Novinky z banky

Aktuality

Nabízíme eurový účet s kartou zdarma

Novinka v naší nabídce je ideálním řešením pro ty, kdo mají příjmy a výdaje v eurech. K eurovému účtu vydáváme zdarma platební kartu, se kterou můžete stejně jako s kartou k účtu vedenému v českých korunách vybírat zdarma ze všech bankomatů po celém světě.

Celý text

Zvýšili jsme úroky na Spořicím vkladu 1M až na 4,2 % p.a.

Od 16. května jsme na Spořicím vkladu 1M zvýšili obě úrokové sazby. Stávající i nové vklady až do 350 tisíc Kč jsou úročeny 4,2 % p.a., částky nad tento limit 3,6 % p.a.

Celý text

Zvyšujeme úroky pro nově založené termínované vklady až na 4,5 % p.a.

Od pondělí 25. dubna 2022 výrazně zvyšujeme úrokové sazby pro nově založené termínované vklady. Nejvýnosnější zůstává vklad s dobou uložení 6 měsíců, který bude úročen 4,5 % p.a.

Celý text

S Udržitelnou hypotékou ušetříte

Udržitelná hypotéka slouží k financování rekonstrukce nemovitosti, při které minimálně polovinu čerpané části úvěru využijete na financování zelených technologií. Oproti klasickému úvěru na bydlení získáte s Udržitelnou hypotékou nižší úrokovou sazbu a navíc budete mít zdarma sjednání a zpracování hypotéky a také odhad nemovitosti.

Celý text

Měníme některé obchodní podmínky a sazebníky

S účinností od 1. 6. 2022 měníme Všeobecné obchodní podmínky a Obchodní podmínky pro následující produkty: Běžný účet, Richee účet, Spořicí vklad 1M, Spořicí vklad 3M a platební karty. Ke změnám dojde také ve Sdělení k platebním službám a provádění platebního styku a v Sazebnících. Úplná znění uvedených dokumentů s vyznačenými změnami účinnými od 1. 6. 2022 najdete na stránce Důležité dokumenty

Celý text

Valné hromady

Oznámení o přijetí usnesení valné hromady Banky CREDITAS

Vážení akcionáři, na základě rozhodnutí Valné hromady ze dne 31. 5. 2021 tímto zveřejňujeme informaci o nuceném přechodu všech akcií vlastněných ostatními akcionáři na CREDITAS B.V.

Celý text

V květnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 31. května 2021 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

V červnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 29. června 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Usnesení o zrušení konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s.

Představenstvo Společnosti na svém zasedání konaném dne 16. 4. 2020 svým usnesením zrušilo konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s., svolané na den 27. 4. 2020.

Celý text

V dubnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 27. dubna 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Kontakty pro média

Pro média/novináře

Lucie Brunclíková

Ředitelka vnějších vztahů a komunikace
Reklama a inzerce

marketingové oddělení
Tiskové zprávy

Pendlerů je v pohraničí kolem 2 %, ale práci v cizině by se nebránila skoro polovina lidí

Podle zjištění Banky CREDITAS je práci s dojížděním do zahraničí otevřena polovina lidí, kteří žijí v krajích sousedících s Německem a Rakouskem. Nejvyšší zájem je v chudším Karlovarsku, kde 7 % už takto pracuje a dalších 53 % by o to stálo, a na Ústecku, kde jde o 2 % a 59 %. „Pendlování“ jsou otevřenější mladší lidé a spíše muži než ženy. CREDITAS právě lidem s příjmem v cizí měně nově usnadňuje platební styk i uznání příjmu při žádosti o hypotéku.

Celý text

Češi vydávají více za jídlo, domácnost i mazlíčky. Šetří naopak na dárcích a o něco méně rovněž spoří.

Data ze srovnání struktury výdajů uživatelů bankovnictví CREDITAS ukazují, že zdražování začíná mít výrazný vliv na spotřebitelské chování. V porovnání letošního a loňského prvního kvartálu nejvíce narostly výdaje spojené s domácností, a to o 38 %. Vliv na to má jak zdražování energií, tak růst cen stavebních prací a materiálů, nábytku a vybavení domácností. O 14 % vzrostly výdaje za potraviny a domácí mazlíčky. Méně peněz Češi vydávali naopak za dárky, a to o čvtrtinu. O 16 % méně prostředků si odkládali na úspory.

Celý text

CREDITAS zvyšuje sazby na termínovaných vkladech až na 4,5 % p.a.

Banka CREDITAS zvyšuje od pondělí 25. dubna úrokové sazby u termínovaných vkladů. Nejvyšší sazbu má vklad s trváním šest měsíců, kde se sazba zvýšila z původních 3,6 % p.a. na 4,5 % p.a.

Celý text

CREDITAS od dubna nabízí půlroční termínovaný vklad se sazbou 3,6 % p.a.

Banka CREDITAS od počátku dubna zatraktivňuje produkty v oblasti spoření. Nabídku rozšiřuje o termínovaný vklad s dobou uložení na šest měsíců a garantovanou úrokovou sazbou 3,6 % p. a. Výše vkladu není shora omezena.

Celý text

Novým hlavním ekonomem CREDITAS je Petr Dufek

Tým Banky CREDITAS i celé investiční skupiny CREDITAS posílil od března Petr Dufek. Ten přichází z ČSOB a v CREDITAS bude zastávat pozici hlavního ekonoma.

Celý text

Ke stažení

Logotyp Banky CREDITAS

Platební karty

Pobočky a branding