Účet pro děti a mládež

Richee účet Junior

Sjednejte svým dětem od 6 do 17 let dětský účet se skvělou platební kartou, zajímavým úrokem a přehlednou mobilní aplikací.

Účet pro děti a mládež

Sjednejte pro vaše děti dětský účet se skvělou platební kartou, zajímavým úrokem a přehlednou aplikací, pro děti od 6 do 17 let.

Bez poplatků
Účet i výběry ze všech bankomatů po celém světě zdarma.

Výhodné úročení
Vysoká úroková sazba 4,0 % p.a. do výše zůstatku 50 000 Kč.

Moderní řešení
Vyladěná aplikace a podpora plateb Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Rodičovský dohled
Nad účtem máte přehled ve vlastním internetovém bankovnictví a mobilní aplikaci.

Bez poplatků
Účet i výběry ze všech bankomatů po celém světě zdarma.

Výhodné úročení
Vysoká úroková sazba 4,0 % p.a. do výše zůstatku 50 000 Kč.

Moderní řešení
Vyladěná aplikace a podpora plateb Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Rodičovský dohled
Nad účtem máte přehled ve vlastním internetovém bankovnictví a mobilní aplikaci.

Naučí děti hospodařit s penězi

Naučí děti hospodařit s penězi

Richee účet Junior

Založte svým dětem jejich první bankovní účet spolu s výhodnou platební kartou a praktickou aplikací. Podpoříte tím jejich finanční gramotnost.


Kapesné a dárky

Zjednodušte si předávání kapesného a peněžních dárků. Naučte děti hospodařit s přidělenými finančními prostředky. Mobilní aplikace CREDITAS Banking vám pomůže.

Možnost rodičovského dohledu

K účtu si můžete zřídit aktivní dispoziční oprávnění s měsíčním limitem, v rámci kterého můžete společně s vaším dítětem s účtem nakládat.


Omezené měsíční limity

Výši měsíčních limitů pro jednotlivé věkové kategorie naleznete v podmínkách pro Richee produkty Junior.

Založení dětského účtu je snadné

Vyberte si způsob, který vám vyhovuje. Účet můžete založit v aplikaci nebo na kterékoli naší pobočce. 

Založte svým dětem Richee účet Junior v naší mobilní aplikaci.

Navštivte jednu z našich poboček a nezapomeňte na rodný list či občanský průkaz dítěte.


Více k založení Richee účtu Junior

Online přímo v aplikaci CREDITAS Banking může založit účet rodič, a to dětem ve věku od 6 do 17 let včetně. K založení dětského účtu je třeba doložit jejich rodný list.

Dětem ve věku od 6 do 17 let včetně může zákonný zástupce založit účet na kterékoli naší pobočce. K založení dětského účtu je třeba identifikovat dítě i jeho zákonného zástupce. U dětí ve věku od 6 do 14 let je třeba doložit rodný list. Identifikace dětí ve věku od 15 do 17 let včetně probíhá osobně na základě doložení jejich dokladu totožnosti, a v případě, že produkt zakládá zákonný zástupce, pak i jejich rodného listu. Děti ve věku od 15 do 17 let včetně si mohou účet zřídit na pobočce také samy bez zákonného zástupce.

Často kladené
dotazy (FAQ)

Komu je produkt určen?

Richee účet Junior (dětský účet) je určen pro děti a mládež od 6 let do dovršení 18 let (zletilosti). Na jedno rodné číslo může být zřízen jeden Richee účet Junior.

Kdo je majitelem účtu?

Majitelem Richee účtu Junior je dítě. Peněžní prostředky po jejich vložení na účet náleží dítěti, proto se na rodiče (případně jiného oprávněného zástupce) vztahují omezení při nakládání s těmito prostředky.

Kdo a jak může účet založit?

Založit účet online může pouze rodič dítěte v aplikaci CREDITAS Banking. Na pobočce může pro dítě od 6 do 14 let včetně založit pouze zákonný zástupce, případně jiný oprávněný zástupce. Děti od 15 let si mohou založit účet samy.

Jaké doklady potřebuji k založení dětského účtu?

