O bance

CREDITAS působí na finančním trhu už déle než dvacet let, z největší české záložny se roku 2017 stala bankou. Jsme česká banka, která se dlouhodobě soustředí na poskytování služeb platebního styku, zhodnocování úspor a nabídku investic, prioritou je také poskytování hypotečních úvěrů. V oblasti firemního bankovnictví se specializujeme na financování českých společností a nabízíme také jedny z nejvýhodnějších devizových konverzí na trhu.

V technologiích a přímém bankovnictví patří banka mezi lídry českého trhu. V lednu 2018 byla Banka CREDITAS první bankou na českém trhu, která klientům umožnila tzv. otevřené bankovnictví, tedy obsluhu bankovního účtu vedeného v jiné bance v jejím internetovém bankovnictví. Aktuálně je v jejím internetovém bankovnictví propojeno více než 20 českých a slovenských bank.

Zájem klientů o služby banky setrvale roste, jejich počet narostl od roku 2017 z 20 tisíc na současných 110 tisíc. Prémioví klienti mají možnost získat kartu Mastercard Real Gold vyrobenou z pravého zlata. Jde o jedinou kartu ze zlata v Česku, ale i v Evropě.

Banka CREDITAS je součástí investiční skupiny CREDITAS, která působí kromě financí také v oblastech energetiky, developmentu, zdravotnictví a nájemního bydlení.

25
let na trhu
37
poboček po celé ČR
300
zaměstnanců banky


Získaná ocenění

Finparáda: Spořicí účet + získal ocenění v kategorii spoření nad 600 tisíc korun

Uspěli jsme v tradiční soutěži Finanční produkt roku 2020 portálu Finparáda.cz, ve které laická a odborná veřejnost hodnotily loňskou nabídku na českém finančním trhu. Náš Spořicí účet + získal 3. místo v kategorii „Spořicí účty nad 600 tisíc Kč“.

Patříme mezi Českých 100 nejlepších firem

V soutěži jsme se zařadili mezi nejvýznamnější české společnosti a dostali tak krásný dárek za naši dlouholetou snahu vybudovat českou banku, od které klienti mohou chtít víc. Soutěž Českých 100 Nejlepších hodnotí firmy z co nejširšího spektra ekonomických aktivit a hledá ty, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků. Pro účast v soutěži přitom platí jediná, zato však velmi důležitá podmínka: společnost navrhovaná do soutěže musí být registrována v ČR a musí zde být plátcem daní.

Finparáda: Pětkrát jsme uspěli v soutěži Finanční produkt roku

Uspěli jsme v tradiční soutěži Finanční produkt roku 2019, ve které laická a odborná veřejnost hodnotily loňskou nabídku na českém finančním trhu. Náš Spořicí účet + získal nejvyšší ocenění v kategorii „Spořicí účty od 300 tisíc Kč“ a díky vítězství v hlasování návštěvníků si odnáší také Cenu veřejnosti. Další umístění na stupních vítězů jsme si připsali za termínované vklady a Richee účet.

Lemur – České ceny za Public Relations

Ve specializované soutěži odborná porota Asociace PR agentur ocenila kampaň naší značky Richee, která obsadila 2. místo v kategorii Finanční trh a finanční služby. V rámci kampaně jsme dokázali oslovit ekonomické i technologické novináře a Richee se objevil v téměř 500 mediálních výstupech.

Élan Awards: Unikátní inovace

V celosvětové soutěži Élan Awards získala naše karta Mastercard Real Gold prestižní ocenění v kategorii „Unikátní inovace“. Soutěž pravidelně pořádá Mezinárodní asociace výrobců karet (ICMA) a Real Gold je první českou platební kartou, která v této soutěži zvítězila. Exkluzivní debetní karty Mastercard Real Gold z limitované série black & gold jsme uvedli na trh v červnu 2018. Jde vůbec o první kartu svého druhu nejen v České republice, ale v celé Evropě. jejím základním materiálem použitým při výrobě je jeden z nejcennějších kovů – zlato.

