Generální ředitelkou Banky CREDITAS se stala Eva Collardová

3. 7. 2023

Banka CREDITAS má od 1. července novou generální ředitelku a místopředsedkyni představenstva. Je jí Eva Collardová, jež dosud působila jako finanční ředitelka skupiny CREDITAS.

„CREDITAS v posledních letech dynamicky roste a rozšiřuje záběr služeb a produktů poskytovaných klientům. Tento trend chci dál posilovat, abychom v retailové oblasti byli i nadále mezi top bankami pro zhodnocování úspor, a také nabídli klientům další možnosti, například širší škálu investic a jejich online obsluhy,“ říká Eva Collardová, generální ředitelka Banky CREDITAS.

Eva Collardová (53 let) vystudovala Ekonomickou univerzitu v Bratislavě a MBA na UNYP v Praze. Převážnou část své více než dvacetileté kariéry se pohybuje v bankovním sektoru. Působila jako finanční ředitelka ve Volksbank. Před příchodem do CREDITAS zastávala různé manažerské pozice v Commerzbank, sedm let byla finanční ředitelkou pro Českou republiku a Slovensko, poté řídila finance na úrovni střední Evropy. Posledních šest let pak v Praze vybudovala a řídila středisko sdílených služeb zastřešující veškeré finanční procesy pro evropský region. Ve skupině CREDITAS působí od října roku 2021.

Dosavadní generální ředitel Vladimír Hořejší i nadále zůstává v pozici předsedy představenstva Banky CREDITAS, kde se chce zaměřit především na obchodní rozvoj banky a jejích dceřiných společností.

V kontextu českého bankovního trhu je zajímavé, že nyní obě banky ve skupině CREDITAS mají ve svém čele ženy, protože dceřinou Max banku vede Ivana Pícková.