Novinky z banky

Aktuality

Za platbu kartou můžete vyhrát iPhone 14

V naší nové soutěži můžete vyhrát jeden ze tří telefonů iPhone 14. Stačí v období od počátku listopadu do 14. prosince zaplatit osobní platební kartou CREDITAS alespoň 500 Kč a my vás automaticky zařadíme do slosování.

Celý text

Sedm z deseti obyvatel ČR již vnímá pokles životní úrovně, ukázal náš výzkum

Zvyšování cen má rostoucí dopad na životní styl a nákupní chování obyvatel Česka. I když volí levnější zboží a omezují služby, jejich celkové výdaje dále rostou.

Celý text

Zvyšujeme sazby na spoření až na 6 % ročně a vylepšujeme podmínky

Od 10. října opět zvyšujeme úrokové sazby u spořicích produktů. Na Spořicím účtu + se sazba zvedá o 1,1 procentního bodu na 5,6 % ročně a navíc platí pro část vkladu do 500 tisíc korun namísto dřívějších 350 tisíc. Na spořicích vkladech 1M a 3M dosahuje sazba dokonce 6 % ročně.

Celý text

Naše dceřiná společnost se přejmenovala na Max banku

Od 4. října se Expobank CZ přejmenovala na Max banku. Rebranding je formálním zakončením naší akvizice. Obě banky budou v nejbližších letech fungovat samostatně.

Celý text

Pojištění vkladů se po akvizici Expobank CZ nemění

Od září 2022 jsme novým vlastníkem Expobank CZ a.s. Na pojištění vkladů, které mají klienti v obou bankách, nemá akvizice žádný dopad.

Celý text

Valné hromady

Oznámení o přijetí usnesení valné hromady Banky CREDITAS

Vážení akcionáři, na základě rozhodnutí Valné hromady ze dne 31. 5. 2021 tímto zveřejňujeme informaci o nuceném přechodu všech akcií vlastněných ostatními akcionáři na CREDITAS B.V.

Celý text

V květnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 31. května 2021 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

V červnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 29. června 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Usnesení o zrušení konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s.

Představenstvo Společnosti na svém zasedání konaném dne 16. 4. 2020 svým usnesením zrušilo konání řádné valné hromady Banky CREDITAS a.s., svolané na den 27. 4. 2020.

Celý text

V dubnu se bude konat řádná valná hromada

Představenstvo Banky CREDITAS a.s. svolává řádnou valnou hromadu dne 27. dubna 2020 v 10.00 hodin v Olomouci.

Celý text

Kontakty pro média

Pro média/novináře

Lucie Brunclíková

Ředitelka vnějších vztahů a komunikace
Reklama a inzerce

marketingové oddělení
Tiskové zprávy

CREDITAS zvedá sazby na spoření až na 6 % ročně a vylepšuje podmínky

Banka CREDITAS od 10. října opět zvyšuje úrokové sazby u spořicích produktů. Na Spořicím účtu + se sazba zvedá o 1,1 procentního bodu na 5,6 % ročně. Ta bude navíc platí pro část vkladu do 500 tisíc korun namísto dřívějších 350 tisíc. Na spořicím vkladu 1M a 3M dosahuje sazba dokonce 6 % ročně.

Celý text

Sedm Čechů z deseti vnímá pokles životní úrovně. Kupují levnější zboží, omezují služby. I tak ale jejich celkové výdaje rostou.

Rostoucí ceny se stále více odrážejí na životním stylu většiny Čechů a jejich nákupním chování. Zhruba sedm z deseti lidí vnímá pokles své životní úrovně, 35 % lidí to dokonce vnímá jako silný pokles. Každý druhý Čech začal kupovat levnější zboží. Podle reálných dat došlo k omezení výdajů například na oblečení ve prospěch výdajů na jídlo, energie či dopravu. Vyplývá to z dat Banky CREDITAS o reálných finančních tocích a z výzkumu Instant Research IPSOS.

Celý text

Banka CREDITAS koupila Expobank CZ

Banka CREDITAS a.s. se stala novým vlastníkem Expobank CZ a.s. Obě finanční instituce budou v nejbližších letech fungovat samostatně a pro jejich klienty ani zaměstnance se v současnosti nic nemění. Transakci odsouhlasily Česká národní banka i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Výši transakce banky nezveřejnily.

Celý text

Banka CREDITAS a.s. podepsala dohodu o koupi Expobank CZ a.s.

Banka CREDITAS a.s. podepsala smlouvu o tom, že se stane novým vlastníkem Expobank CZ a.s. Výši transakce banky nezveřejnily. Její úspěšné uzavření ještě podléhá schválení regulačními orgány. Obě finanční instituce po tomto oznámení nadále fungují samostatně a pro jejich klienty ani zaměstnance se nic nemění.

Celý text

CREDITAS v červnu podruhé zvyšuje sazby: u spořicího účtu až na 4,5 % p.a.

Banka CREDITAS od pondělí 27. června znovu zvyšuje úrokové sazby. Základní roční sazba u spořicího účtu vzrostla z 4,1 % p.a. na 4,5 % p.a. U spořicího vkladu 1M s jednoměsíční výpovědní lhůtou je ještě vyšší, a to 4,8 % p.a. pro část vkladu do 350 tisíc korun a 4,0 % p.a. pro část vkladu nad tuto částku.

Celý text

Ke stažení

Logotyp Banky CREDITAS

Platební karty

Pobočky a branding