Novinky z banky

Aktuality

Plánovaná odstávka internetového a mobilního bankovnictví

Vážení klienti, dne 04. 10. 2023 od 22.00 proběhne plánovaná odstávka našich systémů.

Celý text

Ženy ve vedení. Dvojrozhovor ředitelek Banky CREDITAS a Max banky

Na vrcholných bankovních postech jsou v Česku velmi úspěšné i ženy. Eva Collardová vede naši banku, Ivana Pícková řídí Max banku. Společně poskytly rozhovor o cestě na nejvyšší pozice a o svém pohledu na bankovní svět.

Celý text

Zvyšujeme sazby na eurových termínovaných vkladech

Většinu svých eur mají české domácnosti a firmy uložené na neúročených vkladech. Chceme to změnit, a proto od 31. srpna výrazně zvyšujeme sazby na kratších termínovaných vkladech v eurech.

Celý text

Vstup do on-line bankovnictví z odkazu ve vyhledávači může být riskantní

Pozor na odkazy ve výsledcích hledání na internetových vyhledávačích, jako jsou např. Google, Bing , Seznam, Centrum a další. Vyhledávače nabízejí vyhledání jiných webových stránek, přičemž internetoví podvodníci využívají placených reklam pro umístění odkazů na své vlastní falešné stránky do přednostních pozic ve výsledcích hledání. Podvodné stránky napodobují skutečné internetové bankovnictví a mohou vás připravit o peníze. Pokud na podvodné stránce zadáte své údaje, vložíte je přímo do rukou zlodějů.

Celý text

V 1. pololetí jsme v klíčových parametrech rostli

I v prvním pololetí roku 2023 jsme pokračovali v růstu a připsali si za uvedené období čistý zisk 492 milionů korun, což je meziroční nárůst o 170 %. Vyšší hodnoty jsme vykázali ve všech klíčových obchodních ukazatelích, např. bilanční suma vzrostla na 119,4 miliard korun.

Celý text

Valné hromady

Oznámení o přijetí usnesení valné hromady Banky CREDITAS

Vážení akcionáři, na základě rozhodnutí Valné hromady ze dne 31. 5. 2021 tímto zveřejňujeme informaci o nuceném přechodu všech akcií vlastněných ostatními akcionáři na CREDITAS B.V.

Celý text

V květnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 31. května 2021 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

V červnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 29. června 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Usnesení o zrušení konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s.

Představenstvo Společnosti na svém zasedání konaném dne 16. 4. 2020 svým usnesením zrušilo konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s., svolané na den 27. 4. 2020.

Celý text

V dubnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 27. dubna 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Kontakty pro média

Pro média/novináře

Lucie Brunclíková

Ředitelka vnějších vztahů a komunikace
Reklama a inzerce

marketingové oddělení
Tiskové zprávy

Většinu svých eur mají české domácnosti a firmy uložené na neúročených vkladech. Banka CREDITAS to teď chce změnit

Banka CREDITAS od 31. srpna výrazně zvyšuje sazby na krátkodobých termínovaných vkladech v eurech. Ke stávajícímu ročnímu vkladu se sazbou 3,0 % p.a. bude nyní v nabídce měsíční vklad se sazbou 2,5 % p.a., tříměsíční vklad se sazbou 2,7 % p.a. a půlroční se sazbou 2,8 % p.a.

Celý text

Banka CREDITAS hlásí za 1. pololetí 2023 zisk téměř půl miliardy korun

Banka CREDITAS pokračuje v růstu a za první pololetí roku 2023 si připsala čistý zisk 492 milionů korun, což je meziroční nárůst o 170 %. Banka vykázala růst ve všech klíčových obchodních ukazatelích, bilanční suma vzrostla na 119,4 miliard korun. Banka aktuálně obsluhuje 196 000 klientů.

Celý text

Banka CREDITAS zvýšuje sazbu pro termínovaný vklad v eurech na 3 % ročně

Banka CREDITAS od 1. srpna nabízí u eurového termínovaného vkladu na jeden rok sazbu 3 % p. a. Jde o velmi výrazné zvýšení sazeb, dosud byla u ročního vkladu na úrovni 0,1 % p. a.

Celý text

Generální ředitelkou Banky CREDITAS se stala Eva Collardová

Banka CREDITAS má od 1. července novou generální ředitelku a místopředsedkyni představenstva. Je jí Eva Collardová, jež dosud působila jako finanční ředitelka skupiny CREDITAS.

Celý text

Ekonomika dopadla i na kapesné, děti dostávají na účet v průměru o 12 % méně než vloni

Vyšší výdaje v rodinách pocítily i děti. Podle dat o pohybech na Richee účtech Junior v Bance CREDITAS poklesly meziročně příjmy na dětských běžných účtech o 12 %. Namísto loňského průměrného měsíčního přítoku ve výši 742 korun letos děti dostávají jen 649 korun. Trendu se vymykají jen teenageři od 15 do 17 let, kterým se kapesné mírně zvýšilo. Klesají i příspěvky na spořicí dětské účty, z loňských průměrných 7 758 korun měsíčně je letos jen 5 463 korun.

Celý text

Ke stažení

Logotyp Banky CREDITAS

Platební karty

Pobočky a branding