Aktivace platbou

4. 8. 2020

K užívání aplikace CREDITAS Banking je nutné projít registračním procesem. Jeho posledním krokem je takzvaná aktivační platba. Jde o platbu libovolné částky, kterou odešlete ze svého účtu. Tím finálně ověříme vaši totožnost a vy tak budete moci plně využívat všechny funkcionality aplikace.

Po zadání kontaktních údajů a doložení dvou osobních dokladů jsme ještě ze zákona povinni ověřit, že jste vlastníkem libovolného bankovního účtu, který je vedený u české nebo u slovenské banky. A právě k tomu slouží aktivační platba.

Proto se přihlaste do svého internetového nebo mobilního bankovnictví, které pro on-line platby běžně využíváte. A následně ze svého osobního účtu odešlete 1 Kč na sběrný účet Banky CREDITAS. Tím bude potřebná podmínka splněna a částku vám obratem vrátíme.

Jste-li slovenský občan s daňovou rezidencí v ČR, můžete aktivační platbu provést i ze slovenského účtu. V takovém případě vypisujete IBAN a posíláte SEPA platbu ve výši například 0,1 EUR opět na sběrný účet Banky CREDITAS. Poplatek za SEPA platbu náleží vaší slovenské bance dle jejího sazebníku.