K založení dětského účtu je třeba identifikovat dítě i jeho zákonného zástupce (zpravidla rodič). V případě založení účtu rodiči je třeba předložit rodný list. Pokud si účet zakládá samotné dítě ve věku od 15 do 17 let včetně, předloží doklad totožnosti.

Kdo může měnit na účtu nastavené limity?

Limity pro dítě od 6 do 14 let může nastavovat pouze zákonný zástupce. Od 15 let může i samotné dítě. Limity lze snadno měnit prostřednictvím autorizované zprávy v internetovém bankovnictví, případně je možné s požadavkem navštívit naši pobočku. Navýšení limitu je možné pouze do maximální nastavitelné výše pro danou věkovou kategorii.

Je nějak omezeno nakládání s prostředky na účtu?

Ano, platby z účtu jsou až do dospělosti dítěte omezeny maximálním měsíčním limitem stanoveným pro danou věkovou kategorii. Tento limit je sdílený, platí tedy jak pro dítě, tak případně i pro rodiče, který může nakládat s prostředky na účtu dítěte taktéž pouze do výše nastaveného limitu. Nakládání s peněžními prostředky nad stanovený limit může být podmíněno doložením souhlasu soudu. Vedle limitu účtu je ještě nastaven týdenní limit na kartě. Výši měsíčních limitů pro jednotlivé věkové kategorie naleznete v Obchodních podmínkách pro Richee produkty Junior a v Obchodních podmínkách pro platební karty. Oba dokumenty naleznete na této webové stránce v sekci Dokumenty a formuláře.

Co se stane, pokud majitel účtu překročí věkovou hranici 18 let?

Richee účet se po dovršení 18 let automaticky převede na standardní běžný účet. Pro karty to znamená, že do vypršení platnosti může dítě používat původní kartu (limity lze navyšovat jako u dospělé karty), při obnově pak dojde ke změně typu karty. Richee karta Junior se ukončí a držiteli, který už má 18 let, se odešle Mastercard Standard.

Jak založit novou kartu v případě blokace či ztráty původní karty?

Dojde-li k blokaci původní karty např. z důvodu ztráty/krádeže, o novou kartu pro juniora lze žádat na pobočce.

Založit novou platební kartu může pro dítě od 6 do 14 let pouze zákonný zástupce, případně jiný oprávněný zástupce. Děti od 15 let si mohou novou kartu založit na pobočce samy.

Jak jsou pojištěny vklady?

Vklady jsou ze zákona pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro na klienta (např. 2 500 000 Kč při kurzu 25 Kč za euro) v součtu zůstatků na depozitních účtech jednotlivého klienta naší banky. Garantem ochrany vkladů klientů bank je Garanční systém finančního trhu.

Dárkový poukaz Richee Junior

Originální dárek dětem k narozeninám či na Vánoce, odměna za dobré vysvědčení nebo moudrý příspěvek na budoucnost? Richee účet Junior s výhodnou platební kartou, zajímavým úrokem a oblíbenou aplikací. Při každé další příležitosti pak můžete na účet přispět. Dětem svůj příspěvek oznámíte naším stylovým dárkovým poukazem. Zdarma stáhnete, vytisknete, vyplníte, a pak už jen sledujete radost v dětských očích.

Související produkty

Spořicí účet pro děti

Super spoření s atraktivním úrokem a rodičovskou kontrolou bez zbytečného utrácení.

Mobilní aplikace

Snadno ovladatelná mobilní aplikace pro pohodlnou správu účtů a kontrolu plateb vhodná i pro děti.

Platební karty

Vydáváme platební karty Mastercard s výběry po celém světě zdarma také ke klasickému běžnému účtu.

Staňte se naším
klientem

Zaregistrujte se a získáte přístup do online bankovnictví. V něm poté můžete dokončit plnou registraci a zakládat naše produkty.
Online, rychle a kdykoli.

Zeptejte se nás

Napište nám na živý chat (ikona chatu na stránce vpravo dole), nebo nám zavolejte na bezplatnou telefonní linku Banky CREDITAS 800 888 009.