AppleCrunch: TOP 10 aplikací

On-line magazín AppleCrunch je zaměřen na novinky a informace ze světa produktů Apple. Do seznamu 10 nejlepších aplikací, které pro rok 2019 doporučuje uživatelům iPhonů a iPadů, umístil také naši multibankovní aplikaci Richee. Jak magazín uvádí, vybrané aplikace „patří k nejzajímavějším kouskům ve svém oboru a mají ambici zpříjemnit vám využívání telefonu nebo třeba usnadnit úkony, které děláte každý den“. V seznamu nejlepších je Richee jediným zástupcem finančního sektoru.

Představenstvo banky

Ing. Vladimír Hořejší, MBA

Od 1. ledna 2017 je předsedou představenstva a generálním ředitelem Banky CREDITAS. Ve funkci člena představenstva Záložny CREDITAS působil od roku 2012, jeho předsedou je od roku 2013. Během své profesní dráhy zastával řadu vedoucích pozic, např. v Konsolidační bance Praha, České konsolidační agentuře. Byl také náměstkem ministryně informatiky pro oblast e-government.

Kamil Rataj, MBA

Od 1. ledna 2017 je místopředsedou představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku provozu a ICT. Členem představenstva Záložny CREDITAS a následně jeho místopředsedou je od roku 2012. V bankovnictví se pohybuje již od roku 1999, kdy pracoval ve vedoucích pozicích v eBance či Raiffeisenbank. Aktivně se zapojil do úspěšné fúze obou bank, řídil centralizaci významných činností back-office a optimalizaci vybraných pobočkových procesů. Během své profesní dráhy vedl řadu významných projektů v oblasti implementace a rozvoje bankovních systémů.

Mgr. Miroslav Morháč, MBA

Od 1. ledna 2017 je členem představenstva Banky CREDITAS. V CREDITAS působí od roku 2014. V bankovnictví má více než dvacetileté zkušenosti. Dlouhá léta zastával vedoucí pozice v oblasti obchodování na finančních trzích ve Slovenské sporitelně, Hypovereisenbank Bratislava a Hypovereinsbank Mnichov. Byl produktovým a projektovým manažerem Treasury Sales v Raiffeisenbank, následně odpovídal za celkový business design a vývoj bankovních systémů ve společnosti Sunguard.

Ing. Josef Holub, FCCA

Od 1. ledna 2017 je členem představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku financí, kterou zastával od nástupu do původní záložny CREDITAS v lednu 2012. V letech 1992 až 1997 pracoval ve společnosti PriceWaterhouse, poté byl až do roku 2010 finančním ředitelem a členem představenstva v pojišťovně Aviva, následně působil jako nezávislý konzultant. Je kvalifikovaným členem asociace certifikovaných účetních ACCA ve Velké Británii.

Dozorčí rada banky

Předseda dozorčí rady:
JUDr. Alena Sikorová
od: 1. 1. 2017
Členové dozorčí rady:
Ing. Kamila Valštýnová
od: 1. 1. 2017
Ing. Jitka Plášilová
od: 1. 5. 2019


Výbor pro audit

Předseda výboru pro audit:
Ing. Tomáš Absolon
od: 1. 7. 2020
Členové výboru pro audit:
Ing. Miroslava Kadlecová
od: 1. 7. 2020
Ing. Petr Dlabal
od: 1. 7. 2020


Základní a fakturační údaje

Sídlo

Banka CREDITAS a.s.
Sokolovská 675/9
186 00 Praha 8

IČO: 634 92 555
DIČ: CZ63492555

Korespondenční adresa

Banka CREDITAS a.s.
tř. Svobody 1194/12
779 00 Olomouc

Zelená linka: 800 888 009
(pracovní dny od 8 do 20 hodin)

E-mail: info@creditas.cz

Kódy pro platby

Bankovní kód pro platební styk v rámci ČR: 2250.

Swiftový kód, tzv. BIC: CTASCZ22.

Mezinárodní číslo bankovního účtu umožňující provádět platby do a ze zahraničí, tzv. IBAN, přidělujeme ke každému vašemu účtu.

Korespondentská banka (pro správné směrování a přijetí příchozí zahraniční platby): ING Bank N.V., Českomoravská 2420/15, 190 00 Praha 9, BIC: INGBCZPP, kód banky: 3500.

ID datové schránky: tfadizi

Zápis v obchodním rejstříku

Městský soud v Praze, oddíl B, 23903.