Novinky v CREDITAS Banking

Bezpečné internetové bankovnictví: Znáte vishing či smishing?

Mezi často využívané nepoctivé praktiky patří také podvody, které začínají telefonátem nebo SMS zprávou. Už jste slyšeli o vishingu nebo smishingu?

Celý text

Bezpečné internetové bankovnictví: Jak se nestát zlatou rybkou

V minulém dílu našeho seriálu jsme vás seznámili s phishingem, nebezpečnou technikou internetových podvodníků. Dnes si ukážeme základní pravidla, díky kterým se rizikům phishingu můžete snadno vyhnout.

Celý text

Bezpečné internetové bankovnictví: Phishing z vás udělá zlatou rybku

Možná jste si toho ještě nevšimli, ale již řadu let žijeme v prostředí všudypřítomného phishingu. Stačí jediná chyba, abyste se pro podvodníky stali zlatou rybkou, která jim nevědomky splní i více než tři přání…

Celý text

Bezpečné internetové bankovnictví: Jak reagovat na problém

Dáváte na svůj počítač pozor, používáte antivirus, aktualizujete, ale stejně se jednoho dne v internetovém bankovnictví se objeví problém. Co máte dělat, když máte pocit, že něco není v pořádku?

Celý text

Bezpečné internetové bankovnictví: Je váš internetový prohlížeč opravdu bezpečný?

Internetové bankovnictví je bezpečné, pokud je bezpečný váš počítač a jeho internetový prohlížeč. Věnujete svému prohlížeči dostatečnou pozornost? Rozpoznáte příznaky útoku na vaše internetové bankovnictví? A víte, komu jste kdysi nevědomky dali volný přístup k mnoha údajům z vašeho prohlížeče?

Celý text