CREDITAS API

Creditas API umožňuje online komunikaci se systémy třetích stran. Díky tomu třeba umožníte zvolené osobě nahlížet na pohyby na účtu, stahovat výpisy či zadávat platby prostřednictvím účetního programu.

CREDITAS API

Creditas API umožňuje online komunikaci se systémy třetích stran. Díky tomu třeba umožníte zvolené osobě nahlížet na pohyby na účtu, stahovat výpisy či zadávat platby prostřednictvím účetního programu.

Zjednodušíme vám podnikání
API umožňuje on-line komunikaci s účetními programy a dalšími systémy třetích stran. Informace můžete sdílet snadno a rychle.

Sdílejte účetní data
Umožněte nahlížet na pohyby na účtu, stahovat výpisy i zadávat platby přímo přes účetní program.

Aktivujte jednoduše v internetovém bankovnictví
Aktivaci API zvládne majitel účtu samostatně bez návštěvy pobočky.

Důkladně ověřeno
Přístup k účtům pouze ověřeným partnerským aplikacím banky či aplikacím licencovaným ČNB.

Zjednodušíme vám podnikání
API umožňuje on-line komunikaci s účetními programy a dalšími systémy třetích stran. Informace můžete sdílet snadno a rychle.

Sdílejte účetní data
Umožněte nahlížet na pohyby na účtu, stahovat výpisy i zadávat platby přímo přes účetní program.

Aktivujte jednoduše v internetovém bankovnictví
Aktivaci API zvládne majitel účtu samostatně bez návštěvy pobočky.

Důkladně ověřeno
Přístup k účtům pouze ověřeným partnerským aplikacím banky či aplikacím licencovaným ČNB.

Typy oprávnění

Oprávnění ke čtení (automatické)

Bezpečnostní klíč umožní:

Zobrazit informace o účtu

Zobrazit zůstatek

Nahlížet do historie transakcí a výpisů

Exportovat vybrané transakce a výpisy

Oprávnění k zadávání plateb (rozšířené)

Ani toto oprávnění neumožňuje autorizovat platby, ale navíc můžete povolit tato oprávnění:

Vytvořit domácí platbu

Importovat hromadné platby

Zobrazit stav importu platby

Jak zprovoznit
Creditas API?

Šest jednoduchých kroků
a vaše API bude zprovozněno.

Jak zprovoznit Creditas API?

Šest jednoduchých kroků a vaše API bude zprovozněno.

Často kladené
dotazy (FAQ)

Jak mám začít s využíváním Creditas API?

Creditas API funguje na principu bezpečného online propojení bankovního účtu s účetním programem či jiným systémem. Pro jeho využití nejdříve vytvořte bezpečnostní klíč v internetovém bankovnictví a nastavte mu konkrétní typ oprávnění (odkaz na Typy oprávnění). Následně předejte klíč kompetentní osobě a vložte jej do konkrétního programu, kde jej budete využívat.

Kdo může vygenerovat bezpečnostní klíč?

Autorizovat bezpečnostní klíč v internetovém bankovnictví může majitel platebního účtu či oprávněná osoba. Počet bezpečnostních klíčů k jednomu účtu není omezen.

Mám k dispozici bezpečnostní klíč Creditas API vytvořený v internetovém bankovnictví. V jakém účetním programu nebo systému třetí strany jej mohu spustit?

Creditas API podporuje OpenAPI standard stanovený Českou bankovní asociací. Bezpečnostní klíč tak proto můžete napojit do programu či systému, který OpenAPI podporuje.

Nenašel jsem možnost využívat API v mém účetním programu / systému. Jak mám postupovat?

Záleží na konkrétním softwaru, na cenových podmínkách a verzi, které máte nastaveny. Může být potřebné nejdříve zajistit OpenAPI modul nebo systém individuálně nastavit. Prvním krokem na vaší straně je předání technické dokumentace na IT oddělení či technickou podporu konkrétního softwaru, který používáte, a následně využití API konzultovat. V případě nejasností se nám ozvěte na e-mail [email protected], kde můžeme individuálně probrat vaše technické řešení.

Formáty užívané v Creditas API?

Hromadný import platebních příkazů podporuje stejné formáty, jaké umožňuje internetové bankovnictví Banky CREDITAS. Domácí příkazy tak lze importovat ve formátech ABO a CSV. Zahraniční hromadné importy pak ve formátech XML nebo MT101. Export transakční historie se dělá ve formátech PDF, XML nebo CSV, výpisy z účtu pak ve formátech PDF nebo ABO.

Bezpečnost Creditas API?

Služba je přístupná na internetu přes šifrovanou komunikaci pomocí bezpečných protokolů. Každá služba má specifické URL a všechny jsou vystaveny metodou POST. Data na vstupu a výstupu volání jsou přenášená ve formátu JSON v těle zprávy. Pro využití jednotlivých služeb je při odeslání dotazu nutné v http hlavičce vždy uvést platný klíč v parametru „Authorization-Bearer“.

Kontakty pro
firemní klienty

Využijte služeb našich regionálních firemních specialistů, kteří vám budou nápomocni v našich centrech nebo přímo v místě vašeho podnikání.

Zeptejte se nás

Napište nám na živý chat (ikona chatu na stránce vpravo dole), nebo nám zavolejte na bezplatnou telefonní linku Banky CREDITAS 800 888 009.