Termínované vklady

Úrokovou sazbu máte garantovanou na dané období vkladu

Získejte roční zhodnocení až 5,3 % p.a. podle délky vkladu. Výše vkladu je neomezená. Spočítejte si Váš výnos!

Termínované vklady

Získejte roční zhodnocení až 5,3 % p.a. podle délky vkladu. Výše vkladu je neomezená. Spočítejte si Váš výnos!

Až 5,3 % p.a.
Výše úrokové sazby je stejná na dané období vkladu

Garantovaná úroková sazba
Úroková sazba zůstává stejná po celou dobu uložení vkladu

Výplata každý měsíc
Úrokové výnosy jsou na váš běžný účet připisovány měsíčně

Vklady jsou pojištěny
Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro na klienta

Až 5,3 % p.a.
Výše úrokové sazby je stejná na dané období vkladu

Garantovaná úroková sazba
Úroková sazba zůstává stejná po celou dobu uložení vkladu

Výplata každý měsíc
Úrokové výnosy jsou na váš běžný účet připisovány měsíčně

Vklady jsou pojištěny
Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro na klienta

U daňového rezidenta ČR není uplatňována srážková daň (úroky z TV musí podnikatel následně zahrnout do svého daňového přiznání jako příjmy z kapitálového majetku). U daňového nerezidenta ČR je uplatňována srážková daň ve výši dle § 36 Zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů nebo dle mezinárodní smlouvy o zamezení dvojího zdanění se státem daňového nerezidenta, jíž je Česká republika vázána.

Jak sjednat vklad?

Vyberte si způsob založení, který vám vyhovuje. Kontaktujte specialisty firemního bankovnictví v našich centrech a domluvte si schůzku.

V Regionálním firemním centru nebo na pobočce

Kontaktujte pracovníky regionálního firemního centra případně nás můžete navštívit na jedné z poboček (upozorňujeme, že pobočky mají omezené možnosti vyřízení požadavků firemních klientů).

Přijedeme k vám

Jste zaneprázdněni nebo máte naši pobočku příliš daleko? Nevadí. Využijte služeb našich specialistů firemního bankovnictví, kteří vám budou nápomocni přímo v místě vašeho podnikání.

Často kladené
dotazy (FAQ)

Co jsou termínované vklady?

Termínované vklady jsou jednorázovým vkladem, na kterém se vám po dobu uložení zhodnocuje vklad garantovanou úrokovou sazbou. Minimální výše vkladu je 5 000 Kč nebo 250 eur, vklady jsou přitom pojištěny, a to až do souhrnné výše odpovídající 100 000 eur. Počet termínovaných vkladů není omezen, sjednat si jich můžete, kolik chcete.

Termínovaný vklad je možné si sjednat na 1 měsíc, 3 měsíce, 6 měsíců, 9 měsíců (pouze v CZK), 1 rok, 2 roky, 3 roky, 5, 7 nebo 10 let. Vklad se po sjednanou dobu trvání zúročuje pevně stanovenou úrokovou sazbou dle sjednaného období.

Termínované vklady nejsou určené pro běžný platební styk a s uloženými penězi nelze po sjednané období volně disponovat.

Jak založit termínovaný vklad?

K založení termínovaného vkladu je třeba mít ve stejné měně firemní účet, na který si budete posílat peníze, jež chcete vložit na nový termínovaný vklad...

Po založení termínovaného vkladu automaticky převedeme sjednanou částku z vašeho běžného účtu na nový termínovaný vklad. Od tohoto okamžiku se začne počítat sjednané období termínovaného vkladu. Je proto třeba, abyste na váš běžný účet před nebo po založení termínovaného vkladu převedli potřebnou částku. Na tento převod máte 45 dní od uzavření smlouvy o termínovaném vkladu. Pokud v uvedené lhůtě peníze na běžný účet nepřevedete, bude vaše žádost ukončena a termínovaný vklad vám nezaložíme.

Lze termínované vklady zakládat i v cizích měnách?

Termínovaný vklad je možné si v měně EUR sjednat na 1 měsíc, 3 měsíce, 6 měsíců, 1 rok, 2 roky, 3 roky, 5, 7 nebo 10 let. Aktuální úrokové sazby naleznete v dokumentu Oznámení o úrokových sazbách uvedeném níže.

Je počet vkladů omezen?

Počet termínovaných vkladů není omezen. Můžete si jich založit kolik budete potřebovat.

Jsou vklady pojištěny?

Vklady jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro na klienta (např. 2 600 000 Kč při kurzu 26 Kč za euro). Pojištěné jsou jak vklady, tak i úroky.

Dokumenty a formuláře

Veškeré dokumenty naleznete v sekci Důležité dokumenty. Všechny dokumenty lze vyplnit, vytisknout a uložit v programu Adobe Reader.

Související produkty

Firemní účet

Účet pro každodenní platební operace firmy. Je bez poplatků za vedení i za nejčastější transakce.

Platební karty

Vydáváme platební karty Mastercard a nabízíme také virtuální karty pro online platby.

Internetové bankovnictví

Snadno ovladatelné internetové bankovnictví pro pohodlnou správu vašich účtů.

Kontakty pro
firmy a podnikatele

Využijte služeb našich regionálních firemních specialistů, kteří vám budou nápomocni v našich centrech nebo přímo v místě vašeho podnikání.

Zeptejte se nás

Napište nám na živý chat (ikona chatu na stránce vpravo dole), nebo nám na sebe zanechte telefonní číslo. Brzy se vám ozveme, poradíme a zodpovíme veškeré vaše dotazy.

Za účelem zodpovězení vašeho dotazu bude společnost Banka CREDITAS a.s., jakožto správce, zpracovávat vámi poskytnuté osobní údaje, a to v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679. Bližší informace zde.