Komentáře trhu

Nepotřebujete žádnou krizi, aby se VIX dostal na 20 bodů

1. 1. 1970 | 11:30
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Wall Street si užívala „jarních prázdnin“, index strachu VIX zůstává na úrovni 12 bodů a z krátkodobého pohledu se asi nic nezmění. Pokud však růst americké ekonomiky bude dále akcelerovat, pak je pravděpodobné, že se opět začne hýbat.

Laura a její tygři, Marcel není z malého města a Warren nebude mít zmrzlinu zadarmo

20. 2. 2017 | 11:30
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Volný den na Wall Street neznamená, že se ve zkráceném týdnu nebude nic dít. V Evropě se řeší Řecko, Sněmovna lordů bude hlasovat o Brexitu a poslední firemní výsledky uzavřou úspěšnou sezónu na Wall Street, která je od zvolení Trumpa prezidentem 10 % v zisku.

Akciové indexy lámou nové rekordy. S růstem cen akcií roste úměrně i marginový dluh.

16. 2. 2017 | 15:00
  • F&K TRHY
Roman Hába
Treasury Manager

Index S&P 500 prolomil hranici 2300 bodů a pokračuje v růstu, stejně i jeho technologický kolega NASDAQ, který se přibližuje psychologickým 6000 bodů.

HDP a vývoj EUR/CZK po ukončení intervencí

14. 2. 2017 | 13:00
  • F&K TRHY
David Jandásek
Vedoucí oddělení Dealing

Růst HDP zaostává za očekáváním. Bude pro ekonomiku blížící se ukončení intervencí skutečně takovým rizikem jak se mnozí domnívají?

Mario varuje Donalda, Prahu probralo z letargie zvonění telefonů a bilance ČNB

8. 2. 2017 | 14:00
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Šéf ECB se ohradil k výrokům americké administrativy a sám vznesl kritickou notu na poslední kroky Donalda Trumpa v oblasti bankovního sektoru.

DJI na startu zaostává, Le Pennová chce vítězství a my věřme, že má Ester dobře namazáno

7. 2. 2017 | 11:00
  • F&K TRHY
Roman Koděra
Ředitel odboru Treasury

Dow Jones je jako nekonečný seriál, který vás nikdy neomrzí. Sledovat ho můžete každý den a nikdy to nebude stejné.


Video komentáře trhu

Dnešní komentáře 


Zprávy z finančních trhů 20. 2. 2017

Banka CREDITAS

7 shlédnutí | před 4 hodinami

 


Zprávy z finančních trhů 8. 2. 2017

Banka CREDITAS

33 shlédnutí | před 1 týdnem

Zprávy z finančních trhů 31. 1. 2017

Banka CREDITAS

33 shlédnutí | před 2 týdny


Vývoj na trhu

Vývoj na devizovém trhu 21. 2. 2017

EUR / CZK

S českou korunou se na páru s eurem jako každý den nic zajímavého neděje. Zahraniční investoři stabilně dokupují CZK do svých pozic v očekávání posílení koruny, která se jen díky ČNB drží intervenčního pásma jako přibitá. Půlroční zajištění na EUR/CZK stojí přibližně 20 haléřů a nedosahuje zatím extrémních hodnot, které jsme už několikrát zažili v minulosti. S blížícím se koncem intervencí lze ale očekávat i rostoucí tlak na cenu takového zajištění.

S aktuálně drženou devizovou pozicí ČNB, dosahující výše 1 bilionu korun, je česká měna evidentně překoupená. Před kontinuálním posilováním, které je pro českou ekonomiku dlouhodobě typické, je tak možné, že zažijeme ještě větší „výplach“ a oslabení CZK, po kterém se teprve postupně dostaneme k pásmu 25-26, kde by se kurz měl fundamentálně pohybovat.

EUR / USD

Jen co skončil státní svátek v USA, se dolar rozjel nahoru a aktuálně posiluje s eurem k úrovni 1,055. Pohyb podpořily komentáře Hackera (FED), který vidí březnové zvýšení sazeb na pořadu a rozhodně není z těch, kteří by chtěli nechávat sazby dlouhodobě nízko. Doposud se moc nečeká, že by Fed sazby v březnu zvýšil, proto taková rétorika dolar vždy posílí.

Technicky se nacházíme na poměrně silně bariéře 1,055 a v případě výraznějšího prolomení se nám otevře prostor k 1,045. Horní hranici představuje pásmo 1,068 a v momentě jejího překonání můžeme čekat posílení EUR až k 1,08.

Nejvýznamnější zprávy dne

14:50 US FOMC Member Kashkari Speaks

18:00 US FOMC Member Harker Speaks

Zajímá vás devizový trh?

Přihlaste se k odběru e‑mailů s denním shrnutím vývoje na devizovém trhu:

Devizové konverze

Získejte přístup k nejvýhodnějším individuálním kurzům na českém trhu.

EUR 27,209 CZK
USD 25,830 CZK

Veškeré informace, názory a prognózy týkající se měn a měnových kurzů, jiných finančních nástrojů, či jakýchkoli jiných ukazatelů, jež jsou obsahem výše uvedeného sdělení, vytváří Banka CREDITAS a.s. pro své klienty výlučně v rámci rozvíjení vzájemných vztahů. Tyto veškeré informace, názory a prognózy jsou však pouze informativního charakteru, nepředstavují žádnou nabídku na jakoukoliv transakci nebo závazek k realizaci jakékoliv transakce a v žádném případě nejde o investiční poradenství/jeho propagaci, či jiné doporučení k jakémukoli právnímu jednání. Obsah sdělení je vytvořen dle nejlepšího vědomí a s nejvyšší odbornou péčí. Banka CREDITAS a.s. však nezaručuje správnost, úplnost, trvalost v čase a přesnost jeho obsahu. Banka CREDITAS a.s. nenese žádnou odpovědnost za případné škody vzniklé jakýmkoliv třetím osobám v důsledku využití informací uvedených v tomto sdělení.