Aktuální opatření k situaci na Ukrajině

Podpora Ukrajiny a jejích občanů

S maximální pozorností sledujeme vývoj situace na Ukrajině. Vyjadřujeme soucit všem nevinným, kteří jsou konfliktem jakkoli postiženi. Pomáháme lidem, kteří před válkou uprchli do České republiky. Poskytujeme jim odbornou asistenci při řešení finančních kroků, jakým je například založení bankovních produktů v Česku.

Současná situace nemá žádný přímý dopad na činnost Banky CREDITAS ani investiční skupiny CREDITAS, které mají českého vlastníka a 100% český kapitál.

Potřebujete účet?

Pomoc občanům Ukrajiny při zakládání bankovních produktů

Jsme připraveni vám pomáhat při zakládání finančních produktů. Asistenci poskytujeme jak válečným uprchlíkům, tak dalším občanům Ukrajiny, kteří byli v Česku již před začátkem války, ale nyní se nemohou vrátit do své země.

Proč si vybrat Běžný účet CREDITAS


  • Zřízení na kterékoli naší pobočce.

  • Zřízení a vedení účtu je zdarma, běžné transakce také zdarma.

  • K účtu vám okamžitě zdarma vydáme virtuální kartu Mastercard Virtual.

  • Virtuální kartou můžete platit na internetu nebo ji digitalizovat do služeb Google Pay, Apple Pay a Garmin Pay. Digitalizovanou kartou můžete zdarma vybírat z kteréhokoli bankomatu v Česku i v zahraničí.

Často kladené dotazy (FAQ)

2 doklady totožnosti s fotografií + minimálně znalost místa pobytu na území ČR, e-mailová adresa. Účet je možné založit pouze na pobočce.Další opatření

Neúčtujeme poplatky na Ukrajinu

Se zpětnou platností od 21. 2. 2022 jsme zrušili standardní poplatek za zahraniční platby na Ukrajinu, abyste mohli bez dalších nákladů přispět na humanitární sbírky pořádané na Ukrajině nebo přímo podpořili konkrétní osoby postižené válkou.

Finanční operace v ruských rublech

S ohledem na vývoj situace jsme krátce po zahájení války až do odvolání pozastavili veškerý platební styk v ruské měně RUB. Odchozí platby není možné v této měně podat ani na našich pobočkách ani prostřednictvím elektronických kanálů banky. Až do odvolání nebudeme realizovat žádné odchozí platby v žádné měně do Ruské federace a Běloruské republiky. Vypověděli jsme také všechny účty, které jsou vedeny v měně ruský rubl.