Se Spořením Richee Junior naučíte své děti šetřit

Výhodně úročené spoření s atraktivními podmínkami a rodičovskou kontrolou, která zamezí zbytečnému utrácení.

Založit účet

Proč založit Spoření Richee Junior?

  • Naspořené peníze zjednoduší start do dospělosti.
  • Peníze jsou až do dospělosti uložené na bezpečném místě.
  • Úroková sazba Spoření Richee Junior patří k nejlepším na trhu. Aktuálně nabízíme 1,0 % ročně. Více o akční nabídce.Hlavní výhody

Bez poplatků

Účet je určený pro děti od narození do dovršení 18 let. Založení, vedení i zrušení účtu je zcela zdarma. Není vyžadován žádný minimální vklad.

Spořit dítěti může kdokoliv

Vklady na účet lze provádět hotovostně i bezhotovostně, a to jakoukoliv osobou. Pomoci se spořením dítěti mohou tedy nejen rodiče, ale také prarodiče či jiní příbuzní.

Rodičovská kontrola nad spořením

Rodiče mají kontrolu nad spořením díky svému internetovému bankovnictví nebo aplikaci Richee. K účtu lze nastavit i disponenty s pasivním náhledem, např. prarodiče či rodinné známé.

On-line založení v aplikaci Richee

Spoření pro děti může zákonný zástupce (rodič) nově založit on-line přímo ze své Richee aplikace.

Úročení Spoření Richee Junior

Úroková sazba pro jakoukoli výši vkladu

Upozornění:
V rámci akce je základní úroková sazba navýšena o 0,5 % na celkovou sazbu 1,0 % p.a.
Navýšení základní úrokové sazby o 0,5 % platí do 30. 6. 2020.
Kompletní informace o akční úrokové sazbě najdete ZDE.


Víte, že...

Peněžní prostředky náleží po vložení na účet dítěti. S penězi na spoření lze až do dospělosti dítěte nakládat pouze omezeně v rámci sdíleného měsíčního limitu. Toto omezení platí jak pro dítě tak i rodiče, případně jiného oprávněného zástupce.

Rodiče si mohou k účtu nastavit aktivní dispoziční oprávnění, které jim umožní omezeně nakládat s peněžními prostředky na účtu společně s dítětem do výše sdílených měsíčních limitů.


Jak založit?

Dětem ve věku od 0 do 14 let včetně může zákonný zástupce založit účet na kterékoli naší pobočce nebo on-line přímo v aplikaci Richee. Děti ve věku od 15 do 17 let včetně si mohou účet zřídit samy nebo za asistence zákonného zástupce na pobočce nebo on-line přímo v aplikaci Richee.

K založení dětského účtu je třeba identifikovat dítě i jeho zákonného zástupce. U dětí ve věku od 6 do 14 let je třeba doložit rodný list. Identifikace dětí ve věku od 15 do 17 let včetně probíhá na základě doložení jejich občanského průkazu.

On-line v aplikaci Richee

Jak na to?

Pořiďte svým dětem také Richee účet Junior s platební kartou

Pořiďte svým dětem také Richee účet Junior s Richee kartou Junior a podpořte jejich finanční gramotnost. K účtu lze vydat jednu Richee kartu Junior. Spolu s kartou je povinně sjednávané i internetové bankovnictví. Majitel účtu může obsluhovat svůj účet také v mobilní aplikaci Richee.


Poplatky

Za běžné služby a transakce u nás neplatíte.

Zřízení, vedení a zrušení spořicího účtu Zdarma
Příchozí a odchozí domácí platby Zdarma
Vklad na pobočce do 375 000 Kč včetně Zdarma
Internetové bankovnictví Zdarma

Kompletní sazebník poplatků


Často kladené dotazy (FAQ)

Komu je produkt určen?

Spoření Richee Junior (dětský spořicí účet) je určeno pro děti a mládež od narození do dovršení 18 let (plnoletosti). Na jedno rodné číslo může být zřízeno jedno spoření.

Kdo může spoření založit?

Založit spoření může pro dítě od 0 do 14 let pouze zákonný zástupce. Děti od 15 let si mohou spoření založit účet samy.

Kde lze zřídit Spoření Richee Junior?

Spoření Richee Junior lze založit na kterékoli pobočce Banky CREDITAS nebo on-line přímo v aplikaci Richee.

Jaké doklady potřebuji k založení dětského spořicího účtu?

K založení Spoření Richee Junior je třeba identifikovat dítě i jeho zákonného zástupce (zpravidla rodič). U dětí ve věku od 0 do 14 let se předkládá rodný list. Identifikace dětí ve věku od 15 do 17 let včetně probíhá na základě předložení jejich občanského průkazu.

Je možné veškeré peníze ze Spoření Richee Junior kdykoli vybrat?

Nikoli, až do dosažení 18 let dítěte je nakládání s naspořenými penězi omezeno měsíčním limitem. Tento limit je sdílený a platí jak pro samotné dítě, tak i pro rodiče. K převodu celé částky uložené na účtu, která převyšuje stanovený limit, může být vyžadováno doložení souhlasu soudu.