S naším Spořicím
účtem
vaše úspory
zahálet nebudou

Získejte výhodný úrok na našem spořicím účtu. Peníze si navíc můžete kdykoliv vybrat.

Založit on-line

Výhodná úroková sazba pro nové vklady

Peníze máte kdykoliv k dispozici

Bez poplatků a bez omezení

Spořicí účet+ je
Finanční produkt roku

Nabízíme vám nový Spořicí účet + nyní se zvýhodněnou sazbou pro nové vklady a to bez omezení jejich výše. Podrobnosti o vyhlášené akci na nové vklady najdete v pravidlech akce.

Sjednejte si jeden z aktuálně nejvýhodnějších spořicích účtů na českém trhu. Účet založíte jednoduše na kterékoli naší pobočce, on-line, v internetovém bankovnictví. Probíhající akce se vztahuje na spořicí účty založené od 3. 4. 2020. Nový účet si mohou založit i stávající klienti, kteří už spořicí účet mají a chtějí využít právě probíhající akce na nové vklady.

Založte si Spořicí účet + on-line:
jednoduše a za pár minut

Novým klientům nabízíme snadný způsob, jak založit spořicí účet po internetu. Žadatel potřebuje jen pár minut času na vyplnění žádosti, skeny či fotografie dvou platných dokladů a svého výpisu z účtu u jiné banky.


1. místo v soutěži Finanční produkt roku 2019

Spořicí účet + získal 1. místo v kategorii Spořicí účty nad 300 tisíc korun v soutěži Finanční produkt roku 2019 vyhlašované portálem Finparáda.cz.
Zjistit více

Sjednejte si osobní schůzku

{{ responseMsg }}


1.

Kde a kdy

{{ selectedBranch.branchName }}
{{ terms.term1.date }}, {{ terms.term1.from }}–{{ terms.term1.to }}
{{ terms.term2.date }}, {{ terms.term2.from }}–{{ terms.term2.to }}

{{ selectedBranch.branchName }}
{{ terms.term1.date }}, {{ terms.term1.from }}–{{ terms.term1.to }}
{{ terms.term2.date }}, {{ terms.term2.from }}–{{ terms.term2.to }}
bez preferovaného termínu

Vyberte si pobočku

Služby

{{ item.branchServiceName }}

Adresa

{{ selectedBranch.streetToDisplay }}
{{ selectedBranch.city }}
{{ selectedBranch.city }}
mapa

Provozní doba

{{ day.value }}
{{ selectedBranch[day.key + 'From'].hourOfDay }}:{{ selectedBranch[day.key + 'From'].minuteOfHour }}–{{ selectedBranch[day.key + 'To'].hourOfDay }}:{{ selectedBranch[day.key + 'To'].minuteOfHour }} {{ selectedBranch[day.key + 'AfternoonFrom'].hourOfDay }}:{{ selectedBranch[day.key + 'AfternoonFrom'].minuteOfHour }}–{{ selectedBranch[day.key + 'AfternoonTo'].hourOfDay }}:{{ selectedBranch[day.key + 'AfternoonTo'].minuteOfHour }}

Preferované termíny schůzky:

od

do

od

do


2.

Kontaktní informace

Vaše jméno a příjmení

Kontaktujte mě:

Zítra mezi

a


Za účelem sjednání osobní schůzky bude společnost Banka CREDITAS a.s., jakožto správce, zpracovávat Vámi poskytnuté osobní údaje, a to v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR). Bližší informace zde.

Nejčastější otázky

Nejsem klientem Banky CREDITAS. Jaké jsou podmínky pro získání spořicího účtu se sazbou 1,0 % p.a.?

Jedinou podmínkou k získání výhodné sazby 1 % p.a. je založit si nový Spořicí účet + a převést nebo vložit na něj peněžní prostředky (nový vklad). Jinak je nový Spořicí účet+ bez podmínek a není omezena ani výše vkladu.

Už jsem klientem Banky CREDITAS. Můžu také získat nový Spořicí účet + s úrokem 1,0 % p.a.?

Ano, nový Spořicí účet + si můžete založit i Vy. Úrokem 1,0 % p.a. se ale úročí pouze nové vklady, které splní podmínky akce Nové vklady pro Spořicí účet +. Jde především o hotovost nebo peníze převedené z jiné banky nebo například z končícího termínovaného vkladu u Banky CREDITAS. Pokud ale převádíte své stávající prostředky ze spořicího nebo z běžného účtu vedeného u Banky CREDITAS, jde o „staré vklady“ a získáte na ně aktuálně úrok 0,8 % p.a.

