Silné zabezpečení pro vaše internetové platby

Pro platby na internetu jsou naše karty zabezpečeny službou 3D Secure, což je nejvyšší možná ochrana citlivých dat karty. Po zadání údajů o platební kartě na stránkách obchodníka / e-shopu (podporujícího 3D Secure platby) následuje zpravidla ještě dodatečné tzv. silné ověření uživatele, resp. držitele karty. Tento způsob ověření plní veškeré legislativní požadavky, které jsou povinné pro všechny banky na českém trhu i v Evropské unii.

Nejjednodušší způsob, jak provést silné ověření (autentizaci), je prostřednictvím naší mobilní aplikace CREDITAS Banking. Platbu pohodlně potvrdíte v aplikaci například otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje.

Jak můžete potvrdit on-line platbu kartou

Snadné a bezpečné potvrzení
v mobilní aplikaci
CREDITAS Banking

Všichni s chytrým telefonem jednoduše potvrdí platby přímo v naší mobilní aplikaci.

Jak to funguje

Dvoukrokové potvrzení
pomocí SMS kódu a ePINu

Alternativní varianta pro ty, kteří nevlastní chytrý telefon a nevyužívají naši mobilní aplikaci CREDITAS Banking.

Více informací


Nastavení pro ověření plateb
v mobilní aplikaci CREDITAS Banking

Nainstalujte aplikaci

Pokud ji nemáte, zdarma si ji stáhněte v obchodě s aplikacemi. Přihlášení je stejné jako do internetového bankovnictví CREDITAS Banking.
Nemám chytrý telefon >>

Zkontrolujte nebo upravte nastavení ověření

Pokud již aplikaci používáte, máte automaticky u všech svých karet tuto funkci povolenou.

Nastavení můžete upravit v detailu platební karty u volby "Povolit autorizaci on-line transakcí v aplikaci".

Zapněte si oznámení a plaťte pohodlně a bezpečně on-line

V nastavení svého telefonu si zapněte oznámení pro mobilní aplikaci CREDITAS Banking, abychom vám mohli posílat bezplatné upozornění o potvrzení platby.

A je to. Můžete začít platit on-line.Jak probíhá ověření platby:

1. Ověřovací stránka Mastercard ID Check

Při platbě v zabezpečeném e-shopu se vám ukáže tato nová ověřovací stránka služby Mastercard ID Check. V pravém horním rohu obrazovky je připravena nápověda.

2. Potvrďte transakci v telefonu

Do aplikace CREDITAS Banking vám přijde oznámení, které v telefonu otevřete. Zkontrolujte částku nákupu a stiskněte POTVRDIT.

3. Proveďte ověření

Že nákup skutečně provádíte vy, potvrdíte pomocí otisku prstu/rozpoznáním obličeje/PINem pro přihlášení do aplikace.

4. Potvrzení transakce

Pokud ověření on-line platby proběhlo úspěšně, na webové stránce obchodníka bude zobrazena zpráva o úspěšném provedení platby.

Jak ověřit platbu bez aplikace pro chytré telefony: Bezpečnostní prvek ePIN

V případě, kdy nemůžete nebo nechcete pro ověření plateb na internetu používat chytrý telefon a mobilní aplikaci CREDITAS Banking, potvrzujete některé platby kartou na internetu prostřednictvím kódu z SMS a bezpečnostního prvku - ePIN. Ke každé kartě, kterou platíte on-line, si zvlášť nastavíte ePIN ve vašem internetovém bankovnictví CREDITAS Banking. Je to obdoba klasického PIN kódu s tím rozdílem, že ePIN se používá výhradně pro ověření plateb přes internet.

ePIN můžete zvolit také jako záložní způsob ověření platby, pokud máte mobilní aplikaci CREDITAS Banking, ale z nějakého důvodu ji nemůžete použít (např. nejste on-line).Jak nastavit ePIN v CREDITAS Banking

1. Internetové bankovnictví

Přihlaste se do internetového bankovnictví CREDITAS Banking. Na hlavní stránce vyberte platební kartu, pro kterou kartu chcete ePIN nastavit a klikněte na "DETAIL KARTY".

