Uvedené úrokové sazby jsou stejné pro libovolnou výši vkladu a jsou pevné – po celou dobu trvání vkladu se nemění. To znamená, že úrokové sazby na termínovaných vkladech založených do konce března 2013 se tyto změny netýkají.

Aktuální úrokové sazby naleznete na stránce Termínovaný vklad či v Oznámení o úrokových sazbách

Starší typy spořících účtů se loučí

Protože se nově snažíme nabízet našim klientům pružnější typy spořicích účtů, uzavíráme od 1. dubna 2013 nabídku dvou starších typů spořících produktů, a sice Spořicího účtu CREDITAS a Spořicího vkladu CREDITAS. Tímto datem tedy končí možnost založit si Spořící vklad nebo účet CREDITAS. Nově si můžete založit Spořicí účet BENEFIT s krátkou výpovědní lhůtou a atraktivní sazbou 2,1 % ročně.

Na již založených Spořicích účtech CREDITAS s výpovědní lhůtou 3 roky zůstávají podmínky nezměněny. Tento účet tedy všem, kteří jej již mají založený, trvá dál, a zůstává i nadále platná jeho úroková sazba 3,5 % p.a., která patří k nejvyšším na našem trhu. Chceme tím poděkovat našim stálým klientům za jejich věrnost Záložně CREDITAS.

Od 1. dubna 2013 rovněž končí možnost založit si nový Spořicí vklad CREDITAS. Úrokové sazby na spořicích vkladech již založených ale mírně snižujeme, sazby klesají o 0,25 až 0,35 % p.a. Přesto zůstává jejich úrokový výnos vysoko nad výnosem, který u srovnatelného typu vkladu nabízejí na našem trhu banky. Jejich úroková sazba se pohybuje podle délky trvání vkladu od 3 do 24 měsíců na úrovni od 1,0 % p.a. do 2,4 % p.a.

Aktuální úrokové sazby naleznete v Oznámení o úrokových sazbách

« na přehled aktualit

Zeptejte se

Odpovíme telefonicky nebo e-mailem nejpozději následující pracovní den.

Volejte zdarma 800 888 009