Vážení klienti,

Banka CREDITAS pečlivě sleduje vývoj pandemie COVID-19 a přijímá veškerá nezbytná opatření pro maximální možnou ochranu klientů i zaměstnanců banky. Průběžné aktuální informace budeme uvádět na této stránce a v naší rubrice Aktuality.

Aktuální situace na pobočkách

Naše pobočky mají běžnou provozní dobu a jsou připraveny vám sjednat produkty nebo vyřídit záležitosti, které potřebujete projednat osobně. Pokud bude třeba zavést jakékoli změny v provozní době poboček, budeme vás informovat na stránkách jednotlivých poboček

Na všech pobočkách platí zvýšená hygienická opatření, která minimalizují riziko přenosu COVID-19. Všichni bankéři nosí ochranné roušky nebo respirátory, přepážky jsou vybaveny ochrannými plexiskly a jednání mimo přepážku probíhají v oddělených diskrétních prostorech.

Prosíme všechny návštěvníky poboček, aby rovněž dodržovali patřičná hygienická opatření. Při vstupu na pobočku využijte dezinfekční prostředek na ruce a během návštěvy respektujte stanovená nařízení a pokyny pracovníků banky.

Na návštěvu pobočky se můžete předem objednat
na naší infolince 800 888 009 (Po–Pá 8–20 hod).


Spravujte své peníze z pohodlí domova

Řadu našich produktů můžete založit a spravovat pohodlně z domova prostřednictvím internetového bankovnictví nebo v mobilní aplikaci CREDITAS Banking (ke stažení na Google Play / AppStore / AppGallery).

K dispozici je také naše Kontaktní centrum na bezplatné telefonní lince 800 888 009 (Po–Pá 8–20 hod.). Kontaktovat nás můžete rovněž v internetovém bankovnictví (služba Poslat zprávu) nebo v aplikaci CREDITAS Banking (v profilu uživatele volba Kontaktuj nás). Kontaktní formulář je k dispozici také na našem webu: https://www.creditas.cz/kontakty#zeptejte-se


Spravujte své účty, spoření, vklady a karty z pohodlí domova. Se silným zabezpečením a dostupností 24 hodin denně.

Plaťte bezpečně, plaťte bezhotovostně

Riziko přenosu koronaviru při placení můžete snížit využíváním bezhotovostních plateb – kartou nebo mobilním telefonem či chytrými hodinkami prostřednictvím Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Výběry ze všech bankomatů po celém území ČR máte s naší kartou zdarma. Pro neprodlené úhrady můžete využít okamžité platby v našem on-line bankovnictví.

Individuální řešení problémů při splácení úvěrů

Klientům poškozeným jarní karanténou a dalšími opatřeními proti šíření koronaviru jsme umožnili odklad splátek úvěrů a hypoték. Nad rámec zákona č. 177/2020 Sb. jsme navíc spotřebitelské úvěry na bydlení po celou dobu odkladu neúročili a klienti tak za prodloužení doby splácení nemusí platit nic navíc.

Konec odkladu a povinnost znovu zahájit splácení úvěru zasáhne některé naše klienty v situaci, kdy budou znovu postiženi novými omezeními plynoucími z opatření proti COVID-19. Pokud mezi tyto klienty patříte i vy, kontaktujte nás. Všechny žádosti o pomoc při řešení obtížné finanční situace vzniklé v důsledku opatření proti COVID-19 budeme řešit individuálně tak, abychom společně našli řešení.Jak postupovat při žádosti o individuální nastavení podmínek dalšího splácení vašeho úvěru?

  • Domluvte si schůzku s hypotečním bankéřem na pobočce. Schůzku můžete sjednat buď telefonicky na infolince 800 888 009, nebo prostřednictvím on-line formuláře na naší hypoteční stránce.
  • Hypoteční bankéř zajistí vyhodnocení vašeho požadavku v rámci banky a bude vás informovat o dalším postupu.

COVID III

Ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) nabízíme úvěry určené k provoznímu financování v rámci záručního programu COVID III. Tento program je určen pro živnostníky, malé a střední podnikatele, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku koronavirové pandemie z ní plynoucích preventivních opatření. Našim klientům, kteří chtějí program COVID III využít, poskytujeme pomoc s vypracováním žádosti a zpracováním všech potřebných dokumentů.

V rámci programu COVID III mohou podniky do 250 zaměstnanců požádat o úvěr, za který ČMRZB ručí až do výše 90 % jistiny, nejvýše však 45 milionů Kč. Firmy od 250 do 500 zaměstnanců mohou požádat o úvěr, za který ČMRZB ručí až do výše 80 % jistiny, nejvýše však 40 milionů Kč. Délka ručení je u obou typů úvěrů maximálně 3 roky, maximální výše zaručovaného úvěru nesmí přesáhnout 50 milionů Kč.

Podpora je poskytována formou ručení ČMZRB Bance CREDITAS za portfolio transakcí konečných příjemců. Úvěry poskytované v programu COVID III lze využít výhradně na provozní výdaje, např. mzdy, nájemné, náklady na energie, úhrady dodavatelsko-odběratelských faktur, pořízení zásob či materiálu a další provozní položky. Úvěr v rámci COVID III nelze využít na investice či refinancování jiných úvěrů. Upozorňujeme, že na rozdíl od dřívějších programů lze COVID III využít i na realizaci projektů na území hlavního města Prahy.

Pokud máte zájem o úvěr v rámci programu COVID III, kontaktujte co nejdříve našeho regionálního specialistu nebo regionální firemní centrum: přehled všech kontaktů.