O bance

Historie

Historie Banky CREDITAS sahá až do roku 1996, kdy vznikla 1. Třebíčská záložna, „spořitelní a úvěrní družstvo“. Finanční služby byly využívány především jeho členy v okolí Třebíče.

Od roku 2010 se záložna začala masivně rozvíjet a transformovat. V plánu byla expanze z původně regionálně působícího družstva na finanční instituci operující celorepublikově. Právě proto došlo k jejímu přejmenování na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a také k přesunu centrály z Třebíče do Olomouce. Od té doby finanční i další ukazatele stabilně rostly.

Přirozeným vývojem tak záložna dospěla do stádia, jehož logickým vyústěním bylo zahájení transformace spořitelního družstva na akciovou společnost. V listopadu 2015 byla podána žádost o bankovní licenci, která byla následně instituci v měsíci říjnu 2016 udělena. Na český bankovní trh tak 1. ledna 2017 vstoupila nová banka – Banka CREDITAS.

Současnost banky

Banka CREDITAS přináší svým klientům především výhodné služby platebního styku a zajímavé zhodnocení úspor. V oblasti firemního bankovnictví se specializujeme na financování českých společností a nabízíme také jedny z nejvýhodnějších devizových konverzí na trhu.

Banka CREDITAS je součástí skupiny smíšené holdingové osoby, která rovněž zahrnuje investiční skupinu UNICAPITAL, přičemž ovládající osobou skupiny je investor a finančník Pavel Hubáček. Investiční skupina UNICAPITAL působí v oblastech energetiky, zemědělství, developmentu a realit.

24
let na trhu
35
poboček po celé ČR
300
zaměstnanců banky

Získaná ocenění

Finparáda: Pětkrát jsem uspěli v soutěži Finanční produkt roku

2019

Finparáda: Pětkrát jsem uspěli v soutěži Finanční produkt roku

Uspěli jsme v tradiční soutěži Finanční produkt roku 2019, ve které laická a odborná veřejnost hodnotily loňskou nabídku na českém finančním trhu. Náš Spořicí účet + získal nejvyšší ocenění v kategorii „Spořicí účty od 300 tisíc Kč“ a díky vítězství v hlasování návštěvníků si odnáší také Cenu veřejnosti. Další umístění na stupních vítězů jsme si připsali za termínované vklady a Richee účet. Číst dál -->

Více o spořicím účtu +
Více o běžném účtu Richee
Více o termínovaných vkladech


Lemur – České ceny za Public Relations

2019

Lemur – České ceny za Public Relations

Ve specializované soutěži odborná porota Asociace PR agentur ocenila kampaň naší značky Richee, která obsadila 2. místo v kategorii Finanční trh a finanční služby. V rámci kampaně jsme dokázali oslovit ekonomické i technologické novináře a Richee se objevil v téměř 500 mediálních výstupech. Číst dál -->

Více o aplikaci Richee


Élan Awards: Unikátní inovace

2019

Élan Awards: Unikátní inovace

V celosvětové soutěži Élan Awards získala naše karta Mastercard Real Gold prestižní ocenění v kategorii „Unikátní inovace“. Soutěž pravidelně pořádá Mezinárodní asociace výrobců karet (ICMA) a Real Gold je první českou platební kartou, která v této soutěži zvítězila. Exkluzivní debetní karty Mastercard Real Gold z limitované série black & gold jsme uvedli na trh v červnu 2018. Jde vůbec o první kartu svého druhu nejen v České republice, ale v celé Evropě. jejím základním materiálem použitým při výrobě je jeden z nejcennějších kovů – zlato.

Více o kartě Real Gold


AppleCrunch: TOP 10 aplikací

2019

AppleCrunch: TOP 10 aplikací

On-line magazín AppleCrunch je zaměřen na novinky a informace ze světa produktů Apple. Do seznamu 10 nejlepších aplikací, které pro rok 2019 doporučuje uživatelům iPhonů a iPadů, umístil také naši multibankovní aplikaci Richee. Jak magazín uvádí, vybrané aplikace „patří k nejzajímavějším kouskům ve svém oboru a mají ambici zpříjemnit vám využívání telefonu nebo třeba usnadnit úkony, které děláte každý den“. V seznamu nejlepších je Richee jediným zástupcem finančního sektoru. Číst dál na Richee blogu -->

Více o aplikaci Richee


Zlatý středník: Nejlepší firemní magazín v sektoru financí a bankovnictví

2018

Zlatý středník: Nejlepší firemní magazín v sektoru financí a bankovnictví

Magazín C JOURNAL získal v tradiční soutěži firemních tištěných a on-line médií ocenění pro nejlepší firemní magazín v sektoru financí a bankovnictví. Tištěný C JOURNAL vychází od počátku roku 2017 a je bezplatně k dispozici na všech našich pobočkách. Magazín nabízí čtenářům aktuality z oblasti bankovnictví a informuje o novinkách naší banky a investiční skupiny UNICAPITAL. Číst dál -->

