Hitparádu účtů pro děti vede náš Richee účet Junior

Dětský účet se skvělou platební kartou, zajímavým úrokem a přehlednou aplikací

Založit účet

Richee účet Junior

pro děti a studenty od 6 do 17 let včetně
Zdarma jedna z nejvýhodnějších karet na trhu

Zdarma Richee karta Junior s výběry z bankomatů po celém světě zdarma.

S nulovými poplatky

Založení, vedení i zrušení účtu je zcela zdarma. Podpora Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Výhodné úročení
4,5 % ročně

Vysoká úroková sazba
4,5 % ročně do výše zůstatku
50 000 Kč.

On-line založení v aplikaci

Dětský účet může zákonný zástupce (rodič) nově založit on-line přímo ze své aplikace CREDITAS Banking.Proč založit Richee účet Junior?

Možnost rodičovského dohledu a omezení měsíčního limitu

K účtu si můžete zřídit aktivní dispoziční oprávnění s měsíčním limitem, v rámci kterého můžete společně s vaším dítětem s účtem nakládat. Výši měsíčních limitů pro jednotlivé věkové kategorie naleznete v podmínkách pro Richee produkty Junior.Obchodní podmínky pro Richee produkty JuniorJak založit?

Online přímo v aplikaci CREDITAS Banking může založit účet rodič, a to dětem ve věku od 6 do 17 let včetně. K založení dětského účtu je třeba doložit jejich rodný list.

Dětem ve věku od 6 do 17 let včetně může zákonný zástupce založit účet na kterékoli naší pobočce. K založení dětského účtu je třeba identifikovat dítě i jeho zákonného zástupce. U dětí ve věku od 6 do 14 let je třeba doložit rodný list. Identifikace dětí ve věku od 15 do 17 let včetně probíhá osobně na základě doložení jejich občanského průkazu a rodného listu v případě, že zákonný zástupce bude v roli disponenta. Děti ve věku od 15 do 17 let včetně si mohou účet zřídit na pobočce také samy bez zákonného zástupce.

On-line v aplikaci
CREDITAS Banking

Jak na to?

Osobně
na pobočce

Najít nejbližší pobočku

Často kladené dotazy (FAQ)

Richee účet Junior (dětský účet) je určen pro děti a mládež od 6 let do dovršení 18 let (plnoletosti). Na jedno rodné číslo může být zřízen jeden účet.

Majitelem Richee účtu Junior je dítě. Stejně tak je dítě majitelem peněžních prostředků po jejich vložení na účet, proto se na rodiče (případně jiného oprávněného zástupce) vztahují omezení při nakládání s těmito prostředky.

Založit účet může pro dítě od 6 do 14 let pouze zákonný zástupce, případně jiný oprávněný zástupce. Děti od 15 let si mohou založit účet samy.

Richee účet Junior lze založit na jakékoli pobočce Banky CREDITAS nebo on-line přímo v aplikaci CREDITAS Banking.

K založení dětského účtu je třeba identifikovat dítě i jeho zákonného zástupce (zpravidla rodič). U dětí ve věku od 6 do 14 let je třeba předložit rodný list. Identifikace dětí ve věku od 15 do 17 let včetně probíhá na základě předložení jejich občanského průkazu.

Limity pro dítě od 6 do 14 let může nastavovat pouze zákonný zástupce. Od 15 let může i samotné dítě. Limity lze snadno měnit prostřednictvím autorizované zprávy v Internetovém bankovnictví, případně je možné s požadavkem navštívit naši pobočku. Navýšení limitu je možné pouze do maximální nastavitelné výše pro danou věkovou kategorii.

Ano, platby z účtu jsou až do dospělosti dítěte omezeny maximálním měsíčním limitem stanoveným pro danou věkovou kategorii. Tento limit je sdílený, platí tedy jak pro dítě, tak případně i pro rodiče, který může nakládat s prostředky na účtu dítěte taktéž pouze do výše nastaveného limitu. Nakládání s peněžními prostředky nad stanovený limit může být podmíněno doložením souhlasu soudu. Vedle limitu účtu je ještě nastaven týdenní limit na kartě. Výši měsíčních limitů pro jednotlivé věkové kategorie naleznete v Obchodních podmínkách pro Richee produkty Junior a v Obchodních podmínkách pro platební karty. Oba dokumenty naleznete na této webové stránce v sekci Dokumenty a formuláře.

Dárkový poukaz Richee Junior

Originální dárek dětem k narozeninám či na Vánoce, odměna za dobré vysvědčení nebo moudrý příspěvek na budoucnost? Richee účet Junior s výhodnou platební kartou, zajímavým úrokem a oblíbenou aplikací. Při každé další příležitosti pak můžete na účet přispět. Dětem svůj příspěvek oznámíte naším stylovým dárkovým poukazem. Zdarma stáhnete, vytisknete, vyplníte a pak už jen sledujete radost v dětských očích.

Dárkový poukaz - formát A5
Dárkový poukaz - formát DL