S naším
Spořicím účtem +

vaše úspory zahálet nebudou

Získejte výhodný úrok na našem spořicím účtu. Peníze si navíc můžete kdykoliv vybrat.

Založit účet

Spořicí účet +

Pro vklady až do výše 350 000 Kč

Peníze máte kdykoliv k dispozici

Bez poplatků a bez omezení

Spořicí účet+ je Finanční produkt roku

Stříbrná koruna pro náš Spořicí účet +

Banka CREDITAS se umístila se svým produktem Spořicí účet + na druhé příčce v letošním 19. ročníku soutěže finančních produktů Zlatá koruna. Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu nepřetržitě od roku 2003.
Podrobné výsledky.


Nabízíme vám Spořicí účet + s výhodnou sazbou 2,0% p.a. pro vklady až do výše 350 000 Kč. Vklady nad tuto hranici budou úročeny a to sazbou 1,0 % p.a.

Sjednejte si jeden z aktuálně nejvýhodnějších spořicích účtů na českém trhu. Účet založíte jednoduše na kterékoli naší pobočce, on-line, v internetovém nebo mobilním bankovnictví CREDITAS Banking

Sjednejte si osobní schůzku


1.

Kde a kdy


2.

Kontaktní informace


Za účelem sjednání osobní schůzky bude společnost Banka CREDITAS a.s., jakožto správce, zpracovávat Vámi poskytnuté osobní údaje, a to v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR). Bližší informace zde.Poplatky

Za běžné služby a transakce u nás neplatíte.

Zřízení, vedení a zrušení spořicího účtu

Zdarma

Bezhotovostní platby (mimo zadání na pobočce)

Převod vkladu z Běžného účtu v Bance CREDITAS na spořicí účet

Zdarma

Převod úroků a vkladu ze spořicího účtu na Běžný účet v Bance CREDITAS

Zdarma

Výběry a vklady v hotovosti

Vklad na pobočce do 500 000 Kč včetně

Zdarma

Výběr na pobočce do 500 000 Kč včetně

10 Kč

Internetové bankovnictví

Vše kolem internetového bankovnictví

Zdarma

Nejčastější otázky, informace pro spotřebitele

Zřízení, vedení i zrušení spořicího účtu u Banky CREDITAS je zdarma. Spořicí účet si u nás můžete založit i v případě, že ještě nejste naším klientem a nemáte u nás vedený například běžný účet. Výše i četnost vkladů záleží jen na vás a není nijak omezena. Na spořicím účtu máte peníze kdykoliv k dispozici, můžete z něj provádět běžné platby, avšak nelze v něm nastavit inkaso, SIPO či trvalé příkazy. Každý klient u nás může mít vedený pouze 1 spořicí účet.

Ke spořicímu účtu nedostanete platební kartu, transakce ale můžete pohodlně uskutečňovat přes své internetové bankovnictví. Informace o pojištění vkladů na spořicím účtu naleznete v dokumentu Informace o systému pojištění pohledávek z vkladů.

Další podrobnosti

Výše vkladů

Založení Spořicího účtu je nezávislé na výši a termínu uložení prvotního vkladu. Výše a četnost vkladů na účet jinak záleží jen na vás a není nijak omezena. Spořicí účet je proto ideální v situaci, kdy chcete k již našetřeným úsporám postupně přidávat další finanční prostředky v libovolné výši.

Platební účet s omezením

Spořicí účet je platební účet s omezením. To znamená, že je možné uskutečňovat běžné (hladké) platby, avšak nelze na něm zřídit inkaso, SIPO či trvalé platby. K tomuto účtu rovněž nevydáváme platební karty, nicméně vše můžete pohodlně ovládat prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

Připisování úroků

Úrokové výnosy jsou na Váš Spořicí účet připisovány vždy poslední den v měsíci a jsou ihned disponibilní. Dochází rovněž k jejich kapitalizaci (tzn. dále se zhodnocují i úroky).

Vklady jsou pojištěny

Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro (např. 2 600 000 Kč při kurzu 26 Kč za euro). Pojištěné jsou jak vklady, tak i úroky.