On-line verze magazínu C JOURNAL


Finparáda: Dvě ceny Finparády, Cena veřejnosti

2018

Finparáda: Dvě ceny Finparády, Cena veřejnosti

V soutěži pořádané finančním portálem Finparáda.cz za podpory analytické společnosti Scott & Rose jsme uspěli ve třech kategoriích. V hlasování veřejnosti zvítězil náš Spořicí účet a získal tak Cenu veřejnosti 2018. Multibankovní aplikace Richee obdržela Cenu Finparády 2018 za výjimečné výsledky, inovátorské postupy a zajímavé počiny na bankovním a finančním trhu. V ostré konkurenci uspěly také Termínované vklady, za které jsme získali 3. místo v soutěži o Finanční produkt roku 2018. Číst dál -->

Více o spořicím účtu
Více o termínovaných vkladech
Více o aplikaci Richee


Mastercard Special Mention

2018

Mastercard Special Mention

Společnost Mastercard každoročně hodnotí nejlepší výsledky a nejzajímavější aktivity v oblasti platebních karet v rámci svých ocenění Mastercard Awards. V roce 2018 se mezi elitu dostala první česká i evropská karta z pravého zlata – Real Gold Banky CREDITAS. Mastercard označil kartu za jeden z nejlepších počinů na českém bankovním trhu a udělil jí cenu Mastercard Special Mention 2018. Číst dál -->

Více o kartě Real Gold


Představenstvo banky

Ing. Vladimír Hořejší, MBA

Ing. Vladimír Hořejší, MBA

Od 1. ledna 2017 je předsedou představenstva a generálním ředitelem Banky CREDITAS. Ve funkci člena představenstva Záložny CREDITAS působil od roku 2012, jeho předsedou je od roku 2013. Během své profesní dráhy zastával řadu vedoucích pozic, např. v Konsolidační bance Praha, České konsolidační agentuře. Byl také náměstkem ministryně informatiky pro oblast e-government.

Kamil Rataj, MBA

Kamil Rataj, MBA

Od 1. ledna 2017 je místopředsedou představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku provozu a ICT. Členem představenstva Záložny CREDITAS a následně jeho místopředsedou je od roku 2012. V bankovnictví se pohybuje již od roku 1999, kdy pracoval ve vedoucích pozicích v eBance či Raiffeisenbank. Aktivně se zapojil do úspěšné fúze obou bank, řídil centralizaci významných činností back-office a optimalizaci vybraných pobočkových procesů. Během své profesní dráhy vedl řadu významných projektů v oblasti implementace a rozvoje bankovních systémů.

Ing. Josef Holub, FCCA

Ing. Josef Holub, FCCA

Od 1. ledna 2017 je členem představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku financí, kterou zastával od nástupu do původní záložny CREDITAS v lednu 2012. V letech 1992 až 1997 pracoval ve společnosti PriceWaterhouse, poté byl až do roku 2010 finančním ředitelem a členem představenstva v pojišťovně Aviva, následně působil jako nezávislý konzultant. Je kvalifikovaným členem asociace certifikovaných účetních ACCA ve Velké Británii.

Mgr. Miroslav Morháč, MBA

Mgr. Miroslav Morháč, MBA

Od 1. ledna 2017 je členem představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku řízení rizik, kterou zastával od nástupu do původní záložny CREDITAS v říjnu 2014. Dříve působil v různých funkcích v oblasti obchodování na finančních trzích ve Slovenské sporitelně a Hypovereinsbank. Poté byl produktovým a projektovým manažerem Treasury Sales v Raiffeisenbank, následně odpovídal za celkový business design a vývoj bankovních systémů ve společnosti Sunguard.

Dozorčí rada banky

Předseda dozorčí rady:

JUDr. Alena Sikorová
od: 1. 1. 2017

Členové dozorčí rady:

Ing. Kamila Valštýnová
od: 1. 1. 2017


Ing. Jitka Plášilová
od: 1. 5. 2019


Výbor pro audit

Předseda výboru pro audit:

Ing. Tomáš Absolon
od: 1. 7. 2020

Členové výboru pro audit:

Ing. Miroslava Kadlecová
od: 1. 7. 2020


Ing. Petr Dlabal
od: 1. 7. 2020


Základní a fakturační údaje

Sídlo

Banka CREDITAS a.s.
Sokolovská 675/9
186 00 Praha 8

IČO: 634 92 555
DIČ: CZ63492555

Korespondenční adresa

Banka CREDITAS a.s.
tř. Svobody 1194/12
779 00 Olomouc

Zelená linka: 800 888 009
(pracovní dny od 8 do 20 hodin)

E-mail: info@creditas.cz

Kódy pro platby

Bankovní kód pro platební styk v rámci ČR: 2250.

Swiftový kód, tzv. BIC: CTASCZ22.

Mezinárodní číslo bankovního účtu umožňující provádět platby do a ze zahraničí, tzv. IBAN, přidělujeme ke každému vašemu účtu.

Korespondentská banka (pro správné směrování a přijetí příchozí zahraniční platby): ING Bank N.V., Českomoravská 2420/15, 190 00 Praha 9, BIC: INGBCZPP, kód banky: 3500.

ID datové schránky: tfadizi

Zápis v obchodním rejstříku

Městský soud v Praze, oddíl B, 23903.