S Udržitelnou hypotékou ušetříte

1. 4. 2022

Udržitelná hypotéka slouží k financování rekonstrukce nemovitosti, při které minimálně polovinu čerpané části úvěru využijete na financování zelených technologií. Oproti klasickému úvěru na bydlení získáte s Udržitelnou hypotékou nižší úrokovou sazbu a navíc budete mít zdarma sjednání a zpracování hypotéky a také odhad nemovitosti.

Udržitelnou hypotéku můžete využít např. na rekonstrukce v pasivním energetickém standardu, využívání obnovitelných zdrojů energie na ohřev vody a vytápění, případně také modernizaci systémů vytápění rodinných domů. Na Udržitelné hypotéce vám poskytneme úrok snížený o 0,1 % p.a. oproti sazbě standardní hypotéky na rekonstrukci. Zdarma od nás budete mít sjednání a zpracování hypotéky, účtovat vám nebudeme ani náklady spojené s vypracováním odhadu nemovitosti.

K tomu, abyste získali všechny výhody poskytované k Udržitelné hypotéce, je především třeba, aby alespoň 50 % čerpané části úvěru, která je určena na rekonstrukci, bylo využito na financování zelených technologií. Těmito technologiemi jsou např. tepelné čerpadlo, fotovoltaika a její příslušenství, kotel na biomasu, plynový kondenzační kotel, zateplení budovy, výměna oken a dveří, využití tepla z odpadní vody a další.

Podrobnější informace uvádíme na stránce Udržitelná hypotéka, vaše dotazy rádi zodpovíme na našich pobočkách nebo na bezplatné infolince 800 888 009.

Udržitelnou hypotéku jsme původně nabízeli pod názvem Zelená hypotéka, k přejmenování jsme přistoupili s ohledem na skutečnost, že by mohlo dojít k záměně s produktem Zelená hypotéka společnosti Hypoteční banka, a.s., IČO 13584324, která je vlastníkem slovní ochranné známky „Zelená hypotéka“.

Reprezentativní příklad Udržitelné hypotéky od Banky CREDITAS: Výše úvěru 2 500 000 Kč, splatnost 25 let při 300 měsíčních splátkách zahrnujících jistinu i úrok, výše splátky 13 604 Kč, poslední splátka 13 547,98 Kč. Úroková sazba s 3letou fixací 4,29 % p.a., sazba je pevná po dobu fixace, ne po celou dobu splácení úvěru. RPSN 4,4 %. Celková částka splatná spotřebitelem 4 081 143,98 Kč. Zajištění zástavou nemovitosti. Jednorázové poplatky: vklad a výmaz zástavy v katastru nemovitostí 4000 Kč, výpis z katastru nemovitostí 250 Kč. Náklady na pojištění nemovitosti nejsou započítány. Reprezentativní příklad má pouze informativní charakter, parametry poskytnutého úvěru se mohou lišit.