CREDITAS Autentizace

Bezpečné on-line platby

Ověřujte platby jednoduše
a pohodlně přes mobilní aplikaci
CREDITAS Autentizace

Silné zabezpečení pro vaše internetové platby

3D Secure platby našimi kartami na internetu budou od 23. září zabezpečeny tzv. silným ověřením. Tento způsob zajištění plateb plní veškeré legislativní požadavky, které budou od příštího roku povinné pro všechny banky na českém trhu. Aby pro vás placení i přesto zůstalo pohodlné, připravili jsme pro vás uživatelsky vychytanou a jednoduchou variantu - ověření pomocí aplikace CREDITAS Autentizace pro iOS nebo Android. Platbu teď pohodlně potvrdíte v aplikaci například otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje.

Dosavadní potvrzování 3D Secure plateb pouze kódem z SMS již nebude postačující. Při placení kartou na internetu bude nutné buď ověření v aplikaci CREDITAS Autentizace, nebo potvrzení pomocí kódu z SMS a kódu ePIN.Instalace a nastavení aplikace

Nainstalujte aplikaci

Klikněte na jednu z ikon a stáhněte aplikaci CREDITAS Autentizace. Aplikaci nainstalujte do svého chytrého mobilu. Nemám chytrý telefon >>

Google Play

App Store

Zaregistrujte svou platební kartu

Do aplikace přidejte svoji platební kartu. Zadáte část čísla karty a k ní registrovaný telefon. Dostanete SMS s kódem a jeho vložením potvrdíte přidání karty. Zvolte si vlastní UPIN kód pro ověření identity a máte hotovo.

A je to. Můžete začít platit

Pro ověření plateb můžete používat biometrii (otisk prstu/Face ID), kód UPIN nebo obojí podle vaší volby.

Creditas autentizace


Jak probíhá ověření platby:

1. Mastercard ID Check

Při platbě v zabezpečeném eshopu se vám ukáže tato nová ověřovací stránka služby Mastercard ID Check. V pravém horním rohu obrazovky je připravena nápověda.

2. Potvrďte transakci v telefonu

Do aplikace CREDITAS Autentizace vám přijde push notifikace, kterou v telefonu potvrdíte. Zkontrolujte částku nákupu a stiskněte POTVRDIT.

3. Proveďte ověření

Svoji identitu potvrdíte pomocí otisku prstu/face ID nebo kódu UPIN, případně obojím. Záleží na tom, jaký druh ověření jste si v aplikaci při její instalaci zvolili.

4. Transakce ověřena, hotovo!

Pokud ověření on-line platby proběhlo úspěšně, zobrazí se vám tato obrazovka. Hotovo. Na počítači se vám v této fázi také objeví potvrzení o úspěšné platbě.

Jak od 23. září ověřit platbu bez aplikace pro chytré telefony: Nový bezpečnostní prvek ePIN

Zavedli jsme nový bezpečnostní prvek, který se používá v případě, kdy nemůžete nebo nechcete pro ověření plateb na internetu používat chytrý telefon a aplikaci CREDITAS Autentizace. Kód ePIN si nastavíte pro každou kartu zvlášť ve vašem internetovém bankovnictví. Je to obdoba klasického PIN kódu s tím rozdílem, že ePIN se používá výhradně pro ověření plateb přes internet.

ePIN je možné zvolit také jako záložní způsob ověření platby takového držitele karty, který má mobilní aplikaci CREDITAS Autentizace, ale z nějakého důvodu ji nemůže použít (např. není on-line).Jak nastavit ePIN v CREDITAS Banking

1. Internetové bankovnictví

Přihlaste se do CREDITAS Banking. Na hlavní stránce vyberte platební kartu, pro kterou kartu chcete ePIN nastavit a klikněte na "DETAIL KARTY"

2. Nastavení ePIN

Vpravo pod obrázkem karty v části Bezpečnost najdete "3D SECURE ePIN". Vedle nápisu klikněte na ikonku "upravit" Pro každou kartu ho nastavujete zvlášť.

3. Zvolte si svůj ePIN. Hotovo!

Vyplňte svůj nový ePIN pro platby na internetu. Zvolte "POKRAČOVAT". Volbu potvrdíte stejně jako všechny změny v IB přes SMS kód nebo v mobilním bankovnictví.

Jak nastavit ePIN (v původním IB)

1. Internetové bankovnictví

Přihlaste se do internetového bankovnictví. V horním menu zvolte "KARTY" a klikněte, pro kterou kartu chcete ePIN nastavit.

2. Nastavení ePIN

Vpravo dole vyberte "DALŠÍ VOLBY" a "ÚPRAVA 3D SECURE PLATEBNÍ KARTY". Zvolte "Změnit ePIN". Pro každou kartu ho nastavujete zvlášť.

3. Zvolte si svůj ePIN. Hotovo!

Vyplňte svůj nový ePIN pro platby na internetu. Zvolte "POKRAČOVAT". Volbu potvrdíte stejně jako všechny změny v IB přes SMS kód nebo v mobilním bankovnictví.

Často kladené dotazy (FAQ)

Stejně jako dosud vám bude kód pro potvrzení platby chodit na mobilní telefon SMS zprávou. Navíc se v následujících měsících tato varianta ověření rozšíří o ePIN, který si v Internetovém bankovnictví zvolíte. V budoucnu tedy budete používat u tohoto způsobu ověření dva bezpečnostní prvky – kód doručený formou SMS zprávy na mobilní telefon a vámi zvolený ePIN.

Ano, v opačném případě by vám nemohla být doručena notifikace pro potvrzení platby.

V eshopu se vám nabízí možnost přepnout se na náhradní způsob ověření, např. SMS.

Poplatky

Vše kolem CREDITAS Autentizace

Zdarma