Eurový termínovaný vklad

Dlouhodobě výhodná sazba

Roční zhodnocení až 2,75 %. Úrokovou sazbu máte garantovanou po celou dobu uložení vkladu.

Eurový termínovaný vklad

Roční zhodnocení až 2,75 %. Úrokovou sazbu máte garantovanou po celou dobu uložení vkladu.

Až 2,75 % p.a.
Výše úrokové sazby je stejná pro libovolnou výši vkladu.

Garantovaná úroková sazba
Úroková sazba zůstává stejná po celou dobu uložení vkladu.

Výplata každý měsíc
Úrokové výnosy jsou na váš účet připisovány měsíčně.

Vklady jsou pojištěny
Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro.

Až 2,75 % p.a.
Výše úrokové sazby je stejná pro libovolnou výši vkladu.

Garantovaná úroková sazba
Úroková sazba zůstává stejná po celou dobu uložení vkladu.

Výplata každý měsíc
Úrokové výnosy jsou na váš účet připisovány měsíčně.

Vklady jsou pojištěny
Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro.

Výpočet zahrnuje daň z úroků ve výši 15 %. Tuto daň ukládá zákon všem bankám. My ji odvedeme za vás a připíšeme vám už pouze čistý výnos. Výpočet má pouze ilustrativní charakter a předpokládá, že měsíc má 31 dní.

Kompletní přehled sazeb naleznete v Oznámení o úrokových sazbách.

Založení termínovaného vkladu je snadné

Stačí si vybrat požadovaný způsob založení a my vám s tím pomůžeme:

Založte si vklad ze svého
mobilu, ať jste kdekoliv.

Nejen termínovaný vklad
z pohodlí svého domova.

Navštivte jednu z našich poboček.

Často kladené
dotazy (FAQ)

Co jsou termínované vklady?

Eurový termínované vklady jsou jednorázovým vkladem, na kterém se vám po dobu uložení zhodnocuje vklad garantovanou úrokovou sazbou. Minimální výše vkladu je 250 eur, vklady jsou přitom pojištěny, a to až do souhrnné výše odpovídající 100 000 eur. Počet termínovaných vkladů není omezen, sjednat si jich můžete, kolik chcete.

Eurový termínovaný vklad je možné si sjednat na 1 měsíc, 3 měsíce, 6 měsíců, 1 rok, 2 roky, 3 roky, 5, 7 nebo 10 let. Vklad se po sjednanou dobu trvání zúročuje pevně stanovenou úrokovou sazbou dle sjednaného období.

Termínované vklady nejsou určené pro běžný platební styk a s uloženými penězi nelze po sjednané období volně disponovat.

Jak založit termínovaný vklad?

K založení termínovaného vkladu je třeba mít ve stejné měně běžný účet, na který si budete posílat peníze, jež chcete vložit na nový termínovaný vklad. Pokud dosud nejste naším klientem, je třeba se nejprve zaregistrovat (on-line, v mobilní aplikaci, na pobočce) a zřídit běžný účet. Pokud již běžný účet máte, můžete si termínovaný vklad založit v internetovém či mobilním bankovnictví CREDITAS Banking, nebo na kterékoli naší pobočce.

Po založení termínovaného vkladu automaticky převedeme sjednanou částku z vašeho běžného účtu na nový termínovaný vklad. Od tohoto okamžiku se začne počítat sjednané období termínovaného vkladu. Je proto třeba, abyste na váš běžný účet před nebo po založení termínovaného vkladu převedli potřebnou částku. Na tento převod máte 45 dní od uzavření smlouvy o termínovaném vkladu. Pokud v uvedené lhůtě peníze na běžný účet nepřevedete, bude vaše žádost ukončena a termínovaný vklad vám nezaložíme.

Jaké jsou výnosy termínovaných vkladů?

Výnos termínovaného vkladu odpovídá výši úrokové sazby, kterou se vklad zhodnocuje. Úroková sazba je pevně stanovena po celou dobu trvání termínovaného vkladu a její výše odpovídá, resp. se liší dle sjednané doby trvání.

Kdy končí termínovaný vklad?

Termínovaný vklad končí po uplynutí posledního dne sjednaného období trvání, v případě opakovaného termínovaného vkladu pak uplynutím posledního dne aktuálně běžícího období trvání, ve kterém bylo opakování ukončeno.

V případě, že máte opakovaný termínovaný vklad, tak automatické opakování zrušíte podáním žádosti o jeho ukončení, a to nejpozději v den předcházející dni otočky. Žádost lze podat prostřednictvím formuláře na pobočce nebo v internetovém bankovnictví.

Předčasné ukončení je možné jen u termínovaných vkladů uzavřených do 31. 3. 2022. Banka si v tomto případě účtuje 2 % z vybírané částky, minimálně však 1 000 Kč.

Jak funguje termínovaný vklad u Banky CREDITAS?

Termínovaný vklad si sjednáte jednoduše na pobočce, online, v internetovém bankovnictví nebo také v mobilní aplikaci. Vybrat si můžete jednorázový nebo opakovaný termínovaný vklad. Výhodou termínovaného vkladu je garantovaná úroková sazba při jakékoliv výši vkladu. Informace o pojištění termínovaného vkladu naleznete v dokumentu Informace o systému pojištění pohledávek z vkladů.

Po počátečním vkladu se vaše peníze začnou zhodnocovat. Vklad je úročen úrokovou sazbou uvedenou v den zřízení termínovaného vkladu a ve výši dle sjednané doby trvání termínovaného vkladu.

Jak jsou pojištěny vklady?

Vklady jsou ze zákona pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro na klienta (např. 2 500 000 Kč při kurzu 25 Kč za euro) v součtu zůstatků na depozitních účtech jednotlivého klienta naší banky. Garantem ochrany vkladů klientů bank je Garanční systém finančního trhu.

Související produkty

Podřízený vklad

Dlouhodobý, nepojištěný depozitní produkt s vysokou úrokovou sazbou.

Spořicí účet

Finanční produkt roku 2022 na základě hodnocení návštěvníků portálu Finparáda.

Internetové bankovnictví

Snadno ovladatelné internetové bankovnictví pro pohodlnou správu vašich účtů.

Staňte se naším
klientem

Zaregistrujte se a získáte přístup do online bankovnictví. V něm poté můžete dokončit plnou registraci a zakládat naše produkty.
Online, rychle a kdykoli.

Zeptejte se nás

Napište nám na živý chat (ikona chatu na stránce vpravo dole), nebo nám zavolejte na bezplatnou telefonní linku Banky CREDITAS 800 888 009.