Google Pay: Plaťte pohodlně mobilem

Kartu nechte doma, vaší novou peněženkou je mobil.
S Google Pay můžete telefonem platit i vybírat v bankomatech.
Rychle, jednoduše a bezpečně.

Chci začít využívat

Co potřebujete ke Google Pay?

Chytrý telefon s NFC

Mobil s Androidem 5.0 nebo vyšším, s podporou NFC technologie. Více o NFC zde.

Platební kartu CREDITAS

Stačí jakákoli debetní karta vydaná Bankou CREDITAS, včetně Richee karty (s výjimkou Stickeru).

Google Pay aplikaci

Stáhněte a nainstalujte do svého mobilu aplikaci Google Pay.

Začínáme s Google Pay

Instalace a nastavení jsou jednoduché a rychlé. Raz, dva, tři a máte hotovo.

Nainstalujte aplikaci

Klikněte na ikonu, stáhněte Google Pay a aplikaci nainstalujte.

Digitalizujte kartu

Přidejte do Google Pay svoji platební kartu. Zadáte pár údajů, potvrdíte podmínky a dostanete SMS s kódem. Vložením kódu potvrdíte přidání karty a máte hotovo.

Plaťte mobilem

Platit můžete ve všech obchodech označených jedním z následujících symbolů, ale také na internetu.

Google Play

Platíme s Google Pay

  • Platíme jednoduše: Při částce do 500 Kč stačí telefon probudit (rozsvítit) a přiložit k terminálu – stejně jako při platbě kartou (aplikaci Google Pay otevírat nemusíte).
  • Platíme bezpečně: Při částce nad 500 Kč je nutné telefon odemknout (gestem, heslem, otiskem prstu) a teprve poté přiložit (odemknutí telefonu může být vyžadováno i u částek nižších, u starších typů terminálů můžete být vyzvání k zadání PIN).
  • Platíme rychle: Po provedení platby telefon zavibruje, na displeji se zobrazí potvrzení platby a máte zaplaceno.

Často kladené otázky (FAQ)

V případě, že zde nenajdete odpověď na svůj dotaz, volejte Klientskou linku 800 888 009.

Co je to NFC technologie?

NFC je technologie umožňující rychlou a zabezpečenou výměnu dat na velmi krátké vzdálenosti (do 4 cm). Podporuje ji mnoho chytrých telefonů/tabletů, přičemž díky velmi krátké vzdálenosti je komunikace bezpečná a není vyžadována identifikace zařízení.

Jsou platby s Google Pay bezpečné?

Platby pomocí Google Pay jsou bezpečné. Číslo vaší karty není uloženo v mobilu, není sdíleno s obchodníkem, a tak jej nelze zneužít. Chcete-li použít Google Pay pro bezkontaktní transakce, musíte si pro svou bezpečnost nastavit zámek obrazovky. Bez vašeho hesla, gesta či otisku prstu službu nemůžete začít využívat.

Mohu vybírat hotovost z bankomatu bez karty?

Ano, i telefonem si můžete vybrat z bankomatu. Stačí najít takový, který umožňuje bezkontaktní výběry (a těch stále přibývá). Jednoduše rozsvítíte mobil, přiložíte jej ke čtečce (poznáte ji podle symbolu bezkontaktní technologie). A pak už pokračujete jako u klasického výběru z bankomatu – zadáním PIN, výběrem služby, případně bankovek.

Mohu nakupovat na internetu pomocí Google Pay?

S Google Pay můžete nakupovat všude, kde se vám při platbě zobrazí platební metoda GPay. Jde o rychlou a velmi bezpečnou platební metodu. Platební údaje nemusíte znovu zadávat, vezmou se z bezpečně uložené karty ve službě Google Pay.

Nedaří se mi registrovat kartu, jak mám postupovat?

Zkontrolujte, zda je PK aktivní, neskončila její platnost. Jsou zadávané údaje správné? Zkontrolujte číslo karty, její platnost, CVC2 kód opsaný ze zadní strany karty. Je telefonní číslo, na které je odesílána registrační SMS zpráva aktuální?

Nedaří se mi zaplatit, v čem může být problém?

Zkontrolujte, zda máte zapnutou funkci NFC. Je platební karta aktivní? Neskončila platnost karty? Je Google Pay nastavena jako výchozí platební aplikace? K oddálení telefonu od terminálu mohlo dojít dřív, než telefon dokončil komunikaci s terminálem. Při platbách nad 500 Kč je nutné telefon odemknout. Následujte instrukce na zařízení. Sledujte upozornění o pohybech na svém účtu prostřednictvím SMS nebo e‑mailu. V případe jakékoliv neautorizované změny či nesrovnalostí ohledně pohybů na účtu nás neváhejte ihned kontaktovat.

Co dělat v případě ztráty mobilního telefonu?

Zkuste zjistit jeho polohu díky funkci „Najdi moje zařízení“ na www.google.cz – mobil je možné na dálku uzamknout novým heslem nebo celý vymazat. Případně kontaktujte banku.


Poplatky

Mobilní služby Google Pay jsou jednoduše bez poplatků.

Služby Google Pay Zdarma

Dokumenty a formuláře

Obchodní podmínky pro mobilní platby Google Pay (PDF, 266 kB)

Formuláře ke stažení

Pomocí programu Adobe Reader lze všechny formuláře vyplnit, vytisknout i vyplněné uložit.