Jaké jsou úroky na „starším“ Spořicím účtu + založeném před 3. dubnem 2020?

Všechny vklady na Spořicích účtech + založených do 2.4. 2020 jsou aktuálně úročeny 0,8 % p.a. bez omezení výše vkladu.

Co je Základní výše vkladů klienta?

Jde o částku, která je součtem všech Vašich peněžních prostředků, které jste u Banky CREDITAS měli ke dni 31. 3. 2020 na veškerých účtech, vkladech či vkladních knížkách, s výjimkou Termínovaných vkladů, Investičních účtů a Jistotních účtů.

Z čeho se skládá úrok na Spořicím účtu + pro staré vklady?

Úrok na „staré vklady“ 0,8 % p.a. se skládá ze základní úrokové sazby 0,3 % p.a. a úrokového zvýhodnění 0,5 % p.a., platného do 30. 6. 2020.

Modelové příklady

Na nový Spořicí účet + (založený od 3. 4. 2020) vložím hotovost nebo převedu peníze z jiné banky. Jaké dostanu úroky?

Váš vklad bude úročen sazbou 1,0 % p.a., pokud splníte pravidlo o přesáhnutí Základní výše vkladů klienta k 31. 3. 2020 a další podmínky akce „Nové vklady pro Spořicí účet +“.

Na nový Spořicí účet + (založený od 3. 4. 2020) převedu peníze ze staršího Spořicího účtu +. Jaké dostanu úroky?

Váš vklad bude úročen aktuální akční úrokovou sazbu 0,8 % p.a., protože převodem mezi účty zůstala celková výše Vašich vkladů v naší bance stejná. Pokud na účet budete dál spořit, „nové vklady“ se při splnění podmínek akce budou úročit 1,0 % p.a.

Na nový Spořicí účet + (založený od 3. 4. 2020) převedu peníze z termínovaného vkladu u Banky CREDITAS. Jaké dostanu úroky?

Termínované vklady se do Základní výše vkladů nepočítají, Váš vklad proto bude úročen sazbou 1,0 % p.a.

Po 31. 3. 2020 jsem vybral/převedl peníze do jiné banky (např. z běžného účtu) a nyní na nově založený Spořicí účet + vložím vyšší částku, než jakou jsem předtím vybral. Jaký budu mít úrok?

V tomto případě se nově vložené peníze budou úročit dvěma sazbami. Část vkladu, kterou dorovnáte svůj aktuální součet vkladů do Základní výše vkladů k 31. 3. 2020 (tj. jde o stejnou částku jakou jste předtím vybrali), se bude úročit aktuální akční úrokovou sazbou 0,8 % p.a. Celá zbývající část vkladu (tj. nový vklad nad rámec Základní výše vkladů) bude úročena sazbou 1,0 % p.a.


Poplatky

Za běžné služby a transakce u nás neplatíte.

Zřízení, vedení a zrušení spořicího účtu Zdarma

Bezhotovostní platby (mimo zadání na pobočce)

Převod vkladu z Běžného účtu v Bance CREDITAS na spořicí účet Zdarma
Převod úroků a vkladu ze spořicího účtu na Běžný účet v Bance CREDITAS Zdarma

Výběry a vklady v hotovosti

Vklad na pobočce do 375 000 Kč včetně Zdarma
Výběr na pobočce do 375 000 Kč včetně 10 Kč

Internetové bankovnictví

Vše kolem internetového bankovnictví Zdarma

Další podrobnosti

Výše vkladů

Založení Spořicího účtu je nezávislé na výši a termínu uložení prvotního vkladu. Výše a četnost vkladů na účet jinak záleží jen na vás a není nijak omezena. Spořicí účet je proto ideální v situaci, kdy chcete k již našetřeným úsporám postupně přidávat další finanční prostředky v libovolné výši.

Platební účet s omezením

Spořicí účet je platební účet s omezením. To znamená, že je možné uskutečňovat běžné (hladké) platby, avšak nelze na něm zřídit inkaso, SIPO či trvalé platby. K tomuto účtu rovněž nevydáváme platební karty, nicméně vše můžete pohodlně ovládat prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

Připisování úroků

Úrokové výnosy jsou na Váš Spořicí účet připisovány vždy poslední den v měsíci a jsou ihned disponibilní. Dochází rovněž k jejich kapitalizaci (tzn. dále se zhodnocují i úroky).

Vklady jsou pojištěny

Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro (např. 2 600 000 Kč při kurzu 26 Kč za euro). Pojištěné jsou jak vklady, tak i úroky.