Rychlá cesta
k vašemu novému domovu

Hypotéka s nízkým úrokem
a výhodnými podmínkami.

Hypotéky pro všechny vaše plány

Chci vlastní byt

Plánujete pořízení nového bytu?

Zjistit více

Chci refinancovat

Chystáte se refinancovat stávající hypotéku?

Zjistit více

Chci rekonstruovat / stavět

Plánujete stavět nebo rekonstruovat svůj dům?

Zjistit více

Chci půjčit na cokoliv

Potřebujete půjčit a můžete ručit nemovitostí?

Zjistit více


Sjednejte si osobní schůzku


1.

Kde a kdy


2.

Kontaktní informace


Za účelem sjednání osobní schůzky bude společnost Banka CREDITAS a.s., jakožto správce, zpracovávat Vámi poskytnuté osobní údaje, a to v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR). Bližší informace zde.Hypotéky a úvěry

Chtěli byste nový dům, auto, nebo potřebujete peníze na opravu? Pomůže vám úvěr od Banky CREDITAS. Vyřídíte jej u nás rychle osobně i online a pokud si nevíte rady, poradí vám náš hypoteční specialista.

Co je to úvěr?

Úvěr je poskytnutí peněžních prostředků jedné strany ve prospěch jiné, tedy dlužníka. Podmínkou je vrácení těchto prostředků i s úroky. Poskytování úvěrů je jednou ze základních činností většiny bank. Existuje několik druhů úvěrů: půjčky podmíněné pořízením konkrétní věci, tzv. účelové úvěry (např. hypotéka na bydlení), a bezúčelové úvěry na cokoliv (např. americké hypotéky). K nejběžnějším půjčkám patří spotřebitelské úvěry a úvěry na bydlení.

Podle doby splatnosti je možné úvěry rozdělit na:

  • krátkodobý (splatný do 1 roku)
  • střednědobý (splatný od 1 do 4 let)
  • dlouhodobý (splatný nad 4 roky)

Jakou hypotéku zvolit?

Který úvěr je nejlevnější? Při výběru nejlepšího úvěru si nejdřív jednotlivé úvěry srovnejte – dejte při tom pozor především na výši úrokové sazby a RPSN (roční procentní sazba nákladů za úvěr). RPSN zahrnuje úrok včetně všech poplatků, které jsou spojené s produktem nebo službou.

Hypotéka s příjmem v cizí měně

Hypotéku můžete získat, i pokud pracujete v zahraničí či máte příjem v EUR, USD, GBP nebo CHF. Více info zde

Hypotéka na bydlení

K jakému účelu je možné poskytnout hypotéku na bydlení? Úvěrem na bydlení můžete financovat nejen koupi nového domu nebo bytu, ale i stavbu nemovitosti nebo rekonstrukci. Při koupi nemovitosti ale myslete na to, že potřebujete kromě hypotéky i další peněžní zdroje – hypotéka vám nepokryje 100 % ceny nemovitosti, ale jen 80 % její hodnoty stanovené odhadcem. Podmínkou je také vlastnictví nemovitosti nebo nemovitostí, jejichž součet hodnot je vyšší než částka, kterou si chcete půjčit.

S půjčkou na bydlení od Banky CREDITAS získáte úrokovou sazbu už od 5,89 % p.a. Doba trvání úvěru může být až 30 let. Kolik si můžete půjčit? To záleží na zastavované nemovitosti, jejíž hodnotu určí odhadce, i vaší schopnosti splácet.

Refinancování

Půjčku si můžete vzít i na zaplacení již čerpaného úvěru, v takovém případě jde o refinancování. Novým úvěrem, který by měl být levnější, zaplatíte ten starý a zůstane vám tak jeden úrok a nižší splátky i celková částka k zaplacení. U refinancování s Bankou CREDITAS získáte úrok od 5,79 % p.a. Výši splátek si můžete spočítat v úvěrové kalkulačce.

Americká hypotéka

Americká hypotéka patří k bezúčelovým úvěrům. Její sjednání je jednoduché a největší výhodou je možnost jejího čerpání na cokoliv. S Bankou CREDITAS získáte americkou hypotéku již od 6,39 % p.a. a navíc máte zdarma i mimořádné splátky.

Pro sjednání americké hypotéky u Banky CREDITAS nemusíte mít sjednanou pracovní smlouvu na neurčito, měla by být ale aspoň jednou prodloužená a nesmíte být ve zkušební době nebo ve výpovědní lhůtě. Rovněž byste měli disponovat nemovitostí (nebo více nemovitostmi), jejíž hodnota (nebo součet hodnot) je vyšší než plánovaná výše úvěru. Je také potřeba vyplnit žádost o úvěr a doložit všechny potřebné doklady pro posouzení vaší úvěruschopnosti.

Americká hypotéka se splácí měsíčně. Po dobu, kdy budete úvěr čerpat, zaplatíte úrok pouze z vyčerpané částky úvěru a až po dočerpání budete částku splácet rovnoměrně. To, jak vysoká bude měsíční splátka, závisí na době trvání úvěru, která se pohybuje od 5 do 20 let. Spočítejte si výši splátek v kalkulačce splátek úvěru.


Reprezentativní příklad Hypotéky na bydlení: Výše úvěru 2 500 000 Kč, splatnost 25 let při 300 měsíčních splátkách zahrnujících jistinu i úrok, výše splátky 16 874 Kč, poslední splátka 16 565,91 Kč. Úroková sazba s 3letou fixací 6,49 % p.a., sazba je pevná po dobu fixace, ne po celou dobu splácení úvěru. RPSN 6,7 %. Celková částka splatná spotřebitelem 5 061 891,91 Kč. Zajištění zástavou nemovitosti. Jednorázové poplatky: vklad a výmaz zástavy v katastru nemovitostí 4000 Kč, výpis z katastru nemovitostí 250 Kč, náhrada nákladů spojených s vypracováním odhadu nemovitosti 4 500 Kč. Náklady na pojištění nemovitosti nejsou započítány. Reprezentativní příklad má pouze informativní charakter, parametry poskytnutého úvěru se mohou lišit.