Komentáře trhu

Trump si vzal time out, hlasování o Obamacare až dnes

24. 3. 2017 | 12:30
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Všichni upřeně sledovali dění v Capitol Hill, ale zde se požádalo o přestávku. Projdou změny ve zdravotnictví dnes? Wall Street a světové trhy čekají na odpověď.

Verze Donald Trump 1.0 čeká na upgrade, Wall Street přerušila 109 denní sérii

22. 3. 2017 | 09:30
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Wall Street poprvé po 109 dnech klesla o více než jedno procento. Ve čtvrtek se čeká hlasování o změnách ve zdravotnictví a v DC se spekuluje o tom, že Trump ztrácí hlasy ve vlastních řadách.

Nenašli jste se ve Forbesu? Nevadí, trpělivost růže přináší, i když…

21. 3. 2017 | 09:00
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Nejbohatší Čech je krok od top 100. V Praze investoři čekají na výsledky českých společností a na výši dividendy ČEZu. Fotbalistou roku je Čech (Petr Čech).

Alexo, Siri… mám si koupit akcie? Deutsche Bank nabídne akcie s 35% slevou

20. 3. 2017 | 09:30
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Jaro je tady (v čase 11:28) a za první tři měsíce si investoři slušně polepšili. Akcie Deutsche Bank budou v nabídce za 11,65 EUR. Bude to hodně nebo málo? Donald Trump potkal Angelu Merkelovou, ale žádná objetí se nekonala.

Trump na castingu, Emerging Markets na 20 měsíčních maximech a my máme zlato!

17. 3. 2017 | 09:30
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Wall Street korigovala zisky, rozvíjející se trhy naopak rostly a mexické peso je nejvýše od Trumpova zvolení. Prahu čeká rebalancing indexu, aktivita překročí průměr.

Žádné překvapení se nekoná, nebo ano?

16. 3. 2017 | 11:00
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Fed překvapivě nepřekvapil, Nizozemsko uklidňuje evropské trhy, americký dolar oslabuje.


Video komentáře trhu

Dnešní komentáře 


Zprávy z finančních trhů 24. 3. 2017

Banka CREDITAS

2 shlédnutí | před 2 hodinami

 


Zprávy z finančních trhů 21. 3. 2017

Banka CREDITAS

18 shlédnutí | před 3 dny

Zprávy z finančních trhů 13. 3. 2017

Banka CREDITAS

14 shlédnutí | před 1 týdnem


Vývoj na trhu

Vývoj na devizovém trhu 24. 3. 2017

EUR / CZK

Na EUR/CZK se neodehrává nic nového a nadále se obchoduje v těsné blízkosti intervenční hladiny. Podle předběžných odhadů ekonomů se objem intervencí za měsíc březen pohybuje kolem 300 mld. CZK a v souhrnu se tedy již od počátku roku jedná o celkem 900 mld. CZK, které banka vynaložila na udržení závazku. Ten s velkou pravděpodobností ukončí na jednom z měnových zasedání ČNB. Rozhodnutí může avšak padnout i na některém ze čtvrtečních zasedání, které centrální banka může změnit na měnově-politické a tam o exitu rozhodnout.

EUR / USD

Původně čtvrteční hlasování o reformě zdravotnictví v USA bylo nečekaně přesunuto na dnešek a EUR/USD v reakci na nejistotu výsledku opět testuje bariéru 1,08. V případě, že by nová reforma neprošla, očekáváme výraznější oslabení USD. Jednalo by se tak o první překážku naplnění cílů nového prezidenta Trumpa. Trh by tak mohl následně ztrácet důvěru v naplnění dalších z celkového balíčku, zahrnujícího i snížení korporátních daní v USA.

Nejvýznamnější zprávy dne

13:00 US FOMC Member Evans Speaks

13:30 US Core Durable Goods Orders m/m

předchozí: 0,0 %, očekávání: 0,5 %

Zajímá vás devizový trh?

Přihlaste se k odběru e‑mailů s denním shrnutím vývoje na devizovém trhu:

Devizové konverze

Získejte přístup k nejvýhodnějším individuálním kurzům na českém trhu.

EUR 27,209 CZK
USD 25,256 CZK

Veškeré informace, názory a prognózy týkající se měn a měnových kurzů, jiných finančních nástrojů, či jakýchkoli jiných ukazatelů, jež jsou obsahem výše uvedeného sdělení, vytváří Banka CREDITAS a.s. pro své klienty výlučně v rámci rozvíjení vzájemných vztahů. Tyto veškeré informace, názory a prognózy jsou však pouze informativního charakteru, nepředstavují žádnou nabídku na jakoukoliv transakci nebo závazek k realizaci jakékoliv transakce a v žádném případě nejde o investiční poradenství/jeho propagaci, či jiné doporučení k jakémukoli právnímu jednání. Obsah sdělení je vytvořen dle nejlepšího vědomí a s nejvyšší odbornou péčí. Banka CREDITAS a.s. však nezaručuje správnost, úplnost, trvalost v čase a přesnost jeho obsahu. Banka CREDITAS a.s. nenese žádnou odpovědnost za případné škody vzniklé jakýmkoliv třetím osobám v důsledku využití informací uvedených v tomto sdělení.