Apple Pay

Proč využívat Apple Pay?

Jednoduché a bezpečné platby

Platit můžete mobilem či hodinkami v obchodech nebo na internetu, případně vybírat hotovost v bezkontaktních bankomatech. Platby jsou bezpečné. Údaje o vaší kartě nevidí ani společnost Apple a ani obchodník, u kterého platíte.

Rychlá aktivace

Apple Pay snadno aktivujete v aplikacích Wallet nebo CREDITAS Banking. Wallet máte automaticky nainstalovanou ve svém iPhonu, naši aplikaci CREDITAS Banking si můžete zdarma stáhnout.

Flexibilní použití

S Apple Pay můžete platit pomocí svých Apple Watch, iPhonu, iPadu nebo Macu. Prostě kdekoli najdete níže uvedené symboly.

Apple Pay icon

Začínáme s Apple Pay

Abyste mohli aplikaci Apple Pay využívat, stačí mít iPhone 6 nebo novější a naši platební kartu.
Aktivace je možná v aplikaci CREDITAS Banking nebo Wallet. V obou případech vám zabere chviličku. Za minutu máte hotovo.

Aktivace v aplikaci CREDITAS Banking

Aktivujte službu v aplikaci CREDITAS Banking

Přes aplikaci CREDITAS Banking aktivujete Apple Pay bez nutnosti mít u sebe plastovou kartu. Není třeba nic vyplňovat. Na detailu karty, u které chcete službu Apple Pay aktivovat, pokračujte přes tlačítko „Přidat do Apple Wallet“.

Digitalizujte platební kartu

Aplikace CREDITAS Banking vás automaticky přesměruje do aplikace Wallet, kde potvrdíte podmínky služby a vložení karty.

A je hotovo!

Nakupujte a plaťte s Apple Pay

Pro realizaci platby stiskněte dvakrát tlačítko Home (oživte telefon/hodinky) a autorizujte se pomocí Touch ID, Face ID nebo PIN. Následně přiložte telefon/hodinky k bezkontaktnímu terminálu. Hotovo, máte zaplaceno.

Aktivace v aplikaci Wallet

Aktivaci můžete provést také v aplikaci Wallet, která je automaticky nainstalovaná ve vašem iPhonu. Postup je velmi podobný aktivaci v aplikaci CREDITAS Banking. Svou platební kartu od Banky CREDITAS přidáte do aplikace Wallet takto:  • V pravém horním rohu klikněte na tlačítko "+". Zvolit „Debetní či kreditní karta“, potvrdit podmínky společnosti Apple.

  • Tím se aktivuje fotoaparát (případně lze údaje karty zadat ručně). Fotoaparát nasměrujte na přední stranu zvolené platební karty.

  • Potvrďte podmínky banky.

  • Následuje ověření vaší totožnosti, a to odesláním jednorázového hesla pro aktivaci karty v Apple Pay na váš mobilní telefon.

  • Akci potvrďte vložením ověřovacího kódu.
    A máte hotovo!TIP PRO VÁS

Apple Pay můžete využívat i na hodinkách Apple Watch. Na iPhonu otevřete aplikaci Apple Watch, přes volbu „Moje hodinky“ a následně „Wallet a Apple Pay“. Máte-li už karty uložené v jiném Vašem zařízení, tyto karty se vám automaticky nabídnou pro přidání i v hodinkách, případně můžete použít odkaz „Přidat kartu“. Následný postup přidání karty do Apple Watch je prakticky totožný s přidáním karty do iPhone (potvrzení podmínek a zadání ověřovacího kódu z SMS).

Nastavení Apple Pay v jednotlivých zařízeních ApplePlatíme s Apple Pay

Placení s Apple Pay je opravdu snadné. Způsob provedení platby se liší v závislosti na zvoleném zařízení.

  • Placení iPhonem s Face ID Pokud chcete použít svou výchozí kartu, stiskněte dvakrát boční tlačítko a pohledem na iPhone proveďte ověření pomocí Face ID nebo zadejte kód. Podržte iPhone několik centimetrů od bezkontaktní čtečky, dokud se na displeji neobjeví Hotovo a symbol zaškrtnutí.
  • Placení iPhonem s Touch ID Pokud chcete použít svou výchozí kartu, položte prst na Touch ID. Podržte iPhone několik centimetrů od bezkontaktní čtečky, dokud se na displeji neobjeví Hotovo a symbol zaškrtnutí.
  • Placení pomocí Apple Watch Pokud chcete použít svou výchozí kartu, stiskněte dvakrát boční tlačítko a podržte displej Apple Watch několik centimetrů od bezkontaktní čtečky. Počkejte, dokud neucítíte jemné klepnutí.


Často kladené dotazy (FAQ)

Ano, platby jsou zcela bezpečné. Při používání Apple Pay jsou chráněny osobní údaje, data transakcí i informace o platbách. Přidáním karty do aplikace Apple Wallet se její číslo neukládá do zařízení ani do aplikace. Při placení nejsou údaje o kartě poskytovány ani společnosti Apple, ani obchodníkům. Apple Pay navíc chrání transakce pomocí bezpečnostních funkcí zařízení – Face ID, Touch ID nebo kódu.

Na iPhonu si otevřete aplikaci Apple Watch, klepněte na volbu Moje hodinky a potom na volbu Wallet a Apple Pay. Máte-li již karty uložené na jiných zařízeních Apple nebo jste nedávno některé karty odstraňovali, karty se vám nabízejí i pro přidání do hodinek. Vedle ikony karty zvolte volbu Přidat a zadejte CVC2 kód této karty, potvrďte podmínky používání služby, zadejte kód zaslaný SMS zprávou na mobilní telefon. Pokud se vám požadovaná karta nenabízí, pokračujte přes volbu Přidat kartu, následujte instrukce na obrazovce. Proces přidání karty do Apple Watch je prakticky totožný s procesem přidání karty prostřednictvím aplikace Apple Wallet (zadání údajů karty, potvrzení podmínek, ověření prostřednictvím SMS kódu).

Poplatky

Mobilní služby Apple Pay jsou jednoduše bez poplatků.

Služby Apple Pay

Zdarma


Dokumenty a formuláře

Pomocí programu Adobe Reader lze všechny formuláře vyplnit, vytisknout i vyplněné uložit.