Připravujeme: Silné zabezpečení pro vaše internetové platby

Placení kartou na internetu bude již brzy mnohem jednodušší a přitom ještě bezpečnější. A to díky nové generaci zabezpečení. Abyste mohli kartou na internetu pohodlně platit i po této změně, potřebujete nové ověřovací prvky. V první fázi využijete ověření pomocí kódu ePIN.

Zároveň pro vás připravujeme uživatelsky mnohem vychytanější a jednodušší variantu - ověření pomocí aplikace CREDITAS Autentizace.


Platíte kartou na internetu? Nastavte si ePIN

Kód ePIN je nový bezpečnostní prvek, který se používá v případě, kdy ještě nemůžete pro ověření plateb na internetu používat aplikaci CREDITAS Autentizace. Kód ePIN si nastavíte pro každou kartu zvlášť ve vašem internetovém bankovnictví. Je to obdoba klasického PIN kódu s tím rozdílem, že ePIN se používá výhradně pro ověření plateb přes internet.

Jak nastavit ePIN

1. Internetové bankovnictví

Přihlaste se do internetového bankovnictví. V horním menu zvolte "KARTY" a klikněte, pro kterou kartu chcete ePIN nastavit.

2. Nastavení ePIN

Vpravo dole vyberte "DALŠÍ VOLBY" a "ÚPRAVA 3D SECURE PLATEBNÍ KARTY". Zvolte "Změnit ePIN". Pro každou kartu ho nastavujete zvlášť.

3. Zvolte si svůj ePIN. Hotovo!

Vyplňte svůj nový ePIN pro platby na internetu. Zvolte "POKRAČOVAT".
Volbu potvrdíte stejně jako všechny změny v IB přes SMS kód nebo v mobilním bankovnictví.

Často kladené dotazy (FAQ)

Kdy bude k dispozici aplikace CREDITAS Autentizace?

Nebude to už dlouho trvat. Aplikaci pro vás připravujeme a nyní je v poslední fázi testování. Už brzy tak budete moct využít pohodlnější a jednodušší způsob bezpečného ověřování plateb kartou na internetu. O spuštění aplikace vás budeme informovat na přihlašovací stránce do IB i dalšími kanály.

Jaký způsob ověření platby se nabídne, pokud nepodniknu žádné kroky, tj. nemám zvolený ePIN?

Automaticky se nabídne možnost ověření prostřednictvím ePIN, respektive kódu zaslaného SMS zprávou a ePIN. Abyste mohli této možnosti využít, musíte si nejprve ePIN v IB zvolit.

Můžu si ePIN zvolit stejný jako PIN k platební kartě?

Doporučujeme volit jiné hodnoty. Nemusíte se obávat toho, že si na ePIN nevzpomenete. Pokud tato situace nastane, můžete si v IB kdykoliv zvolit nový.

Jaký je rozdíl mezi PIN, MPIN a ePIN?

PIN = unikátní bezpečnostní kód k platební kartě, který zadáváte při fyzickém použití karty k autorizaci karetních transakcí, např. v bankomatu nebo na terminálu obchodníka.
MPIN = bezpečnostní kód pro přihlášení nebo autorizaci přes mobilní bankovnictví
ePIN = uživatelský bezpečnostní kód pro ověření e-commerce transakcí, tj. online platby kartou na internetu, volíte jej v internetovém bankovnictví Creditas.


Poplatky

Vše kolem CREDITAS Autentizace Zdarma