Komentáře trhu

Donald je na startu, ale ta pravá jízda je Kandahar nebo Streif

23. 1. 2017 | 16:30
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Pátek Washington D.C., víkend Kitzbuhel nebo GaPa, Donald Trump celý víkend pracoval, ital s francouzským jménem ovládl Streif a Vonnová je zpět

Yallenová naostřila USD, další z japonských samurajů má problém

19. 1. 2017 | 14:30
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Šéfka Fedu zastavila oslabování amerického dolaru. Jak bude reagovat Draghi nebo zda bude něco nového v otázce brexitu se dozvíme dnes na tiskových konferencích ECB a britské premiérky.

Den „D“ je tady, Donald Trump se ujímá moci, George Soros předpovídá pád Mayové

20. 1. 2017 | 12:00
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

V Davosu se pokračuje na téma, jak se připravit na novou americkou politiku. Veškerá pozornost však na konci týdne směřuje k nastupujícímu 45. prezidentovi Spojených států. Ten přebírá ekonomiku v nejlepší formě za posledních několik volebních období a rozhodně má lepší pozici než jeho předchůdce.

Opouštíme EU, neopouštíme Evropu! GBP po prohlášení britské premiérky roste

17. 1. 2017 | 16:30
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Po dni volna na hlavních akciových trzích v USA se veškerá pozornost soustředila na britskou premiérku, která dnes oznámila, že požádá parlament o schválení podmínek vystoupení Británie z EU.

Bůh stvořil svět za 6 dní a sedmý den odpočíval, nový americký prezident chce být největším stvořitelem pracovních míst

13. 1. 2017 | 12:00
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

V Trump Tower se v posledních dnech a týdnech dveře netrhnou. Společnosti z nejrůznějších odvětvích se předhánějí v tom, kdo v USA vytvoří víc pracovních míst, a zalíbí se tak novému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Vítězem je zatím poněkud paradoxně řetězec s mexickým občerstvením Taco Bell.

Jeden říká: „Já už jdu“, druhý na odchodu: „Dokázali jsme to“. Bílý dům čeká stěhování

12. 1. 2017 | 11:30
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

V USA se chystají na předání štafety. Americké akciové indexy včera rostly, když se největší pozornost soustředila na rozlučkovou akci Baracka Obamy a hlavně na první tiskovou konferenci budoucího prezidenta. Donald Trump se postaral o překvapení v podobě otázky cen léků.


Video komentáře trhu

Dnešní komentáře 


Zprávy z finančních trhů 23. 1. 2017

Banka CREDITAS

4 shlédnutí | před 5 hodinami

 


Zprávy z finančních trhů 19. 1. 2017

Banka CREDITAS

27 shlédnutí | před 4 dny

Zprávy z finančních trhů 17. 1. 2017

Banka CREDITAS

32 shlédnutí | před 6 dny


Vývoj na trhu

Vývoj na devizovém trhu 23. 1. 2017

EUR / CZK

Inflace na 2 % a neustálý tlak ze strany spekulantů dělá centrální bance vrásky jak klidně odejít z trhu z pozice největšího kupce na EUR/CZK. Viceguvernér Hampl minulý týden dokonce připustil možnost ponechání intervenčního režimu až do poloviny roku. Po skončení čeká většinová část trhu kurz kolem 25-26 CZK za euro, který odpovídal fundamentům těsně před nastavením flooru. My však vidíme takový scénář až po vybalancování trhu, jež podle nás přijde s velkou volatilitou, při které bychom se mohli podívat na krátko na kurzy i výrazněji nad 27.

EUR / USD

Inaugurace Trumpa do prezidentské funkce přineslo oslabení dolaru na 1,0740, respektive 25,15 na páru s korunou. Trh stále neví co očekávat od Trumpa, který vystupuje poněkud diktátorsky a svou politikou bude prosazovat styl „Amerika na prvním místě“. To by mohlo časem způsobit hodně obchodních bariér, jako například se sousedním Mexikem nebo Čínou. Pokud se ukáží tyto kroky jako negativní, mohli bychom se na dolaru podívat na slabší úrovně. Do té doby však budou hrát největší roli úrokové sazby, které v USA nadále porostou a v posilování dolaru by tak nemělo zatím nic bránit.

Technické úrovně EUR/USD – pro posílení nahoru 1,075, pro oslabení směrem dolů 1,06.

Nejvýznamnější zprávy dne

16:00 EU Consumer Confidence

předchozí: -5 , očekávání: -5

Zajímá vás devizový trh?

Přihlaste se k odběru e‑mailů s denním shrnutím vývoje na devizovém trhu:

Devizové konverze

Získejte přístup k nejvýhodnějším individuálním kurzům na českém trhu.

EUR 27,209 CZK
USD 25,336 CZK

Veškeré informace, názory a prognózy týkající se měn a měnových kurzů, jiných finančních nástrojů, či jakýchkoli jiných ukazatelů, jež jsou obsahem výše uvedeného sdělení, vytváří Banka CREDITAS a.s. pro své klienty výlučně v rámci rozvíjení vzájemných vztahů. Tyto veškeré informace, názory a prognózy jsou však pouze informativního charakteru, nepředstavují žádnou nabídku na jakoukoliv transakci nebo závazek k realizaci jakékoliv transakce a v žádném případě nejde o investiční poradenství/jeho propagaci, či jiné doporučení k jakémukoli právnímu jednání. Obsah sdělení je vytvořen dle nejlepšího vědomí a s nejvyšší odbornou péčí. Banka CREDITAS a.s. však nezaručuje správnost, úplnost, trvalost v čase a přesnost jeho obsahu. Banka CREDITAS a.s. nenese žádnou odpovědnost za případné škody vzniklé jakýmkoliv třetím osobám v důsledku využití informací uvedených v tomto sdělení.