Hitparádu účtů pro děti vede náš Richee účet Junior

Dětský účet se skvělou platební kartou, zajímavým úrokem a přehlednou aplikací.

Založit účet

Richee účet Junior

pro děti a studenty od 6 do 17 let včetněZdarma jedna z nejvýhodnějších karet na trhu

Zdarma Richee karta Junior s výběry z bankomatů po celém světě zdarma.

S nulovými poplatky

Založení, vedení i zrušení účtu je zcela zdarma. Podpora Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Výhodné úročení
1,5 % ročně

Vysoká úroková sazba
1,5 % ročně do výše zůstatku
50 000 Kč.

On-line založení v aplikaci Richee

Dětský účet může zákonný zástupce (rodič) nově založit on-line přímo ze své Richee aplikace.

Naučí děti hospodařit s penězi

Založte svým dětem Richee účet Junior spolu s výhodnou platební kartou a praktickou aplikací. Podpoříte tím jejich finanční gramotnost.

Zjednodušte si předávání kapesného a peněžních dárků. Naučte děti hospodařit s přidělenými finančními prostředky. Mobilní aplikace Richee vám pomůže.

Díky aplikaci a jejím funkcím bude správa peněz vašich dětí jednodušší a přehlednější. Aplikace Richee je ke stažení zdarma v uvedených storech.


Proč založit Richee účet Junior?

  • Vaše děti se naučí hospodařit s vlastními penězi – zvýšíte jejich finanční gramotnost. I díky jednoduché a přehledné aplikaci Richee.
  • Zasíláním kapesného a drobných finančních dárků na účet se děti přirozeně učí ovládat bankovní aplikace i platební kartu. Běžné služby jsou navíc zdarma.
  • Nad Richee účtem Junior máte přehled a kontrolu díky vlastnímu internetovému bankovnictví nebo mobilní aplikaci Richee.

Možnost rodičovského dohledu a omezení měsíčního limitu

K účtu si můžete zřídit aktivní dispoziční oprávnění s měsíčním limitem, v rámci kterého můžete společně s vaším dítětem s účtem nakládat. Výši měsíčních limitů pro jednotlivé věkové kategorie naleznete v podmínkách pro Richee produkty Junior.

Obchodní podmínky pro Richee produkty Junior.pdf


Jak založit?

Dětem ve věku od 6 do 14 let včetně může zákonný zástupce založit účet na kterékoli naší pobočce nebo on-line přímo v aplikaci Richee. Děti ve věku od 15 do 17 let včetně si mohou účet zřídit samy nebo za asistence zákonného zástupce na pobočce nebo on-line přímo v aplikaci Richee.

K založení dětského účtu je třeba identifikovat dítě i jeho zákonného zástupce. U dětí ve věku od 6 do 14 let je třeba doložit rodný list. Identifikace dětí ve věku od 15 do 17 let včetně probíhá na základě doložení jejich občanského průkazu.

On-line v aplikaci Richee

Jak na to?

Poplatky

Za běžné služby a transakce u nás neplatíte.

Zřízení, vedení a zrušení účtu Zdarma
Aplikace Richee Zdarma
Příchozí a odchozí domácí platby Zdarma
Richee karta Junior Zdarma
Výběr z jakéhokoliv bankomatu v ČR i v zahraničí Zdarma
Elektronický výpis ke stažení v IB / zaslaný e-mailem Zdarma
Internetové bankovnictví Zdarma

Kompletní sazebník poplatků

Pořiďte svým dětem také výhodné
Spoření Richee Junior

S naspořenými penězi bude mít vaše dítě jednodušší start do dospělosti. Navíc úroková sazba Spoření Richee Junior patří k nejlepším na trhu.

Často kladené dotazy (FAQ)

Komu je produkt určen?

Richee účet Junior (dětský účet) je určen pro děti a mládež od 6 let do dovršení 18 let (plnoletosti). Na jedno rodné číslo může být zřízen jeden účet.

Kdo je majitelem účtu?

Majitelem Richee účtu Junior je dítě. Stejně tak je dítě majitelem peněžních prostředků po jejich vložení na účet, proto se na rodiče (případně jiného oprávněného zástupce) vztahují omezení při nakládání s těmito prostředky.

Kdo může účet založit?

Založit účet může pro dítě od 6 do 14 let pouze zákonný zástupce, případně jiný oprávněný zástupce. Děti od 15 let si mohou založit účet samy.

Kde lze zřídit Richee účet Junior?

Richee účet Junior lze založit na jakékoli pobočce Banky CREDITAS nebo on-line přímo v aplikaci Richee.

Jaké doklady potřebuji k založení dětského účtu?

K založení dětského účtu je třeba identifikovat dítě i jeho zákonného zástupce (zpravidla rodič). U dětí ve věku od 6 do 14 let je třeba předložit rodný list. Identifikace dětí ve věku od 15 do 17 let včetně probíhá na základě předložení jejich občanského průkazu.

Kdo může měnit na účtu nastavené limity?

Limity pro dítě od 6 do 14 let může nastavovat pouze zákonný zástupce. Od 15 let může i samotné dítě. Limity lze snadno měnit v Internetovém bankovnictví, případně je možné s požadavkem navštívit naši pobočku. Navýšení limitu je možné pouze do maximální nastavitelné výše pro danou věkovou kategorii.

Je nějak omezeno nakládání s prostředky na účtu?

Ano, platby z účtu jsou až do dospělosti dítěte omezeny maximálním měsíčním limitem stanoveným pro danou věkovou kategorii. Tento limit je sdílený, platí tedy jak pro dítě, tak případně i pro rodiče, který může nakládat s prostředky na účtu dítěte taktéž pouze do výše nastaveného limitu. Nakládání s peněžními prostředky nad stanovený limit může být podmíněno doložením souhlasu soudu. Vedle limitu účtu je ještě nastaven týdenní limit na kartě. Výši měsíčních limitů pro jednotlivé věkové kategorie naleznete v Obchodních podmínkách pro Richee produkty Junior a v Obchodních podmínkách pro platební karty. Oba dokumenty naleznete na této webové stránce v sekci Dokumenty a formuláře.