Apple Pay

Plaťte pohodlně svým iPhonem nebo hodinkami Apple Watch

Přeměňte své Apple zařízení v peněženku a plaťte bezkontaktně v obchodech nebo vybírejte hotovost v bankomatech. Rychle, jednoduše a bezpečně.

Začínáme s Apple Pay

Abyste mohli aplikaci Apple Pay využívat, stačí mít iPhone 6 nebo novější a naši platební kartu. Aktivace je možná v naší mobilní aplikaci CREDITAS Banking nebo v automaticky nainstalované Apple aplikaci Peněženka (Wallet). V obou případech vám zabere chviličku. Za minutu máte hotovo.

Aktivace v aplikaci CREDITAS Banking

Aktivujte službu v aplikaci

Přes aplikaci CREDITAS Banking aktivujete Apple Pay bez nutnosti mít u sebe plastovou kartu. Není třeba nic vyplňovat. Na detailu karty, u které chcete službu Apple Pay aktivovat, pokračujte přes tlačítko „Přidat do Apple Wallet“.

Digitalizujte platební kartu

Aplikace CREDITAS Banking vás automaticky přesměruje do aplikace Wallet, kde potvrdíte podmínky služby a vložení karty. A je hotovo!

Plaťte s Apple Pay

Pro realizaci platby stiskněte dvakrát boční tlačítko a autorizujte se pomocí Face ID, PIN nebo Touch ID. Následně přiložte telefon/hodinky k bezkontaktnímu terminálu. Hotovo, máte zaplaceno.

Aktivace v aplikaci Peněženka

iPhone

Aplikaci Peněženka máte automaticky nainstalovanou ve svém iPhonu.

Spusťte ji a v pravém horním rohu klepněte na tlačítko "+". Zvolte „Debetní či kreditní karta“ a potvrďte podmínky společnosti Apple.

Tím se aktivuje fotoaparát (případně lze údaje karty zadat ručně). Fotoaparát nasměrujte na přední stranu zvolené platební karty.

Potvrďte podmínky banky.

Následuje ověření vaší totožnosti, a to odesláním jednorázového hesla pro aktivaci karty v Apple Pay na váš mobilní telefon.

Akci potvrďte vložením ověřovacího kódu. A máte hotovo!

Apple Watch

Na iPhonu otevřete aplikaci Apple Watch.

Přes volbu „Moje hodinky“ vyberte „Peněženka a Apple Pay“.

Vyberte možnost „Přidat kartu“. Pokud již máte v nějakém jiném zařízení nějaké karty uloženy, nabídne se vám jejich přidání automaticky i v hodinkách.

Klepněte na možnost „Pokračovat“.

Přidejte svou kartu dle zobrazeného postupu.

Platíme s Apple Pay

Placení s Apple Pay je opravdu snadné. Způsob provedení platby se liší v závislosti na zvoleném zařízení.

Placení iPhonem s Face ID

Pokud chcete použít svou výchozí kartu, stiskněte dvakrát boční tlačítko a pohledem na iPhone proveďte ověření pomocí Face ID nebo zadejte kód. Podržte iPhone několik centimetrů od bezkontaktní čtečky, dokud se na displeji neobjeví Hotovo a symbol zaškrtnutí.

Placení iPhonem s Touch ID

Pokud chcete použít svou výchozí kartu, stiskněte 2x tlačítko Home a autorizujte platbu otiskem prstu. Poté podržte iPhone několik centimetrů od bezkontaktní čtečky, dokud se na displeji neobjeví Hotovo a symbol zaškrtnutí.

Placení pomocí Apple Watch

Pokud chcete použít svou výchozí kartu, stiskněte dvakrát boční tlačítko a podržte displej Apple Watch několik centimetrů od bezkontaktní čtečky. Počkejte, dokud neucítíte jemné klepnutí.

Často kladené
dotazy (FAQ)

Je používání Apple Pay bezpečné?

Ano, platby jsou zcela bezpečné. Při používání Apple Pay jsou chráněny osobní údaje, data transakcí i informace o platbách. Přidáním karty do aplikace Apple Wallet se její číslo neukládá do zařízení ani do aplikace. Při placení nejsou údaje o kartě poskytovány ani společnosti Apple, ani obchodníkům. Apple Pay navíc chrání transakce pomocí bezpečnostních funkcí zařízení – Face ID, Touch ID nebo kódu.

Jak přidat a používat kartu v Apple Watch?

Na iPhonu si otevřete aplikaci Apple Watch, klepněte na volbu Moje hodinky a potom na volbu Wallet a Apple Pay. Máte-li již karty uložené na jiných zařízeních Apple nebo jste nedávno některé karty odstraňovali, karty se vám nabízejí i pro přidání do hodinek. Vedle ikony karty zvolte volbu Přidat a zadejte CVC2 kód této karty, potvrďte podmínky používání služby, zadejte kód zaslaný SMS zprávou na mobilní telefon. Pokud se vám požadovaná karta nenabízí, pokračujte přes volbu Přidat kartu, následujte instrukce na obrazovce. Proces přidání karty do Apple Watch je prakticky totožný s procesem přidání karty prostřednictvím aplikace Apple Wallet (zadání údajů karty, potvrzení podmínek, ověření prostřednictvím SMS kódu).

Jak mám správně přiložit mobil k platebnímu terminálu?

Mobil přikládejte k terminálu zadní částí telefonu a chvíli ho přidržte. Záleží i na umístění NFC antény u konkrétního typu mobilu (nejčastěji bývá v místě baterie, případně okolo fotoaparátu). U mobilu se slabší NFC anténou může bránit spojení mobilu s platební terminálem i pouzdro. Nedoporučujeme kombinovat se Stickerem (nálepkou Sticker přilepenou na telefonním přístroji).

Mohu platit mobilem, i pokud nejsem připojený/á k internetu?

Ano, platit můžete i bez připojení k internetu. Internetové připojení potřebujete při přidání karty do zařízení, resp. do služby Apple Pay. Doporučujeme občas k internetu zařízení připojit z důvodu aktualizace a synchronizace.

Mohu platit hodinkami, pokud u sebe nemám iPhone, se kterým je aplikace Apple Watch spárována?

Ano, použití hodinek není závislé na přítomnosti jiného zařízení (iPhone, iPad) s aplikací Apple Watch, prostřednictvím kterého přidání karty do hodinek proběhlo. V aplikaci Apple Watch na spárovaném zařízení můžete kartu v hodinkách spravovat, v aplikaci máte dostupné i detaily k transakcím. Doporučujeme občas hodinky s tímto zařízením spárovat z důvodu aktualizace a synchronizace.

Dokumenty a formuláře

Veškeré dokumenty naleznete v sekci Důležité dokumenty. Všechny dokumenty lze vyplnit, vytisknout a uložit v programu Adobe Reader.

Související produkty

Běžný účet

Účet bez zbytečných poplatků, s platební kartou zdarma. Objevte všechny výhody našeho běžného účtu.

Platební karty

Vydáváme platební karty Mastercard a nabízíme také virtuální karty pro online platby.

Mobilní aplikace

Nejjednodušší způsob, jak mít nastavení platební karty pod kontrolou, je
přes naši mobilní aplikaci.

Staňte se naším
klientem

Zaregistrujte se a získáte přístup do online bankovnictví. V něm poté můžete dokončit plnou registraci a zakládat naše produkty.
Online, rychle a kdykoli.

Zeptejte se nás

Napište nám na živý chat (ikona chatu na stránce vpravo dole), nebo nám zavolejte na bezplatnou telefonní linku Banky CREDITAS 800 888 009.