O bance

CREDITAS působí na finančním trhu už déle než čtvrtstoletí, z největší české záložny se roku 2017 stala bankou. Jsme česká banka, která se dlouhodobě soustředí na poskytování služeb platebního styku, zhodnocování úspor a nabídku investic, prioritou je také poskytování hypotečních úvěrů. V oblasti firemního bankovnictví se specializujeme na financování českých společností a nabízíme také jedny z nejvýhodnějších devizových konverzí na trhu.

V technologiích a přímém bankovnictví patří banka mezi lídry českého trhu. V lednu 2018 byla Banka CREDITAS první bankou na českém trhu, která klientům umožnila tzv. otevřené bankovnictví, tedy obsluhu bankovního účtu vedeného v jiné bance v jejím internetovém bankovnictví. Aktuálně je v jejím internetovém bankovnictví propojeno více než 20 českých a slovenských bank.

Zájem klientů o služby banky setrvale roste, jejich počet narostl od roku 2017 z 20 tisíc na současných téměř 160 tisíc. Prémioví klienti mají možnost získat kartu Mastercard Real Gold vyrobenou z pravého zlata. Jde o jedinou kartu ze zlata v Česku, ale i v Evropě.

Banka CREDITAS je součástí investiční skupiny CREDITAS, která působí kromě financí také v oblastech energetiky, developmentu, zdravotnictví a nájemního bydlení.

25
let na trhu
37
poboček po celé ČR
400
zaměstnanců banky


Získaná ocenění

Finparáda: Tři ocenění za Spořicí účet + a Termínované vklady

V soutěži Finanční produkt roku 2021 pořádané portálem Finparáda.cz jsme získali tři bronzová umístění. Spořicí účet + byl oceněn v kategoriích Spořicí účty do 300 tisíc Kč a Spořicí účty od 300 tisíc Kč do 600 tisíc Kč. Třetí místo obsadily ve své kategorii naše Termínované vklady.

Zlatá koruna: ocenění pro Spořicí účet +

Banka CREDITAS se umístila se svým produktem Spořicí účet + na druhé příčce v letošním 19. ročníku soutěže finančních produktů Zlatá koruna. Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu nepřetržitě od roku 2003.

LEMUR 2021: bronzová medaile z České ceny za PR

V 16. ročníku oborové soutěže LEMUR jsme opět uspěli a obsadili třetí místo v kategorii Finanční trh a finanční služby. Odbornou porotu zaujala kampaň „CREDITAS: Nebojte se dlouhých fixací!“, která podporovala zájem Čechů o dlouhé fixace u hypotečních úvěrů.

Finparáda: Spořicí účet + získal ocenění v kategorii spoření nad 600 tisíc korun

Uspěli jsme v tradiční soutěži Finanční produkt roku 2020 portálu Finparáda.cz, ve které laická a odborná veřejnost hodnotily loňskou nabídku na českém finančním trhu. Náš Spořicí účet + získal 3. místo v kategorii „Spořicí účty nad 600 tisíc Kč“.

Patříme mezi Českých 100 nejlepších firem

V soutěži jsme se zařadili mezi nejvýznamnější české společnosti a dostali tak krásný dárek za naši dlouholetou snahu vybudovat českou banku, od které klienti mohou chtít víc. Soutěž Českých 100 Nejlepších hodnotí firmy z co nejširšího spektra ekonomických aktivit a hledá ty, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků. Pro účast v soutěži přitom platí jediná, zato však velmi důležitá podmínka: společnost navrhovaná do soutěže musí být registrována v ČR a musí zde být plátcem daní.

Finparáda: Pětkrát jsme uspěli v soutěži Finanční produkt roku

Uspěli jsme v tradiční soutěži Finanční produkt roku 2019, ve které laická a odborná veřejnost hodnotily loňskou nabídku na českém finančním trhu. Náš Spořicí účet + získal nejvyšší ocenění v kategorii „Spořicí účty od 300 tisíc Kč“ a díky vítězství v hlasování návštěvníků si odnáší také Cenu veřejnosti. Další umístění na stupních vítězů jsme si připsali za termínované vklady a Richee účet.

Představenstvo banky

Ing. Vladimír Hořejší, MBA

Od 1. ledna 2017 je předsedou představenstva a generálním ředitelem Banky CREDITAS. Ve funkci člena představenstva Záložny CREDITAS působil od roku 2012, jeho předsedou je od roku 2013. Během své profesní dráhy zastával řadu vedoucích pozic, např. v Konsolidační bance Praha, České konsolidační agentuře. Byl také náměstkem ministryně informatiky pro oblast e-government.

