Dohromady to zvládneme

Přehled opatření Banky CREDITAS souvisejících s pandemií COVID-19


Vážení klienti,

Banka CREDITAS pečlivě sleduje vývoj pandemie COVID-19 a přijímá veškerá nezbytná opatření pro maximální možnou ochranu klientů i zaměstnanců banky. Průběžné aktuální informace budeme uvádět na této stránce a v naší rubrice Aktuality.

Aktuální situace na pobočkách

Naše pobočky jsou otevřené se zkrácenou provozní dobou. Naši bankéři jsou připraveni vám sjednat produkty nebo vyřídit záležitosti, které potřebujete projednat osobně. Aktuální informace o provozní době najdete na stránkách jednotlivých poboček.

Na všech pobočkách platí zvýšená hygienická opatření, která minimalizují riziko přenosu COVID-19. Všichni bankéři nosí ochranné roušky nebo respirátory, přepážky jsou vybaveny ochrannými plexiskly a jednání mimo přepážku probíhají v oddělených diskrétních prostorech.

Prosíme všechny návštěvníky poboček, aby rovněž dodržovali patřičná hygienická opatření. Při vstupu na pobočku využijte dezinfekční prostředek na ruce a během návštěvy respektujte stanovená nařízení a pokyny pracovníků banky.

Na návštěvu pobočky se můžete předem objednat na naší infolince 800 888 009 (Po–Pá 8–20 hod).pobocka-1 pobocka-2 pobocka-3 pobocka-4

Spravujte své peníze z pohodlí domova

Řadu našich produktů můžete založit a spravovat pohodlně z domova prostřednictvím internetového bankovnictví nebo v mobilní aplikaci CREDITAS Banking (ke stažení na Google Play / AppStore / AppGallery).

K dispozici je také naše Kontaktní centrum na bezplatné telefonní lince 800 888 009 (Po–Pá 8–20 hod.). Kontaktovat nás můžete rovněž v internetovém bankovnictví (služba Poslat zprávu) nebo v aplikaci CREDITAS Banking (v profilu uživatele volba Kontaktuj nás). Kontaktní formulář je k dispozici také na našem webu: https://www.creditas.cz/kontakty#zeptejte-se.

Plaťte bezpečně, plaťte bezhotovostně

Riziko přenosu koronaviru při placení můžete snížit využíváním bezhotovostních plateb – kartou nebo mobilním telefonem či chytrými hodinkami prostřednictvím Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Výběry ze všech bankomatů po celém území ČR máte s naší kartou zdarma. Pro neprodlené úhrady můžete využít okamžité platby v našem on-line bankovnictví.

Individuální řešení problémů při splácení úvěrů

Klientům poškozeným jarní karanténou a dalšími opatřeními proti šíření koronaviru jsme umožnili odklad splátek úvěrů a hypoték. Nad rámec zákona č. 177/2020 Sb. jsme navíc spotřebitelské úvěry na bydlení po celou dobu odkladu neúročili a klienti tak za prodloužení doby splácení nemusí platit nic navíc.

Konec odkladu a povinnost znovu zahájit splácení úvěru zasáhne některé naše klienty v situaci, kdy budou znovu postiženi novými omezeními plynoucími z opatření proti COVID-19. Pokud mezi tyto klienty patříte i vy, kontaktujte nás. Všechny žádosti o pomoc při řešení obtížné finanční situace vzniklé v důsledku opatření proti COVID-19 budeme řešit individuálně tak, abychom společně našli řešení.

Jak postupovat při žádosti o individuální nastavení podmínek dalšího splácení vašeho úvěru?

  • Domluvte si schůzku s hypotečním bankéřem na pobočce. Schůzku můžete sjednat buď telefonicky na infolince 800 888 009, nebo prostřednictvím on-line formuláře na naší hypoteční stránce.

  • Hypoteční bankéř zajistí vyhodnocení vašeho požadavku v rámci banky a bude vás informovat o dalším postupu.

COVID III

Ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) nabízíme úvěry určené k provoznímu financování v rámci záručního programu COVID III. Tento program je určen pro živnostníky, malé a střední podnikatele, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku koronavirové pandemie z ní plynoucích preventivních opatření. Našim klientům, kteří chtějí program COVID III využít, poskytujeme pomoc s vypracováním žádosti a zpracováním všech potřebných dokumentů.

V rámci programu COVID III mohou podniky do 250 zaměstnanců požádat o úvěr, za který ČMRZB ručí až do výše 90 % jistiny, nejvýše však 45 milionů Kč. Firmy od 250 do 500 zaměstnanců mohou požádat o úvěr, za který ČMRZB ručí až do výše 80 % jistiny, nejvýše však 40 milionů Kč. Délka ručení je u obou typů úvěrů maximálně 3 roky, maximální výše zaručovaného úvěru nesmí přesáhnout 50 milionů Kč.

Podpora je poskytována formou ručení ČMZRB Bance CREDITAS za portfolio transakcí konečných příjemců. Úvěry poskytované v programu COVID III lze využít výhradně na provozní výdaje, např. mzdy, nájemné, náklady na energie, úhrady dodavatelsko-odběratelských faktur, pořízení zásob či materiálu a další provozní položky. Úvěr v rámci COVID III nelze využít na investice či refinancování jiných úvěrů. Upozorňujeme, že na rozdíl od dřívějších programů lze COVID III využít i na realizaci projektů na území hlavního města Prahy.

Pokud máte zájem o úvěr v rámci programu COVID III, kontaktujte co nejdříve našeho regionálního specialistu nebo regionální firemní centrum: přehled všech kontaktů.