S Bankovní identitou se nyní přihlásíte i k firemním službám

23. 10. 2023

V rámci služby Bankovní identita, která umožňuje bezpečné ověření totožnosti na internetu, se nyní můžete přihlásit k on-line službám jak úřadů a státních institucí, tak klientských portálů soukromých firem – pojišťoven, eshopů, lékařů, dodavatelů energií aj.

Ověření totožnosti z pohodlí domova či kanceláře znamená výraznou úsporu času oproti osobním návštěvám jednotlivých institucí. Ještě důležitější je bezpečnost – Bankovní identita využívá stejné přihlašovací údaje a stejně vysoké zabezpečení jako internetové bankovnictví CREDITAS Banking.

Zadávání přihlašovacích údajů probíhá výhradně na našich stránkách. Úřadům či firmám, k jejichž službám se prostřednictvím Bankovní identity připojujete, pouze potvrzujeme vaši identitu, ale nepředáváme ani vaše přihlašovací údaje, ani data o vámi využívaných bankovních produktech. Nemusíte se proto obávat, že by v případě kybernetického útoku na tyto úřady či firmy mohly být odcizeny jakékoli informace o vašem internetového bankovnictví.

Nastavení Bankovní identity je navíc pod vaší plnou kontrolou v rámci internetového i mobilního bankovnictví CREDITAS Banking, kde tuto službu můžete kdykoli dočasně či trvale deaktivovat a později znovu aktivovat. Tak jako mnohé naše další služby i Bankovní identitu poskytujeme zcela zdarma.

Bankovní identitu zřizujeme automaticky všem klientům, kteří splňují předepsané podmínky, především pak osobní identifikaci na pobočce. Aktuální dostupnost a nastavení Bankovní identity si můžete kdykoli ověřit v online bankovnictví CREDITAS Banking v sekci Správa. Pokud je vaše Bankovní identita neaktivní a nelze ji aktivovat, nebo máte ke službě jakékoli dotazy či připomínky, kontaktujte nás na bezplatné infolince 800 888 009 nebo na kterékoli pobočce. Podrobné informace a odpovědi na nejčastější otázky jsou vám k dispozici na stránce Bankovní identita.

Další novinky

Richee Junior naděluje atraktivní ceny

Richee Junior naděluje atraktivní ceny

Provoz banky na konci roku 2023

Provoz banky na konci roku 2023

Spustili jsme nový web

Spustili jsme nový web