On-line platby kartou

Silné zabezpečení pro vaše internetové platby

3D Secure platby našimi kartami na internetu jsou zabezpečeny tzv. silným ověřením. Tento způsob zajištění plní veškeré legislativní požadavky, které platí nejpozději od roku 2021 povinně pro všechny banky na českém trhu. Potvrzování 3D Secure plateb pouze kódem z SMS podle nových nařízení už není dostačující.

Aby pro vás placení i přesto zůstalo pohodlné, nabízíme vám uživatelsky vychytanou a jednoduchou variantu - ověření pomocí aplikace CREDITAS Autentizace pro iOS nebo Android. Platbu pohodlně potvrdíte v aplikaci například otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje. Druhou možností je potvrzení platby kombinací kódu z SMS a kódu ePIN.Instalace a nastavení aplikace

Nainstalujte aplikaci

Klikněte na jednu z ikon a stáhněte aplikaci CREDITAS Autentizace. Aplikaci nainstalujte do svého chytrého mobilu. Nemám chytrý telefon >>

Google Play

App Store

Zaregistrujte svou platební kartu

Do aplikace přidejte svoji platební kartu. Zadáte část čísla karty a k ní registrovaný telefon. Dostanete SMS s kódem a jeho vložením potvrdíte přidání karty. Zvolte si vlastní UPIN kód pro ověření identity a máte hotovo.

A je to. Můžete začít platit

Pro ověření plateb můžete používat biometrii (otisk prstu/Face ID), kód UPIN nebo obojí podle vaší volby.

Creditas autentizace


Jak probíhá ověření platby:

1. Mastercard ID Check

Při platbě v zabezpečeném eshopu se vám ukáže tato nová ověřovací stránka služby Mastercard ID Check. V pravém horním rohu obrazovky je připravena nápověda.

2. Potvrďte transakci v telefonu

Do aplikace CREDITAS Autentizace vám přijde push notifikace, kterou v telefonu potvrdíte. Zkontrolujte částku nákupu a stiskněte POTVRDIT.

3. Proveďte ověření

Svoji identitu potvrdíte pomocí otisku prstu/face ID nebo kódu UPIN, případně obojím. Záleží na tom, jaký druh ověření jste si v aplikaci při její instalaci zvolili.

4. Transakce ověřena, hotovo!

Pokud ověření on-line platby proběhlo úspěšně, zobrazí se vám tato obrazovka. Hotovo. Na počítači se vám v této fázi také objeví potvrzení o úspěšné platbě.

Jak ověřit platbu bez aplikace pro chytré telefony: Nový bezpečnostní prvek ePIN

V případě, kdy nemůžete nebo nechcete pro ověření plateb na internetu používat chytrý telefon a aplikaci CREDITAS Autentizace, potvrzujete platbu kartou na internetu prostřednictvím kódu z SMS a nového bezpečnostního prvku - ePIN. Kód ePIN si nastavíte pro každou kartu zvlášť ve vašem internetovém bankovnictví. Je to obdoba klasického PIN kódu s tím rozdílem, že ePIN se používá výhradně pro ověření plateb přes internet.

ePIN je možné zvolit také jako záložní způsob ověření platby takového držitele karty, který má mobilní aplikaci CREDITAS Autentizace, ale z nějakého důvodu ji nemůže použít (např. není on-line).Jak nastavit ePIN v CREDITAS Banking

1. Internetové bankovnictví

Přihlaste se do CREDITAS Banking. Na hlavní stránce vyberte platební kartu, pro kterou kartu chcete ePIN nastavit a klikněte na "DETAIL KARTY"

2. Nastavení ePIN

Vpravo pod obrázkem karty v části Bezpečnost najdete "3D SECURE ePIN". Vedle nápisu klikněte na ikonku "upravit" Pro každou kartu ho nastavujete zvlášť.

3. Zvolte si svůj ePIN. Hotovo!

Vyplňte svůj nový ePIN pro platby na internetu. Zvolte "POKRAČOVAT". Volbu potvrdíte stejně jako všechny změny v IB přes SMS kód nebo v mobilním bankovnictví.

Často kladené dotazy (FAQ)

Potvrzování online plateb je možné dvojím způsobem – prostřednictvím mobilní aplikace CREDITAS AUTENTIZACE nebo prostřednictvím kódu z SMS v kombinaci s ePIN. Pokud nemáte kartu registrovanou v mobilní aplikaci CREDITAS Autentizace, automaticky se vám nabídne ověření přes SMS a ePIN, a to i v případě, pokud jste si dosud ePIN nenastavili. Jestli nemáte ePIN nastavený, bude nutné ePIN v internetovém bankovnictví nejprve nastavit a pak můžete platit (pozor – původní platbu nepůjde dokončit, po nastavení ePIN bude nutné opět iniciovat novou platbu).

Pokud máte kartu registrovanou v mobilní aplikaci CREDITAS Autentizace, automaticky vám na mobilní telefon přijde notifikace pro potvrzení platby.

Ano, v opačném případě by vám nemohla být doručena notifikace pro potvrzení platby.

Poplatky

Vše kolem CREDITAS Autentizace

Zdarma