O bance

CREDITAS působí na finančním trhu už déle než čtvrtstoletí, z největší české záložny se roku 2017 stala bankou. Jsme česká banka, která se dlouhodobě soustředí na poskytování služeb platebního styku, zhodnocování úspor a nabídku investic, prioritou je také poskytování hypotečních úvěrů. V oblasti firemního bankovnictví se specializujeme na financování českých společností a nabízíme také jedny z nejvýhodnějších devizových konverzí na trhu.

V technologiích a přímém bankovnictví patří banka mezi lídry českého trhu. V lednu 2018 byla Banka CREDITAS první bankou na českém trhu, která klientům umožnila tzv. otevřené bankovnictví, tedy obsluhu bankovního účtu vedeného v jiné bance v jejím internetovém bankovnictví. Aktuálně je v jejím internetovém bankovnictví propojeno více než 20 českých a slovenských bank.

Zájem klientů o služby banky setrvale roste, jejich počet narostl od roku 2017 z 20 tisíc na současných více jak 175 tisíc. Prémioví klienti mají možnost získat kartu Mastercard Real Gold vyrobenou z pravého zlata. Jde o jedinou kartu ze zlata v Česku, ale i v Evropě.

Banka CREDITAS je součástí investiční skupiny CREDITAS, která působí kromě financí také v oblastech energetiky, developmentu, zdravotnictví a nájemního bydlení.

26
let na trhu
34
poboček po celé ČR
450
zaměstnanců banky


Získaná ocenění

Finparáda: Cena veřejnosti a další ocenění pro Spořicí účet +

V soutěži Finanční produkt roku 2022 pořádané portálem Finparáda.cz získal náš Spořicí účet + prestižní Cenu veřejnosti, která je udělována nejlepšímu finančnímu produktu roku podle hodnocení návštěvníků portálu. Spořicí účet + byl oceněn také v kategorii Spořicí účty do 300 tisíc Kč, v níž získal 3. místo.

Finparáda: Tři ocenění za Spořicí účet + a Termínované vklady

V soutěži Finanční produkt roku 2021 pořádané portálem Finparáda.cz jsme získali tři bronzová umístění. Spořicí účet + byl oceněn v kategoriích Spořicí účty do 300 tisíc Kč a Spořicí účty od 300 tisíc Kč do 600 tisíc Kč. Třetí místo obsadily ve své kategorii naše Termínované vklady.

Zlatá koruna: ocenění pro Spořicí účet +

Banka CREDITAS se umístila se svým produktem Spořicí účet + na druhé příčce v letošním 19. ročníku soutěže finančních produktů Zlatá koruna. Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu nepřetržitě od roku 2003.

LEMUR 2021: bronzová medaile z České ceny za PR

V 16. ročníku oborové soutěže LEMUR jsme opět uspěli a obsadili třetí místo v kategorii Finanční trh a finanční služby. Odbornou porotu zaujala kampaň „CREDITAS: Nebojte se dlouhých fixací!“, která podporovala zájem Čechů o dlouhé fixace u hypotečních úvěrů.

Finparáda: Spořicí účet + získal ocenění v kategorii spoření nad 600 tisíc korun

Uspěli jsme v tradiční soutěži Finanční produkt roku 2020 portálu Finparáda.cz, ve které laická a odborná veřejnost hodnotily loňskou nabídku na českém finančním trhu. Náš Spořicí účet + získal 3. místo v kategorii „Spořicí účty nad 600 tisíc Kč“.

Patříme mezi Českých 100 nejlepších firem

V soutěži jsme se zařadili mezi nejvýznamnější české společnosti a dostali tak krásný dárek za naši dlouholetou snahu vybudovat českou banku, od které klienti mohou chtít víc. Soutěž Českých 100 Nejlepších hodnotí firmy z co nejširšího spektra ekonomických aktivit a hledá ty, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků. Pro účast v soutěži přitom platí jediná, zato však velmi důležitá podmínka: společnost navrhovaná do soutěže musí být registrována v ČR a musí zde být plátcem daní.

Představenstvo banky

Ing. Vladimír Hořejší, MBA

Od 1. ledna 2017 je předsedou představenstva Banky CREDITAS. Ve funkci člena představenstva Záložny CREDITAS působil od roku 2012, jeho předsedou je od roku 2013. Během své profesní dráhy zastával řadu vedoucích pozic, např. v Konsolidační bance Praha, České konsolidační agentuře. Byl také náměstkem ministryně informatiky pro oblast e-government.

