Novinky z banky

Aktuality

Podepsali jsme dohodu o koupi Expobank CZ a.s.

Banka CREDITAS a.s. podepsala smlouvu o tom, že se stane novým vlastníkem Expobank CZ a.s. Výši transakce banky nezveřejnily. Její úspěšné uzavření ještě podléhá schválení regulačními orgány. Obě finanční instituce po tomto oznámení nadále fungují samostatně a pro jejich klienty ani zaměstnance se nic nemění.

Celý text

Změna obchodních podmínek pro Spořicí vklad 3M

S platností od 1. září 2022 měníme obchodní podmínky pro Spořicí vklad 3M.

Celý text

Znovu zvyšujeme úroky spořicích produktů

Od pondělí 27. června zvyšujeme úrokové sazby vybraných spořicích produktů. Na Spořicím účtu + a Spoření Richee Junior nově získáte úrok až 4,5 % p.a., na Spořicím vkladu 1M až 4,8 % p.a. Sazby se zvyšují také na Podřízeném vkladu, kde na nejdelším 10letém vkladu získáte 7,8 % p.a.

Celý text

Akceptujeme příjmy v cizí měně u hypoték

U hypotečních produktů nyní nabízíme standardní podmínky i klientům s příjmem v cizích měnách – eurech, amerických dolarech, švýcarských francích a britských librách.

Celý text

Zvyšujeme úroky spořicích produktů až na 5,2 % p.a.

Od 6. června znovu zvyšujeme úrokové sazby našich spořicích produktů. Na 6měsíčním termínovaném vkladu nově nabízíme úrok 5,2 % p.a., na Spořicím účtu + a dětském Spoření Richee Junior vzrostla sazba až na 4,1 % p.a.

Celý text

Valné hromady

Oznámení o přijetí usnesení valné hromady Banky CREDITAS

Vážení akcionáři, na základě rozhodnutí Valné hromady ze dne 31. 5. 2021 tímto zveřejňujeme informaci o nuceném přechodu všech akcií vlastněných ostatními akcionáři na CREDITAS B.V.

Celý text

V květnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 31. května 2021 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

V červnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 29. června 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Usnesení o zrušení konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s.

Představenstvo Společnosti na svém zasedání konaném dne 16. 4. 2020 svým usnesením zrušilo konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s., svolané na den 27. 4. 2020.

Celý text

V dubnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 27. dubna 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Kontakty pro média

Pro média/novináře

Lucie Brunclíková

Ředitelka vnějších vztahů a komunikace
Reklama a inzerce

marketingové oddělení
Tiskové zprávy

Banka CREDITAS a.s. podepsala dohodu o koupi Expobank CZ a.s.

Banka CREDITAS a.s. podepsala smlouvu o tom, že se stane novým vlastníkem Expobank CZ a.s. Výši transakce banky nezveřejnily. Její úspěšné uzavření ještě podléhá schválení regulačními orgány. Obě finanční instituce po tomto oznámení nadále fungují samostatně a pro jejich klienty ani zaměstnance se nic nemění.

Celý text

CREDITAS v červnu podruhé zvyšuje sazby: u spořicího účtu až na 4,5 % p.a.

Banka CREDITAS od pondělí 27. června znovu zvyšuje úrokové sazby. Základní roční sazba u spořicího účtu vzrostla z 4,1 % p.a. na 4,5 % p.a. U spořicího vkladu 1M s jednoměsíční výpovědní lhůtou je ještě vyšší, a to 4,8 % p.a. pro část vkladu do 350 tisíc korun a 4,0 % p.a. pro část vkladu nad tuto částku.

Celý text

Pendlerů je v pohraničí kolem 2 %, ale práci v cizině by se nebránila skoro polovina lidí

Podle zjištění Banky CREDITAS je práci s dojížděním do zahraničí otevřena polovina lidí, kteří žijí v krajích sousedících s Německem a Rakouskem. Nejvyšší zájem je v chudším Karlovarsku, kde 7 % už takto pracuje a dalších 53 % by o to stálo, a na Ústecku, kde jde o 2 % a 59 %. „Pendlování“ jsou otevřenější mladší lidé a spíše muži než ženy. CREDITAS právě lidem s příjmem v cizí měně nově usnadňuje platební styk i uznání příjmu při žádosti o hypotéku.

Celý text

Češi vydávají více za jídlo, domácnost i mazlíčky. Šetří naopak na dárcích a o něco méně rovněž spoří.

Data ze srovnání struktury výdajů uživatelů bankovnictví CREDITAS ukazují, že zdražování začíná mít výrazný vliv na spotřebitelské chování. V porovnání letošního a loňského prvního kvartálu nejvíce narostly výdaje spojené s domácností, a to o 38 %. Vliv na to má jak zdražování energií, tak růst cen stavebních prací a materiálů, nábytku a vybavení domácností. O 14 % vzrostly výdaje za potraviny a domácí mazlíčky. Méně peněz Češi vydávali naopak za dárky, a to o čvtrtinu. O 16 % méně prostředků si odkládali na úspory.

Celý text

CREDITAS zvyšuje sazby na termínovaných vkladech až na 4,5 % p.a.

Banka CREDITAS zvyšuje od pondělí 25. dubna úrokové sazby u termínovaných vkladů. Nejvyšší sazbu má vklad s trváním šest měsíců, kde se sazba zvýšila z původních 3,6 % p.a. na 4,5 % p.a.

Celý text

Ke stažení

Logotyp Banky CREDITAS

Platební karty

Pobočky a branding