Novinky z banky

Aktuality

Měníme obchodní podmínky a sazebníky Richee produktů

S účinností od 1. července 2023 měníme naše následující smluvní dokumenty: Obchodní podmínky pro Richee účet, Obchodní podmínky pro Richee karty a Sazebník poplatků pro Richee produkty. Tyto dokumenty naleznete v úplném znění s vyznačenými změnami na našem webu v sekci Důležité dokumenty.

Celý text

Spustili jsme službu Bankovní identita

Od 1. dubna mohou naši klienti využívat novou službu Bankovní identita, která umožňuje bezpečné ověření totožnosti na internetu. V současné fázi ji mohou klienti použít pro přihlášení k vybraným službám úřadů a státních institucí, v průběhu příštích měsíců rozšíříme možnosti Bankovní identity o přihlášení do klientských portálů soukromých firem, jako jsou pojišťovny, e-shopy, lékaři a další.

Celý text

Spořicí účet + získal Cenu veřejnosti

Z tradiční soutěže Finparáda.cz – Finanční produkt roku si odnesl dvě ocenění náš Spořicí účet +. Potřetí za posledních 5 let jsme získali prestižní Cenu veřejnosti a medailová pozice nám patří rovněž v kategorii Spořicí účty do 300 tisíc Kč.

Celý text

Bankujte s námi a vyhrajte 10 000 Kč

Se svým běžným účtem a platební kartou můžete v příštím půlroce každý měsíc vyhrát 10 000 Kč. Od 1. února do 31. července 2023 stačí splnit jednoduché soutěžní podmínky a my vás automaticky zařadíme do slosování o jednu z desetitisícových výher.

Celý text

Změna obchodních podmínek pro internetové bankovnictví

S účinností od 1. dubna 2023 měníme obchodní podmínky pro naše internetové bankovnictví CREDITAS Banking. Důvodem těchto změn je doplnění podmínek pro poskytování služby Bankovní identita, kterou pro vás nově připravujeme. Všechny ostatní podmínky platné pro CREDITAS Banking se nemění a naše on-line bankovnictví vám i nadále bude k dispozici zcela zdarma.

Celý text

Valné hromady

Oznámení o přijetí usnesení valné hromady Banky CREDITAS

Vážení akcionáři, na základě rozhodnutí Valné hromady ze dne 31. 5. 2021 tímto zveřejňujeme informaci o nuceném přechodu všech akcií vlastněných ostatními akcionáři na CREDITAS B.V.

Celý text

V květnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 31. května 2021 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

V červnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 29. června 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Usnesení o zrušení konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s.

Představenstvo Společnosti na svém zasedání konaném dne 16. 4. 2020 svým usnesením zrušilo konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s., svolané na den 27. 4. 2020.

Celý text

V dubnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 27. dubna 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Kontakty pro média

Pro média/novináře

Lucie Brunclíková

Ředitelka vnějších vztahů a komunikace
Reklama a inzerce

marketingové oddělení
Tiskové zprávy

Banka CREDITAS hlásí za rok 2022 rekordní zisk 1,61 miliardy korun

Bance CREDITAS se v uplynulém roce dařilo a vykázala růst v klíčových obchodních ukazatelích. Čistý zisk přesáhl 1,6 miliardy korun. Rostla i bilanční suma, která se v prosinci blížila hranici 100 miliard korun a už v lednu ji překonala.

Celý text

Banka CREDITAS od dubna spustila pro klienty bankovní identitu

Od 1. dubna mohou klienti Banky CREDITAS využívat ověření totožnosti směrem k úřadům a státním institucím prostřednictvím služby bankovní identita. Mohou si tak bez potíží zařídit na dálku úřední úkony související například s daněmi, dopravní agendou nebo sociálními záležitostmi.

Celý text

Češi nakupují v zahraničí násobně víc než vloni, ukazují to data o platbách kartou

Využití karet v zahraničí meziročně dramaticky roste. Co do počtu bylo ve druhém pololetí karetních transakcí u klientů CREDITAS trojnásobek, co do objemu dokonce čtyřnásobek*. Roli hraje zejména cenová atraktivita nákupů v zahraničí, ale i vliv volnějšího cestování než v roce 2021.

Celý text

Peníze se přelévají z běžných účtů na lépe úročené produkty. Do hry se letos vrátily termínované vklady

Ještě loni na podzim měly české domácnosti 85 % svých vkladů na netermínovaných účtech. S růstem úrokových sazeb se však začala zvyšovat atraktivita spořicích a termínovaných produktů. Data o objemech vkladů v Bance CREDITAS jasně ukazují, že po dlouhé době letos významně stoupá zájem o termínované vklady. Zatímco objem peněz na spořicích účtech od ledna vzrostl o 6 %, termínované produkty vykázaly růst o 147 %. Největší zájem je o produkty s krátkou dobou vkladu, tedy na rok a méně

Celý text

CREDITAS zvedá sazby na spoření až na 6 % ročně a vylepšuje podmínky

Banka CREDITAS od 10. října opět zvyšuje úrokové sazby u spořicích produktů. Na Spořicím účtu + se sazba zvedá o 1,1 procentního bodu na 5,6 % ročně. Ta bude navíc platí pro část vkladu do 500 tisíc korun namísto dřívějších 350 tisíc. Na spořicím vkladu 1M a 3M dosahuje sazba dokonce 6 % ročně.

Celý text

Ke stažení

Logotyp Banky CREDITAS

Platební karty

Pobočky a branding