Běžný účet

Plnohodnotný platební účet s kartou

Sjednejte si výhodný běžný účet bez poplatků a s výhodnými podmínkami. K účtu získáte skvělou kartu, se kterou můžete vybírat po celém světě bez poplatků. 

Běžný účet

Sjednejte si nejlevnější běžný účet roku 2021 podle průzkumu Hospodářských novin. Se skvělou kartou, bez poplatků a s výhodnými podmínkami.

Výběry zdarma
Výběry ze všech bankomatů doma i ve světě zdarma.

Karty Mastercard
Embosované platební karty Mastercard i virtuální karta.

Cizí měny
Účty zdarma i v cizích měnách: EUR, USD, GBP, CHF a PLN.

Mobilní platby
Mobilní platby Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Výběry zdarma
Výběry ze všech bankomatů doma i ve světě zdarma.

Karty Mastercard
Embosovaná platební karta Mastercard.

Cizí měny
Účty zdarma i v cizích měnách: EUR, USD, GBP, CHF a PLN.

Mobilní platby
Mobilní platby Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Ke svým penězům máte přístup kdykoliv

Ke svým penězům máte přístup kdykoliv

Plnohodnotné
bankovnictví

V mobilní aplikaci CREDITAS Banking najdete to, co očekáváte od mobilního bankovnictví, ale i mnoho doplňujících vychytávek.


Mobilní platby

Peněženku nechte v klidu doma a plaťte bezkontaktně. Jednoduše a bezpečně pomocí chytrého telefonu nebo hodinek.


Data v bezpečí

Bezplatná ochrana vašeho telefonu.

Propojte si bankovní účty v naší aplikaci

Kontrolujte všechny své finance z jednoho místa. Ušetříte si tak přepínání mezi jednotlivými aplikacemi různých bank.


Získejte detailní přehled

Aplikace zobrazí vaše příjmy i výdaje za zvolené období. Přehledně a podle kategorií plateb v jednoduchých statistikách a grafech.


Aplikace do hodinek

Pro rychlý přehled o zůstatcích.

Plnohodnotný platební účet

Běžný účet je plnohodnotný platební účet. To znamená, že na něm lze realizovat jak běžné domácí platby, tak i platby zahraniční či SEPA platby. Samozřejmostí je nastavení SIPO, inkasa či trvalé platby.

Peníze jsou pojištěny

Peníze na běžném účtu jsou ze zákona pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro (např. 2 600 000 Kč při kurzu 26 Kč za euro). Garantem ochrany vkladů klientů bank je Garanční systém finančního trhu.

Eurový účet s kartou

Účet v eurech bez poplatků a s výhodnými podmínkami. K účtu vydáváme platební karty Mastercard Standard EUR či Mastercard Virtual EUR. Eurový účet založíte všemi způsoby stejně jako běžný účet vedený v korunách.

Karta k EUR účtu je výhodnější tehdy, pokud platíte jinou měnou než jsou české koruny. Při platbě či výběru kartou v EUR se vám zaúčtuje z EUR účtu přímo odpovídající částka bez kurzového přepočtu.

Založení běžného účtu je snadné

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje. Účet si můžete založit online nebo na kterékoli naší pobočce. 

Založte si účet ze svého
mobilu, ať jste kdekoliv.

Založte si účet online z pohodlí domova.

Navštivte jednu z našich poboček.

Často kladené
dotazy (FAQ)

Jak lze vložit peníze na běžný účet u Banky CREDITAS?

Peníze na svůj běžný účet u nás vložíte prostřednictvím jiného účtu (tzn. bezhotovostním převodem), nebo na pobočce (vklady do 500 000 Kč jsou zdarma).

Jak si mohu založit (zřídit) běžný účet u Banky CREDITAS?

Běžný účet může založit fyzická i právnická osoba, a to na kterékoliv naší pobočce. Fyzická osoba nepodnikající má také možnost zřídit běžný účet v internetovém bankovnictví, v mobilní aplikaci nebo online na webových stránkách Banky CREDITAS. Zřízení i vedení běžného účtu je zdarma.

Jak mohu zrušit běžný účet u Banky CREDITAS?