Kamil Rataj, MBA

Od 1. ledna 2017 je místopředsedou představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku provozu a ICT. Členem představenstva Záložny CREDITAS a následně jeho místopředsedou je od roku 2012. V bankovnictví se pohybuje již od roku 1999, kdy pracoval ve vedoucích pozicích v eBance či Raiffeisenbank. Aktivně se zapojil do úspěšné fúze obou bank, řídil centralizaci významných činností back-office a optimalizaci vybraných pobočkových procesů. Během své profesní dráhy vedl řadu významných projektů v oblasti implementace a rozvoje bankovních systémů.

Ing. Ivana Pícková

Od 3. srpna 2021 je členkou představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitelky úseku retailového bankovnictví. V CREDITAS pracuje od roku 2018, dříve zde zastávala post ředitelky odboru řízení projektů a produktů. V bankovnictví má téměř třicetileté zkušenosti, pracovala na manažerských a řídicích pozicích v předních bankách. Podílela se na metodice a řízení strategických projektů. Řídila například divizi Back office v eBance, zastávala pozici Head of Operations Transformation Cluster v Raiffeisenbank, vedoucí BPM týmu v České pojišťovně a projektové manažerky v České spořitelně.

Ing. Radim Hošek

Od 8. prosince 2021 je členem představenstva Banky CREDITAS a ředitelem úseku řízení rizik. V CREDITAS pracuje od roku 2021. V bankovnictví má bohaté zkušenosti, více než 15 let zastával různé manažerské pozice. V GE Money Bank měl na starost produktovou strategii a rozvoj. V České spořitelně 8 let řídil riziko úvěrového portfolia podnikatelů, malých firem, bytových družstev a veřejného i neziskového sektoru. Od roku 2016 byl ředitelem úseku komerčních úvěrových rizik v Equa bank.

Ing. Eva Collardová, MBA

Od 1. 4. 2022 je členkou představenstva Banky CREDITAS. Zároveň je finanční ředitelkou investiční skupiny CREDITAS a Banky CREDITAS. Převážnou část své více než dvacetileté kariéry se pohybuje v bankovním sektoru. Působila jako finanční ředitelka ve Volksbank. Před příchodem do CREDITAS zastávala různé manažerské pozice v Commerzbank. Sedm let byla finanční ředitelkou pro Českou republiku a Slovensko, poté řídila finance na úrovni střední Evropy. Posledních šest let pak řídila projekt vybudování střediska sdílených služeb zastřešující veškeré finanční procesy pro 11 zemí v evropském regionu.

Dozorčí rada banky

Předseda dozorčí rady:
Ing. Helena Vojáčková, MBA, FCCA
od: 3. 8. 2021
Člen dozorčí rady:
Ing. Josef Holub, FCCA
od: 1. 4. 2022
Člen dozorčí rady:
Ing. Jaroslav Korkisch
od: 3. 8. 2021


Výbor pro audit

Předseda výboru pro audit:
Ing. Tomáš Absolon
od: 1. 7. 2020
Členové výboru pro audit:
Ing. Mgr. Alena Maroušová
od: 1. 6. 2021
Ing. Petr Dlabal
od: 1. 7. 2020


Základní a fakturační údaje

Sídlo

Banka CREDITAS a.s.
Sokolovská 675/9
186 00 Praha 8

IČO: 634 92 555
DIČ: CZ63492555

Korespondenční adresa

Banka CREDITAS a.s.
tř. Svobody 1194/12
779 00 Olomouc

Zelená linka: 800 888 009
Nonstop

E-mail: info@creditas.cz

Kódy pro platby

Bankovní kód pro platební styk v rámci ČR: 2250.

Swiftový kód, tzv. BIC: CTASCZ22.

Mezinárodní číslo bankovního účtu umožňující provádět platby do a ze zahraničí, tzv. IBAN, přidělujeme ke každému vašemu účtu.

Korespondentská banka (pro správné směrování a přijetí příchozí zahraniční platby): ING Bank N.V., Českomoravská 2420/15, 190 00 Praha 9, BIC: INGBCZPP, kód banky: 3500.

ID datové schránky: tfadizi

Zápis v obchodním rejstříku

Městský soud v Praze, oddíl B, 23903.