Hlavní výhody

Peníze kdykoliv k dispozici

S našetřenými peněžními prostředky můžete nakládat podle svých potřeb – máte je totiž neustále dostupné. Jak dlouho budete spořit, je už čistě na vás.

Bez omezení výše vkladu

Ať již na našem spořicím účtu budete mít jakoukoliv částku, vždy ji budete mít zhodnocenou stejně.

Bonusový čtvrtletní úrok

Dobrou motivací ke spoření je také bonusový úrok ve výši 0,1 %, který od nás získáte za každé čtvrtletí, kdy z účtu nebudete vybírat.

Termínovaný vklad?

U nás nabízíme zajímavé úrokové sazby i na termínovaném vkladu.

Zaslat kalkulaci na e‑mail

Výpočet vám zašleme na e‑mailovou adresu:

Poplatky

Za běžné služby a transakce u nás neplatíte.

Zřízení, vedení a zrušení spořicího účtu Zdarma
Převod vkladu z Běžného účtu v Bance CREDITAS na spořicí účet Zdarma
Převod úroků a vkladu ze spořicího účtu na Běžný účet v Bance CREDITAS Zdarma

Internetové bankovnictví

Zřízení či zrušení internetového bankovnictví Zdarma
Měsíční vedení internetového bankovnictví pro libovolný počet účtů Zdarma
Odeslání přihlašovací nebo autorizační SMS Zdarma
Změna přihlašovacích údajů Zdarma

Další podrobnosti

Výše vkladů

Založení Spořicího účtu je nezávislé na výši a termínu uložení prvotního vkladu. Výše a četnost vkladů na účet jinak záleží jen na vás a není nijak omezena. Spořicí účet je proto ideální v situaci, kdy chcete k již našetřeným úsporám postupně přidávat další finanční prostředky v libovolné výši.

Platební účet s omezením

Spořicí účet je platební účet s omezením. To znamená, že je možné uskutečňovat běžné (hladké) platby, avšak nelze na něm zřídit inkaso, SIPO či trvalé platby. K tomuto účtu rovněž nevydáváme platební karty, nicméně vše můžete pohodlně ovládat prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

Připisování úroků

Výnosy základní úrokové sazby (aktuálně 0,5 % p.a.) jsou na váš Spořicí účet připisovány vždy poslední den v měsíci a jsou ihned disponibilní. Dochází rovněž k jejich kapitalizaci (tzn. dále se zhodnocují i úroky).

Bonusový čtvrtletní úrok (aktuálně 0,1 % p.a.) vám automaticky připíšeme poslední den daného čtvrtletí. Stačí neprovádět v průběhu příslušného kvartálu z účtu odchozí transakce a úrokový bonus je váš.

Vklady jsou pojištěny

Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro (např. 2 700 000 Kč při kurzu 27 Kč za euro). Pojištěné jsou jak vklady, tak i úroky.