Požádat banku o ukončení běžného účtu je možné několika způsoby – osobně na kterékoli pobočce bank, telefonicky, formou zprávy v internetovém bankovnictví, případně poštou (s úředně ověřeným podpisem nebo podpisem dle podpisového vzoru).

Je běžný účet Banky CREDITAS opravdu bez poplatků?

Ano, založení i vedení běžného účtu je pro fyzické osoby zcela zdarma.

Je možné i vedení účtu v cizích měnách?

Kromě vedení běžného účtu v českých korunách (CZK) nabízíme i možnost jeho vedení v těchto cizích měnách: euro (EUR), americký dolar (USD), britská libra (GBP), švýcarský frank (CHF) a polský zlotý (PLN). Nabízíme jedny z nejnižších poplatků za zahraniční platby ze všech bank v ČR.

Pro jaké transakce je karta k EUR účtu vhodnější než karta k CZK účtu?

Karta k EUR účtu je výhodnější tehdy, pokud platíte jinou měnou, než jsou české koruny. Při platbě či výběru kartou v EUR se vám zaúčtuje z EUR účtu přímo odpovídající částka bez kurzového přepočtu. Pokud provádíte kartou k EUR účtu transakci v jiné cizí měně, při zúčtování dochází pouze k převodu částky z původní měny na zúčtovací měnu pro karetní transakce (což je EUR), další převod odpadá (zatímco u karty k CZK účtu ještě proběhne převod z EUR na CZK).

Jaké jsou kódy pro platby?

Bankovní kód pro platební styk v rámci ČR je 2250, swiftový kód (BIC) je CTASCZ22. Mezinárodní číslo bankovního účtu (IBAN) přidělujeme ke každému účtu a naleznete jej buď ve smlouvě o založení účtu, anebo ve svém internetovém bankovnictví.

Jaká je korespondentská banka?

Pro cizí měny kromě USD je používána korespondentská banka Raiffeisen Bank International AG, Am Stadtpark 9, 1030 Vídeň, Rakousko. SWIFT kód: RZBAATWW.

Pro měnu USD je používána korespondentská banka The Bank of New York Mellon, 240 Greenwich Street, New York, NY 10286. SWIFT kód: IRVTUS3N.

Jak jsou pojištěny vklady?

Vklady jsou ze zákona pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro na klienta (např. 2 500 000 Kč při kurzu 25 Kč za euro) v součtu zůstatků na depozitních účtech jednotlivého klienta naší banky. Garantem ochrany vkladů klientů bank je Garanční systém finančního trhu.

Upozornění k odchozím úhradám do Indie

Na základě požadavku indické strany musí všechny odchozí platby směřující do kterékoli banky působící v Indii obsahovat kód účelu platby (Purpose Code).

Při zadávání platby prosíme do pole Zpráva pro příjemce uveďte anglicky jednoznačnou informaci o účelu platby a dále pětimístný kód, který bude odpovídat účelu platby dle seznamu kódů.

V případě, že požadované informace v rámci platby neuvedete, může být platba ze strany Banky CREDITAS, banky příjemce nebo některé z korespondenčních bank pozdržena nebo vrácena. Řízení za účelem zjištění kódu mohou být ze strany některých bank zatížena dodatečnými poplatky.

Dokumenty a formuláře

Veškeré dokumenty naleznete v sekci Důležité dokumenty. Všechny dokumenty lze vyplnit, vytisknout a uložit v programu Adobe Reader.

Související produkty

Spořicí účet

Zhodnocujte své finance a nakládejte s nimi kdykoliv dle své libosti.

Platební karty

Vydáváme platební karty Mastercard včetně virtuální platební karty pro online platby.

Internetové bankovnictví

Snadno ovladatelné internetové bankovnictví pro pohodlnou správu vašich účtů.

Staňte se naším
klientem

Zaregistrujte se a získáte přístup do online bankovnictví. V něm poté můžete dokončit plnou registraci a zakládat naše produkty.
Online, rychle a kdykoli.

Zeptejte se nás

Napište nám na živý chat (ikona chatu na stránce vpravo dole), nebo nám zavolejte na bezplatnou telefonní linku Banky CREDITAS 800 888 009.