Spořicí účet

Sjednejte si nejlepší spořicí účet roku 2022

V soutěži Finanční produkt roku 2022 pořádanou serverem
Finparáda získal náš Spořicí účet + prestižní Cenu veřejnosti
udělovanou na základě hodnocení návštěvníků portálu.

Spořicí účet

V soutěži Finanční produkt roku 2022 pořádanou serverem Finparáda získal náš Spořicí účet + prestižní Cenu veřejnosti udělovanou na základě hodnocení návštěvníků portálu.

Výhodná sazba
Základní sazba 4,6 % p.a. pro vklady až do výše 500 000 Kč.

Peníze ihned k dispozici
S uloženými penězi můžete nakládat bez jakéhokoliv omezení.

Vklady jsou pojištěny
Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro.

Zhodnocení úroků
Výnosové úroky jsou připisovány na účet a dále se zhodnocují.

Výhodná sazba
Základní sazba 4,6 % p.a. pro vklady až do výše 500 000 Kč.

Peníze ihned k dispozici
S uloženými penězi můžete nakládat bez jakéhokoliv omezení.

Vklady jsou pojištěny
Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro na klienta.

Kapitalizace úroků
Výnosové úroky jsou připisovány na účet a dále se zhodnocují.

Připisování úroků

Úrokové výnosy jsou na váš spořicí účet připisovány vždy poslední den v měsíci a jsou ihned k dispozici. Dochází rovněž k jejich kapitalizaci (tzn. dále se zhodnocují i úroky).

Libovolná výše vkladů

Spořicí účet je ideální v situaci, kdy chcete k našetřeným úsporám postupně přidávat další finanční prostředky v libovolné výši. Založení spořicího účtu je nezávislé na výši a termínu uložení prvotního vkladu. Výše a četnost vkladů na účet záleží jen na vás
a není nijak omezena.

Založení spořicího účtu je snadné

Stačí si vybrat požadovaný způsob založení a my vám s tím pomůžeme:

Založte si účet ze svého
mobilu, ať jste kdekoliv.

Přes počítač
z pohodlí domova.

Navštivte jednu z našich poboček.

Často kladené
dotazy (FAQ)

Jaké jsou podmínky pro spořicí účet Banky CREDITAS?

Zřízení, vedení i zrušení spořicího účtu u Banky CREDITAS je zdarma. Spořicí účet si u nás můžete založit i v případě, že ještě nejste naším klientem a nemáte u nás vedený například běžný účet. Výše i četnost vkladů záleží jen na vás a není nijak omezena. Na spořicím účtu máte peníze kdykoliv k dispozici, můžete z něj provádět běžné platby, avšak nelze v něm nastavit inkaso, SIPO či trvalé příkazy. Každý klient u nás může mít vedený pouze jeden spořicí účet.

Ke spořicímu účtu nedostanete platební kartu, transakce ale můžete pohodlně uskutečňovat přes své internetové bankovnictví. Informace o pojištění vkladů na spořicím účtu naleznete v dokumentu Informace o systému pojištění pohledávek z vkladů.

Jak si mohu založit (zřídit) spořicí účet u Banky CREDITAS?

Založení spořicího účtu u Banky CREDITAS je rychlé a jednoduché. Dle svých možností a potřeb si můžete zvolit jeden ze čtyř způsobů založení tak, aby byl pro vás celý proces co nejpohodlnější.

Spořicí účet si můžete založit:

 1. V mobilní aplikaci (noví i stávající klienti)
  Stáhněte a nainstalujte si do svého mobilu aplikaci CREDITAS Banking z App Store, Google Play nebo AppGallery, v aplikaci se zaregistrujte a nastavte si ověřovací údaje. Pokud dosud nejste naším klientem, připravte si alespoň dva osobní doklady k ověření totožnosti. V průběhu registrace si vaši identitu ověříme také tím, že na svůj nový účet zašlete 1 Kč z již existujícího účtu vedeného u jiné banky. Hned po dokončení registrace si můžete založit výhodný spořicí účet.

 2. Přes webové stránky (noví klienti)
  Spořicí účet si lze založit také on-line. Pokud dosud nejste naším klientem, musíte se nejdřív zaregistrovat. Předem si připravte 2 osobní doklady k ověření vaší totožnosti. Jako první si vytvoříte přihlašovací údaje do on-line bankovnictví CREDITAS Banking. Poté proběhne vlastní registrace, během které si vaši identitu ověříme také tím, že na svůj nový účet zašlete 1 Kč z již existujícího účtu vedeného u jiné banky. Hned po dokončení registrace si můžete založit výhodný spořicí účet.

 3. V internetovém bankovnictví
  Jako náš stálý klient si můžete spořicí účet snadno založit ve svém internetovém bankovnictví. Pro vstup do internetového bankovnictví použijte své přihlašovací údaje. Pokud údaje nemáte nebo se o internetovém bankovnictví chcete dozvědět více, navštivte tuto stránku.

 4. Na pobočce
  Se založením spořicího účtu vám také rádi pomohou naši bankéři na kterékoli z našich poboček.

Jak se úročí spořicí účet Banky CREDITAS?

Aktuální úroková sazba je uvedena v aktuálně účinném oznámení Banky o úrokových sazbách. Úrokové výnosy se na váš spořicí účet připisují vždy poslední den v měsíci. Zároveň dochází k jejich kapitalizaci, tedy zhodnocování.

Jak lze vložit peníze na spořicí účet u Banky CREDITAS?

Na spořicí účet si můžete peníze zdarma převést z jakéhokoliv účtu přes své internetové bankovnictví. Vklad hotovosti je možné uskutečnit také na jedné z našich poboček – vklady do 500 000 Kč včetně jsou zdarma, za vklad nad tuto částku zaplatíte dle aktuálního sazebníku.

Jak jsou pojištěny vklady?

Vklady jsou ze zákona pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro na klienta (např. 2 500 000 Kč při kurzu 25 Kč za euro) v součtu zůstatků na depozitních účtech jednotlivého klienta naší banky. Garantem ochrany vkladů klientů bank je Garanční systém finančního trhu.

Dokumenty a formuláře

Veškeré dokumenty naleznete v sekci Důležité dokumenty. Všechny dokumenty lze vyplnit, vytisknout a uložit v programu Adobe Reader.

Související produkty

Běžný účet

Účet bez zbytečných poplatků, s platební kartou zdarma. Objevte všechny výhody našeho běžného účtu.

Platební karty

Vydáváme platební karty Mastercard a nabízíme také virtuální karty pro online platby.

Internetové bankovnictví

Snadno ovladatelné internetové bankovnictví pro pohodlnou správu vašich účtů.

Staňte se naším
klientem

Zaregistrujte se a získáte přístup do online bankovnictví. V něm poté můžete dokončit plnou registraci a zakládat naše produkty.
Online, rychle a kdykoli.

Zeptejte se nás

Napište nám na živý chat (ikona chatu na stránce vpravo dole), nebo nám zavolejte na bezplatnou telefonní linku Banky CREDITAS 800 888 009.