Palác Pardubice

V srdci Pardubic, na hlavní křižovatce na Masarykově náměstí se nachází v současnosti jediné velké nákupní a zábavní centrum v metropoli Pardubického kraje. Centrum je strategicky umístěno v docházkové vzdálenosti od historického jádra Pardubic i hlavního dopravního uzlu města - vlakového a autobusového nádraží. Pro zákazníky je výborně viditelné a pohodlně dostupné automobilovou i městskou hromadnou dopravou, která má zastávky bezprostředně u budovy.


Palác Pardubice je již více než patnáct let oblíbeným místem setkávání Pardubáků, kterým nabízí obchody s širokou škálou sortimentu (od potravin, přes módu, obuv, drogistické zboží, sportovní vybavení, domácí potřeby, dekorace až po elektroniku, klenoty a luxusní značky), služby (lékárna, kadeřnictví, květinářství, pobočky bank, mobilních operátorů, či výdejové boxy), restaurace a kavárny. Součástí je i multikino CINEMA CITY a supermarket TESCO. V centru se nachází i společenský a kongresový sál. Bohatý celoroční kalendář kulturních a společenských akcí, zábavních a volnočasových eventů pro širokou cílovou skupinu činí z centra nejnavštěvovanější zařízení ve městě s roční návštěvností přes 8 milionů lidí.  Denní návštěvnost se dlouhodobě drží kolem 20-25 tisíci zákazníků.

Stavba nákupního a zábavního centra byla zahájena na podzim roku 2006, slavnostně otevřeno bylo v listopadu 2008. Budova má celkem 4 podlaží (jedno podzemní a tři nadzemní), 3 parkoviště (kryté veřejné, venkovní a rezidentní) a přilehlou venkovní chill-out zónu s dětským hřištěm. V roce 2023 byl Palác Pardubice rozšířen propojením s budovou bývalého OD Tesco (dříve PRIOR), která prošla kompletní rekonstrukcí. Stavba byla v roce 2023 oceněna v prestižní developerské soutěži Best of Realty. Vnější historická část byla citlivě zachována dle požadavků památkového úřadu města Pardubice (příklad architektonického stylu „brutalismus“), vnitřní část však prošla kompletní architektonickou aktualizací tak, aby splnila veškeré nároky a přání zákazníků moderních obchodních center a přivedla areál do 21. století. Budova je na úrovni prvního nadzemního podlaží nově spojena se stávajícím obchodním centrem společnými prostory, kde jsou umístěny prodejní stánky, na úrovni druhého nadzemního podlaží pak spojovacím mostem. Původní plocha tak byla rozšířena o dalších cca 6 350 m².

Nemovitost je z 97,6 % pronajata řadě národních a mezinárodních maloobchodních prodejců, další příjmy generují krátkodobé pronájmy, provoz bankomatů, parkovišť, kiosků, lokálního rozvodu energie a fotovoltaiky. Dlouhodobá průměrná čtvrtletní obsazenost od 1. čtvrtletí 2016 do 4. čtvrtletí 2022 dosáhla 97,3 %. Jádro kvalitního portfolia nájemců tvoří kotevní nájemci New Yorker, CCC, dm drogerie, Sparkys, Tesco a H&M. Nájemci jsou smluvně vázáni na dobu určitou 5 až 26 let nebo na dobu neurčitou. Struktura nájemců je stabilní s nízkou fluktuací a trvale vysokou obsazeností. V blízké době proběhne modernizace a digitalizace centra. V průběhu letošního roku probíhá refit vnějších i vnitřních prostor budovy a posílení udržitelnosti.

Společnost

Pardubice Investment s.r.o.

Výše podílu

100 %

Lokace

Pardubice, Masarykovo náměstí

Pronajímatelná plocha

29 000 m²

Obsazenost

téměř 100 %

Vybraní nájemci:

New Yorker
CCC
dm drogerie
Sparkys
Tesco
H&M
Baťa
Ecco
Tchibo
Airbank
Burger King

Apart
Albi
Cinema City
Costa Coffee
Datart
Deichman
Dr. Max
Eta
Intersport
KFC
Lindex