S naším
Spořicím účtem + vaše úspory
zahálet nebudou

Získejte výhodný úrok na našem spořicím účtu. Peníze si navíc můžete kdykoliv vybrat.

Založit účet

Základní sazba pro vklady až do výše 500 000 Kč

Peníze máte kdykoliv k dispozici

Bez poplatků a bez omezení

Spořicí účet + získal Cenu veřejnosti

V soutěži Finanční produkt roku 2022 pořádanou serverem Finparáda získal náš Spořicí účet + prestižní Cenu veřejnosti udělovanou na základě hodnocení návštěvníků portálu.


Nabízíme vám Spořicí účet + s výhodnou sazbou 5,6 % p.a. pro vklady až do výše 500 000 Kč. Vklady nad tuto hranici budou úročeny, a to sazbou 3,1 % p.a.

Sjednejte si jeden z aktuálně nejvýhodnějších spořicích účtů na českém trhu. Účet založíte jednoduše na kterékoli naší pobočce, on-line, v internetovém nebo mobilním bankovnictví CREDITAS Banking

Sjednejte si osobní schůzku


1.

Kde a kdy


2.

Kontaktní informace


Za účelem sjednání osobní schůzky bude společnost Banka CREDITAS a.s., jakožto správce, zpracovávat Vámi poskytnuté osobní údaje, a to v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR). Bližší informace zde.Nejčastější otázky, informace pro spotřebitele

Zřízení, vedení i zrušení spořicího účtu u Banky CREDITAS je zdarma. Spořicí účet si u nás můžete založit i v případě, že ještě nejste naším klientem a nemáte u nás vedený například běžný účet. Výše i četnost vkladů záleží jen na vás a není nijak omezena. Na spořicím účtu máte peníze kdykoliv k dispozici, můžete z něj provádět běžné platby, avšak nelze v něm nastavit inkaso, SIPO či trvalé příkazy. Každý klient u nás může mít vedený pouze 1 spořicí účet.

Ke spořicímu účtu nedostanete platební kartu, transakce ale můžete pohodlně uskutečňovat přes své internetové bankovnictví. Informace o pojištění vkladů na spořicím účtu naleznete v dokumentu Informace o systému pojištění pohledávek z vkladů.

Další podrobnosti

Výše vkladů

Založení Spořicího účtu je nezávislé na výši a termínu uložení prvotního vkladu. Výše a četnost vkladů na účet jinak záleží jen na vás a není nijak omezena. Spořicí účet je proto ideální v situaci, kdy chcete k již našetřeným úsporám postupně přidávat další finanční prostředky v libovolné výši.

Platební účet s omezením

Spořicí účet je platební účet s omezením. To znamená, že je možné uskutečňovat běžné (hladké) platby, avšak nelze na něm zřídit inkaso, SIPO či trvalé platby. K tomuto účtu rovněž nevydáváme platební karty, nicméně vše můžete pohodlně ovládat prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

Připisování úroků

Úrokové výnosy jsou na Váš Spořicí účet připisovány vždy poslední den v měsíci a jsou ihned disponibilní. Dochází rovněž k jejich kapitalizaci (tzn. dále se zhodnocují i úroky).

Vklady jsou pojištěny

Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro (např. 2 600 000 Kč při kurzu 26 Kč za euro). Pojištěné jsou jak vklady, tak i úroky.Dokumenty a formuláře