Google Pay

Plaťte pohodlně mobilem

Kartu nechte doma, vaší novou peněženkou je mobil. S Google Pay můžete telefonem platit u obchodníků i vybírat v bankomatech. Rychle, jednoduše a bezpečně.

Začínáme s Google Pay

Abyste mohli službu Google Pay využívat, stačí mít mobil s Androidem 7.0 nebo vyšším a s podporou technologie NFC. Dále stačí jakákoli debetní karta vydaná Bankou CREDITAS a aplikace Peněženka Google (dříve Google Pay).

Aktivace služby Google Pay

Nainstalujte aplikaci Peněženka

Klikněte na ikonu, stáhněte aplikaci Peněženka Google (dříve Google Pay) a aplikaci nainstalujte.

Digitalizujte platební kartu

Přidejte do aplikace Peněženka Google svoji platební kartu. Zadáte pár údajů, potvrdíte podmínky a dostanete SMS s kódem. Vložením kódu potvrdíte přidání karty a máte hotovo.

Plaťte mobilem

Platit můžete ve všech obchodech stejně jako platební kartou a také na internetu. Vybírat můžete z bankomatů podporujících bezkontaktní výběry.

Platíme s Google Pay

Jednoduše

Při částce do 500 Kč stačí telefon probudit (rozsvítit) a přiložit k terminálu – stejně jako při platbě kartou (aplikaci Peněženka Google otevírat nemusíte).

Bezpečně

Při částce nad 500 Kč je nutné telefon odemknout (gestem, heslem, otiskem prstu) a teprve poté přiložit (odemknutí telefonu může být vyžadováno i u částek nižších, u starších typů terminálů můžete být vyzvání k zadání PIN).

Rychle

Po provedení platby telefon zavibruje, na displeji se zobrazí potvrzení platby a máte zaplaceno

Často kladené
dotazy (FAQ)

Co je to NFC technologie?

NFC je technologie umožňující rychlou a zabezpečenou výměnu dat na velmi krátké vzdálenosti (do 4 cm). Podporuje ji mnoho chytrých telefonů/tabletů, přičemž díky velmi krátké vzdálenosti je komunikace bezpečná a není vyžadována identifikace zařízení.

Jsou platby s Google Pay bezpečné?

Platby pomocí Google Pay jsou bezpečné. Číslo vaší karty není uloženo v mobilu, není sdíleno s obchodníkem, a tak jej nelze zneužít. Chcete-li použít Google Pay pro bezkontaktní transakce, musíte si pro svou bezpečnost nastavit zámek obrazovky. Bez vašeho hesla, gesta či otisku prstu službu nemůžete začít využívat.

Mohu vybírat hotovost z bankomatu bez karty?

Ano, i telefonem si můžete vybrat z bankomatu. Stačí najít takový, který umožňuje bezkontaktní výběry (a těch stále přibývá). Jednoduše rozsvítíte mobil, přiložíte jej ke čtečce (poznáte ji podle symbolu bezkontaktní technologie). A pak už pokračujete jako u klasického výběru z bankomatu – zadáním PIN, výběrem služby, případně bankovek.

Mohu nakupovat na internetu pomocí Google Pay?

S Google Pay můžete nakupovat všude, kde se vám při platbě zobrazí platební metoda GPay. Jde o rychlou a velmi bezpečnou platební metodu. Platební údaje nemusíte znovu zadávat, vezmou se z bezpečně uložené karty ve službě Google Pay.

Nedaří se mi registrovat kartu, jak mám postupovat?

Zkontrolujte, zda je PK aktivní, neskončila její platnost. Jsou zadávané údaje správné? Zkontrolujte číslo karty, její platnost, CVC2 kód opsaný ze zadní strany karty. Je telefonní číslo, na které je odesílána registrační SMS zpráva, aktuální?

Nedaří se mi zaplatit, v čem může být problém?

Zkontrolujte, zda máte zapnutou funkci NFC. Je platební karta aktivní? Neskončila platnost karty? Je Google Pay nastavena jako výchozí platební aplikace? K oddálení telefonu od terminálu mohlo dojít dřív, než telefon dokončil komunikaci s terminálem. Při platbách nad 500 Kč je nutné telefon odemknout. Následujte instrukce na zařízení. Sledujte upozornění o pohybech na svém účtu prostřednictvím SMS nebo e‑mailu. V případě jakékoliv neautorizované změny či nesrovnalostí ohledně pohybů na účtu nás neváhejte ihned kontaktovat.

Jaký je rozdíl mezi Google Pay a Peněženkou Google?

Google Pay je název elektronické platební služby, která umožňuje bezkontaktní placení pomocí mobilních telefonů, tabletů a chytrých hodinek. Pro digitalizaci platebních karet a následné placení využívá služba Google Pay mobilní aplikaci, která dříve nesla stejný název, nyní se jmenuje Peněženka Google (v angličtině Google Wallet).

Co dělat v případě ztráty mobilního telefonu?

Zkuste zjistit jeho polohu díky funkci „Najdi moje zařízení“ na www.google.com – mobil je možné na dálku uzamknout novým heslem nebo celý vymazat. Případně kontaktujte banku.

Související produkty

Běžný účet

Účet bez zbytečných poplatků, s platební kartou zdarma. Objevte všechny výhody našeho běžného účtu.

Platební karty

Vydáváme platební karty Mastercard a nabízíme také virtuální karty pro online platby.

Mobilní aplikace

Nejjednodušší způsob, jak mít nastavení platební karty pod kontrolou, je přes naši mobilní aplikaci.

Staňte se naším
klientem

Zaregistrujte se a získáte přístup do online bankovnictví. V něm poté můžete dokončit plnou registraci a zakládat naše produkty.
Online, rychle a kdykoli.

Zeptejte se nás

Napište nám na živý chat (ikona chatu na stránce vpravo dole), nebo nám zavolejte na bezplatnou telefonní linku Banky CREDITAS 800 888 009.