Ing. Eva Collardová, MBA

Od 1. 7. 2023 je místopředsedkyní představenstva Banky CREDITAS. V představenstvu banky zasedá již od 1. 4. 2022, zároveň zastávala funkci finanční ředitelky banky i celé skupiny CREDITAS. Převážnou část své více než dvacetileté kariéry se pohybuje v bankovním sektoru. Působila jako finanční ředitelka ve Volksbank. Před příchodem do CREDITAS zastávala různé manažerské pozice v Commerzbank. Sedm let byla finanční ředitelkou pro Českou republiku a Slovensko, poté řídila finance na úrovni střední Evropy. Posledních šest let pak řídila projekt vybudování střediska sdílených služeb zastřešující veškeré finanční procesy pro 11 zemí v evropském regionu.

Kamil Rataj, MBA

Od 1. ledna 2017 je členem představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku provozu a ICT. Členem představenstva Záložny CREDITAS a následně jeho místopředsedou byl od roku 2012. V bankovnictví se pohybuje již od roku 1999, kdy pracoval ve vedoucích pozicích v eBance či Raiffeisenbank. Aktivně se zapojil do úspěšné fúze obou bank, řídil centralizaci významných činností back-office a optimalizaci vybraných pobočkových procesů. Během své profesní dráhy vedl řadu významných projektů v oblasti implementace a rozvoje bankovních systémů. Od srpna 2023 je členem představenstva Max banky, kde zodpovídá za oblasti provozu, IT a lidských zdrojů.

Ing. Ivana Pícková

Od 3. srpna 2021 je členkou představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitelky úseku retailového bankovnictví. Je rovněž předsedkyní představenstva a generální ředitelkou Max banky. V CREDITAS pracuje od roku 2018, dříve zde zastávala post ředitelky odboru řízení projektů a produktů. V bankovnictví má téměř třicetileté zkušenosti, pracovala na manažerských a řídicích pozicích v předních bankách. Podílela se na metodice a řízení strategických projektů. Řídila například divizi Back office v eBance, zastávala pozici Head of Operations Transformation Cluster v Raiffeisenbank, vedoucí BPM týmu v České pojišťovně a projektové manažerky v České spořitelně.

PhDr. Martin Kubíček

Od 1. ledna 2023 je členem představenstva Banky CREDITAS, současně působí na pozici ředitele Úseku řízení rizik. Martin Kubíček zastával řadu let různé manažerské pozice zodpovědné za oblast kapitálové přiměřenosti, risk reportingu, úvěrového rizika a IT bezpečnosti. Jedenáct let pracoval v MONETA Money Bank, z toho poslední 4 roky jako senior manažer útvaru Enterprise Risk Management. Od roku 2019 je rovněž členem představenstva v Max bance (dříve Expobank CZ), kde zodpovídá za útvar řízení rizik, AML a Compliance.

Dozorčí rada banky

Předseda dozorčí rady:
Ing. Helena Vojáčková, MBA, FCCA
od: 3. 8. 2021
Člen dozorčí rady:
Ing. Josef Holub, FCCA
od: 1. 4. 2022
Člen dozorčí rady:
Ing. Tomáš Hubáček
od: 1. 1. 2023


Výbor pro audit

Předseda výboru pro audit:
Ing. Tomáš Absolon
od: 1. 7. 2020
Člen výboru pro audit:
Ing. Mgr. Alena Maroušová
od: 1. 6. 2021
Člen výboru pro audit:
Ing. Josef Holub, FCCA
od: 27. 9. 2022


Základní a fakturační údaje

Sídlo

Banka CREDITAS a.s.
Sokolovská 675/9
186 00 Praha 8

IČO: 634 92 555

DIČ DPH: CZ699006775

Korespondenční adresa

Banka CREDITAS a.s.
tř. Svobody 1194/12
779 00 Olomouc

Zelená linka: 800 888 009
Nonstop

E-mail: info@creditas.cz

Kódy pro platby

Bankovní kód pro platební styk v rámci ČR: 2250.

Swiftový kód, tzv. BIC: CTASCZ22.

Mezinárodní číslo bankovního účtu umožňující provádět platby do a ze zahraničí, tzv. IBAN, přidělujeme ke každému vašemu účtu.

Korespondentská banka (pro správné směrování a přijetí příchozí zahraniční platby):

Raiffeisen Bank International AG, Am Stadtpark 9, 1030 Vídeň, Rakousko. SWIFT kód: RZBA AT WW.

ID datové schránky: tfadizi

Zápis v obchodním rejstříku

Městský soud v Praze, oddíl B, 23903.