Novinky z banky

Aktuality

Petr Dufek: Vyhlídky roku 2023

Konec roku bývá tradičně ve znamení bilancování a výhledů na rok následující. Poslední léta však ukázala, jak ošemetné mohou takové předpovědi být. Zvlášť když po šesti relativně klidných letech přišla z dalekého východu pandemie covidu, kterou letos v únoru vystřídala válka na Ukrajině. Obě tyto události přepsaly nejenom všechny tehdejší ekonomické výhledy, ale do Evropy přinesly téměř zapomenutý fenomén dvouciferné inflace, která se stala brzdou ekonomického růstu i likvidátorem části úspor. Navíc se stala jedním z hlavních trendů, které nás budou nejspíše ovlivňovat i po většinu roku 2023.

Celý text

Češi nakupují v cizině několikanásobně více než vloni

Zájem našich klientů o nákupy v zahraničí meziročně výrazně vzrostl. V období červenec–listopad 2022 jsme zaznamenali trojnásobný počet a čtyřnásobný objem transakcí realizovaných našimi platebními kartami v cizině.

Celý text

Lidé převádějí peníze z běžných účtů na lépe úročené produkty

Vloni na podzim české domácnosti držely 85 % svých vkladů na netermínovaných účtech. Rostoucí úrokové sazby ale zvýšily atraktivitu produktů nabízejících zhodnocení úspor. Vývoj objemu vkladů v naší bance jasně ukazuje výrazný růst zájmu především o termínované vklady.

Celý text

Provoz banky na konci roku 2022

V průběhu svátků budeme mít běžnou provozní dobu, pouze 30. 12. 2022 se naše pobočky zavřou již ve 12 hodin. V závěru roku věnujte zvýšenou pozornost posledním termínům, v nichž je třeba podat platební příkaz, aby byly peníze připsány na účet příjemce ještě letos.

Celý text

Vstupte on-line do světa investování

Všechny kroky potřebné do začátku investování s Bankou CREDITAS nyní vyřídíte on-line z pohodlí domova. Navíc od nás můžete získat 1000 Kč do startu investování.

Celý text

Valné hromady

Oznámení o přijetí usnesení valné hromady Banky CREDITAS

Vážení akcionáři, na základě rozhodnutí Valné hromady ze dne 31. 5. 2021 tímto zveřejňujeme informaci o nuceném přechodu všech akcií vlastněných ostatními akcionáři na CREDITAS B.V.

Celý text

V květnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 31. května 2021 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

V červnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 29. června 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Usnesení o zrušení konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s.

Představenstvo Společnosti na svém zasedání konaném dne 16. 4. 2020 svým usnesením zrušilo konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s., svolané na den 27. 4. 2020.

Celý text

V dubnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 27. dubna 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Kontakty pro média

Pro média/novináře

Lucie Brunclíková

Ředitelka vnějších vztahů a komunikace
Reklama a inzerce

marketingové oddělení
Tiskové zprávy

Češi nakupují v zahraničí násobně víc než vloni, ukazují to data o platbách kartou

Využití karet v zahraničí meziročně dramaticky roste. Co do počtu bylo ve druhém pololetí karetních transakcí u klientů CREDITAS trojnásobek, co do objemu dokonce čtyřnásobek*. Roli hraje zejména cenová atraktivita nákupů v zahraničí, ale i vliv volnějšího cestování než v roce 2021.

Celý text

Peníze se přelévají z běžných účtů na lépe úročené produkty. Do hry se letos vrátily termínované vklady

Ještě loni na podzim měly české domácnosti 85 % svých vkladů na netermínovaných účtech. S růstem úrokových sazeb se však začala zvyšovat atraktivita spořicích a termínovaných produktů. Data o objemech vkladů v Bance CREDITAS jasně ukazují, že po dlouhé době letos významně stoupá zájem o termínované vklady. Zatímco objem peněz na spořicích účtech od ledna vzrostl o 6 %, termínované produkty vykázaly růst o 147 %. Největší zájem je o produkty s krátkou dobou vkladu, tedy na rok a méně

Celý text

CREDITAS zvedá sazby na spoření až na 6 % ročně a vylepšuje podmínky

Banka CREDITAS od 10. října opět zvyšuje úrokové sazby u spořicích produktů. Na Spořicím účtu + se sazba zvedá o 1,1 procentního bodu na 5,6 % ročně. Ta bude navíc platí pro část vkladu do 500 tisíc korun namísto dřívějších 350 tisíc. Na spořicím vkladu 1M a 3M dosahuje sazba dokonce 6 % ročně.

Celý text

Sedm Čechů z deseti vnímá pokles životní úrovně. Kupují levnější zboží, omezují služby. I tak ale jejich celkové výdaje rostou.

Rostoucí ceny se stále více odrážejí na životním stylu většiny Čechů a jejich nákupním chování. Zhruba sedm z deseti lidí vnímá pokles své životní úrovně, 35 % lidí to dokonce vnímá jako silný pokles. Každý druhý Čech začal kupovat levnější zboží. Podle reálných dat došlo k omezení výdajů například na oblečení ve prospěch výdajů na jídlo, energie či dopravu. Vyplývá to z dat Banky CREDITAS o reálných finančních tocích a z výzkumu Instant Research IPSOS.

Celý text

Banka CREDITAS koupila Expobank CZ

Banka CREDITAS a.s. se stala novým vlastníkem Expobank CZ a.s. Obě finanční instituce budou v nejbližších letech fungovat samostatně a pro jejich klienty ani zaměstnance se v současnosti nic nemění. Transakci odsouhlasily Česká národní banka i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Výši transakce banky nezveřejnily.

Celý text

Ke stažení

Logotyp Banky CREDITAS

Platební karty

Pobočky a branding