2. Nastavení ePIN

Vpravo pod obrázkem karty v části Bezpečnost najdete "3D SECURE ePIN". Vedle nápisu klikněte na ikonku "UPRAVIT". Pro každou kartu ho nastavujete zvlášť.

3. Zvolte si svůj ePIN. Hotovo!

Vyplňte svůj nový ePIN pro platby na internetu. Zvolte "POKRAČOVAT". Volbu potvrdíte stejně jako všechny změny v IB přes SMS kód nebo v mobilním bankovnictví.

Často kladené dotazy (FAQ)

Potvrzování online plateb u obchodníků podporujících 3D Secure je možné dvojím způsobem – prostřednictvím mobilní aplikace CREDITAS Banking, nebo prostřednictvím jednorázového kódu z SMS v kombinaci s vámi nastaveným ePIN. V aplikaci máte potvrzování on-line plateb u jednotlivých karet automaticky zapnuto. Při autorizaci platby vám tak na mobilní telefon přijde notifikace, která kliknutím otevře potvrzovací obrazovku. Pokud aplikaci CREDITAS Banking nepoužíváte nebo jste si potvrzování v aplikaci vypnuli, automaticky se vám nabídne ověření přes SMS a ePIN, a to i v případě, pokud jste si dosud ePIN nenastavili. Jestli nemáte ePIN nastavený, bude nutné ePIN v internetovém bankovnictví nejprve nastavit a pak můžete platit (pozor – původní platbu nepůjde dokončit, po nastavení ePIN bude nutné opět iniciovat novou platbu).

V některých případech nemusí být dodatečné silné ověření vyžádáno. Stává se u obchodníků nepodporujících 3D Secure platby. Obchodníky podporující 3D Secure platby poznáte podle toho, že na platební bráně eshopu je uvedeno logo Mastercard ID Check nebo logo Mastercard SecureCode. Dále nemusí být dodatečné silné ověření vyžadováno v případě, že jde o platbu nízkých částek, opakující se platbu u stejného obchodníka apod. U těchto situací je uplatněna tzv. výjimka ze silného ověření – viz níže.

Funkce autorizace on-line plateb se nastavuje přímo v aplikaci v detailu konkrétní platební karty a je automaticky zapnutá. Pokud si chcete upravit nastavení u konkrétní karty, přihlaste se do mobilní aplikace, zvolte ikonku ozubeného kolečka a v záložce Karty se vám zobrazí seznam vašich platebních karet. Přejděte do detailu konkrétní karty a potáhnutím si zapněte / vypněte autorizaci on-line transakcí v aplikaci. Pokud si autorizaci on-line transakcí vypnete, bude automaticky zvolena druhá metoda, tj. ověření přes kód z SMS v kombinaci s ePIN (tento způsob je možné využít i v případě, že máte autorizaci on-line transakcí přes appku povolenou, ale nechcete ji využít, je to záložní způsob; ePIN proto doporučujeme mít pro danou kartu nastavený, a to i v případě, že primárně ověřujete platby přes aplikaci CREDITAS Banking).

Po zadání platebních údajů na stránce či v aplikaci e-shopu vám zašleme notifikaci, která kliknutím otevře potvrzovací obrazovku platby. Zkontrolujete, že údaje o platbě jsou správné, a platbu potvrdíte otiskem prstu, rozpoznáním obličeje nebo zadáním MPIN kódu, který používáte pro přihlašování do aplikace CREDITAS Banking. Pozor na záměnu kódů PIN, MPIN a ePIN – viz níže.

Výsledek platby se nezobrazuje přímo v aplikaci CREDITAS Banking, protože v aplikaci probíhá pouze část platebního potvrzení. Výsledek platby se zobrazí přímo na stránce e-shopu nebo v aplikaci obchodníka. Pokud pro zadání platby i její potvrzení používáte stejné zařízení, z aplikace CREDITAS Banking nedojde automaticky k přesměrování zpět na stránku obchodníka, stránku e-shopu či aplikaci obchodníka si znovu otevřete a zkontrolujte výsledek platby. Při úspěšném provedení platby se odpovídající částka zarezervuje obchodníkovi, aby mohlo dojít k jejímu odečtení z vašeho účtu.